Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

nie ma napisu Remote - informacja o zewnętrznym sterowniku jest w innym menu

 

Santosz - wywal ten sterownik w cholerę, bo on i tak nie nadaje się do sterowania tą pompą - prędzej piecykiem gazowym. Zakup porządnego Eurostera, gdzie będziesz mógł ustawiać kilka temp w czasie doby, dostosować prace pompy do taryf energetycznych - nawet weekendowych, itp. Tym sterownikiem, który masz nie zaprzątaj sobie głowy, bo on się niestety kwalifikuje tylko do wymiany.

 

Rozumiem, że posiadasz pompę Panasonic model WH-SDF09C3E5 - w takim razie, żeby termostat pokojowy prawidłowo współpracował z pompą musi się wyświetlać napis REMOTE!

ke1s.jpg

esn7.jpg

Edytowane przez map78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa, już widze gdzie ten napis jest - bede po południu na budowie to sprawdze czy sie wyświetla, planowałem zakup tego eurostera nawet gdzie sie Ciebie podpytywałem o niego - ale on zamontowany na stale bedzie sterował tylko na podstawie temperatur powietrza z pomieszczenia w którym sie znajduje a auratona moglem w kieszeni zabrac do sypialni:p

 

rozważe tego eurostera ale chyba za 3-4miesiace jak sie wprowadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa, już widze gdzie ten napis jest - bede po południu na budowie to sprawdze czy sie wyświetla, planowałem zakup tego eurostera nawet gdzie sie Ciebie podpytywałem o niego - ale on zamontowany na stale bedzie sterował tylko na podstawie temperatur powietrza z pomieszczenia w którym sie znajduje a auratona moglem w kieszeni zabrac do sypialni:p

 

rozważe tego eurostera ale chyba za 3-4miesiace jak sie wprowadze

 

Ja mam Eurostera (2026 RXTX) w wersji bezprzewodowej. Kosztował 350zł i też mogę go zabrać do sypialni:D Ale jak już zaczniesz mieszkać to znajdziesz sobie takie reprezentatywne miejsce w domu, że raczej nie będzie potrzeby go przemieszczania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli programowanie pompy odbywa sie na sterowniku?

 

No nie do końca:)

Teraz jak nie mieszkasz i prawdopodobnie masz prąd budowlany, to najważniejsze jest dla Ciebie aby instalacja nie zamarzła, ściany wyschły, a pompa się nie rozpadła;) Do tego nie potrzeba właściwie żadnego sterownika - ten pogodowy w PCi w zupełności sobie poradzi.

Natomiast jak już się wprowadzisz, to będziesz chciał, żeby pompa pobierała jak najmniej prądu, pracowała najlepiej w tanich godzinach i przede wszystkim będziesz chciał mieć w domku stały dostęp do CWU i komfort cieplny na poziomie jaki lubisz. Oczywiście, możesz kupić sterownik, który zrealizuje wszystkie w/w funkcje, ale jego koszt to ok 1500zł. Natomiast sterownik uniwersalny, o którym ja mówię zrealizuje następujące funkcje:

- włączy pompę, gdy temp wewn. spadnie poniżej zadanej o wartość histerezy;

- wyłączy pompę, gdy zadana temp zostanie osiągnięta

- wymusi pracę pompy w godzinach taniego prądu za pomącą podbicia / obniżenia temp zadanej.

Resztę ustawień dokonujesz na sterowniku pompy, czyli:

- definiujesz krzywa grzewczą

- ustawiasz tryby pracy w danych godzinach (grzanie co, grzanie cwu) i ewentualne priorytety

- ustawiasz wszystkie inne pierdoły typu: sterylizacje, załączenia grzałki itp.

W ten sposób powstaje model sterowania, gdzie jesteś w stanie określić dokładnie co Twoja pompa będzie robić w dowolnym momencie dnia, a przecież chodzi o to aby nad nią zapanować, co nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santosz - widzę, że generalnie założenia do budowy domu mam jak z Twojej stopki ;).

 

Panowie, zbieram dalej dane do zestawienia.

