Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie słyszałem o T-Cap'ie 16kW - chyba, że jakaś nowość 2014?

Natomiast zwykłe 16-nastki występują zarówno w wersji jedno jak i trójfazowej.

 

jest już dostępny właśnie montuję tylko w wersji chłodzącej i od nowego roku stopniowo nie będą produkowane pompy "tylko grzanie" przynajmniej tak zapowiadają

pozostałe t-capy zdrożały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest już dostępny właśnie montuję tylko w wersji chłodzącej i od nowego roku stopniowo nie będą produkowane pompy "tylko grzanie" przynajmniej tak zapowiadają

pozostałe t-capy zdrożały

 

O kurcze, a ludzie czekają, aż zaczną tanieć:lol2: a nie chcą:no:

A tak z ciekawości, orientujesz się ile teraz w cenniku za WH-SXC09D3E8?

Edytowane przez map78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie od włączenia grzałek występuje H70 ? przemierz ten termik jak nie to płyta główna

20 -30 sekund. nie wiem czy to ma tez znaczenie, ale próbowałem włączyć tryb awaryjny czyli prace na samych grzałkach, pompa obiegowa się załącza natomiast nie działają grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termiki są ok, już sprawdziłem. Może być jeszcze jedna przyczyna, po zamontowaniu pompy po około 3 tygodniach pracy zanikło zasilenie do PC co się później okazało, instalatorzy nie dokręcili kabli do bezpieczników na zewnątrz hydroboxu. Może być to ten sam problem w hydroboxie ściągnę obudowę, sprawdzę i dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termiki są ok, już sprawdziłem. Może być jeszcze jedna przyczyna, po zamontowaniu pompy po około 3 tygodniach pracy zanikło zasilenie do PC co się później okazało, instalatorzy nie dokręcili kabli do bezpieczników na zewnątrz hydroboxu. Może być to ten sam problem w hydroboxie ściągnę obudowę, sprawdzę i dam znać.

 

Tu masz schemacik jak powinno to być podłączone w hydroboxie. Zwróć uwagę, że zasilanie grzałki powinno być podłączone osobnym przewodem 5-żyłowym. Zacznij od tego bo przyczyna może być na prawdę prozaiczna, a po instalatorach możesz się spodziewać dosłownie wszystkiego:cool:

 

fn0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A termiki sprawdzałeś bez demontowania obudowy?

Otwórz jednostkę i sprawdź wszystko jeszcze raz - termiki, przewody, prąd.

zdjąłem obudowę i nieźle się namordowałem żeby się dostać do termików na obudowie grzałki. Wszystko było OK tylko, ze wtedy nie przyszło mi do głowy sprawdzać czy kable są podokręcane. Na spokojnie jeszcze raz wszystko posprawdzam. Map78 dzięki za schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...