Moje 142m2 podłogi będę ogrzewał podłogówką - ZDECYDOWANIE. Proszę osoby, które ostatnio realizowały budowę takiej istalacji z sercem na Pompie PW o podzielenie się informacją jaki był koszt instalacji wszystkiego POZA podłogówką i wszystkim co będzie takie samo zarówno dla instalacji gazowej jak i PC PW. Najlepiej jak się jeszcze trafi pompa PANASA 9kW ze zbiornikiem 300 l.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA INFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się przymierzam do Panasa więc wydaje mi się że sie mylisz. Sa t-capy jedno i trójfazowe a jest też "zwykła" trójfazowa 9 (seria f) która do minus 15 stopni ma o wiele mniejszy spadek mocy niż zwykła jednofazowa 9 kw. Edytowane przez mik37
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się przymierzam do Panasa więc wydaje mi się że sie mylisz. Sa t-capy jedno i trójfazowe a jest też "zwykła" trójfazowa 9 (seria f) która do minus 15 stopni ma o wiele mniejszy spadek mocy niż zwykła jednofazowa 9 kw.

 

Tak właśnie " zwykła " 9kw400V ma dwa wentylatory i cop lepszy od t-cap cenowo był poziom t-cap ale w nowym cenniku t-cap znacznie wzrosła tak że polecam łapać ostatnie okazje na t-cap w starym cenniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wiem o niej tyle co czytalem...na Szwedzkim forum...PC PC sama w sobie wystepuje pod roznymi nazwami, FOMA , Anslut, Invest

Przy 0*C COP 1,5 ... ponizej 0*C generalnie moc sporo spada... i wystepuja problemy z defrostem...

Przy -7*C w sloneczny suchy dzien ( niska wilgotnosc powietrza ) jest ponoc OK. Ciezko jej osiagnac >43C ponizej 0*C

Zdania sa podzielone... niektorzy zakladali ze bedzie chodzic 3 lata i sie im finanosowo zwroci... inni wymieniali na gwarancji

Sa Ci co kombinowali i ulepszali... na wlasna reke.

Za takie pieniadze moze i COP 1,3-1.5 kogos zadowoli... jak nie potrzeba powyzej 35C na zasilaniu a zimy nie zimne bardzo...to moze i ok.

Ma szybkie zlonczki... nie trzeba ponoc instalatora... mozna sobie samemu poradzic.

 

Nie wiem.. zalezy co kto potrzebuje... osobiscie spojrzal bym na dobra P/P... ale nie w kazdym domu sie sprawdzi.

 

:)

 

Witam wszystkich,

zaopatrzyłem się w tą pompę licząc, że da radę i będzie ok, niestety tak nie jest, to energożerna, głośna i w momencie kiedy ma grząć to zawala sie lodem, odradzam i ostrzegam, nie wiem jak inne chińskie odkrycia ale to zraża do takich rozwiązań. Jej wydajność wskazywana przez Jule to założenie w temperaturach powyżej 10 st na +, szkoda topić kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wiem o niej tyle co czytalem...na Szwedzkim forum...PC PC sama w sobie wystepuje pod roznymi nazwami, FOMA , Anslut, Invest

Przy 0*C COP 1,5 ... ponizej 0*C generalnie moc sporo spada... i wystepuja problemy z defrostem...

Przy -7*C w sloneczny suchy dzien ( niska wilgotnosc powietrza ) jest ponoc OK. Ciezko jej osiagnac >43C ponizej 0*C

Zdania sa podzielone... niektorzy zakladali ze bedzie chodzic 3 lata i sie im finanosowo zwroci... inni wymieniali na gwarancji

Sa Ci co kombinowali i ulepszali... na wlasna reke.

Za takie pieniadze moze i COP 1,3-1.5 kogos zadowoli... jak nie potrzeba powyzej 35C na zasilaniu a zimy nie zimne bardzo...to moze i ok.

Ma szybkie zlonczki... nie trzeba ponoc instalatora... mozna sobie samemu poradzic.

 

Nie wiem.. zalezy co kto potrzebuje... osobiscie spojrzal bym na dobra P/P... ale nie w kazdym domu sie sprawdzi.

 

:)

 

Witam wszystkich,

zaopatrzyłem się w tą pompę licząc, że da radę i będzie ok, niestety tak nie jest to energożerna, głośna i w momencie kiedy ma grząć to zawala sie lodem, odradzam i ostrzegam, nie wiem jak inne chińskie odkrycia ale to zraża do takich rozwiązań i cena dobra ale to tylko tyle. Jej wydajność wskazywana przez Jule to założenie w temperaturach powyżej 10 st na +, szkoda topić kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

zaopatrzyłem się w tą pompę licząc, że da radę i będzie ok, niestety tak nie jest to energożerna, głośna i w momencie kiedy ma grząć to zawala sie lodem, odradzam i ostrzegam, nie wiem jak inne chińskie odkrycia ale to zraża do takich rozwiązań i cena dobra ale to tylko tyle. Jej wydajność wskazywana przez Jule to założenie w temperaturach powyżej 10 st na +, szkoda topić kasę.

 

Jakżeż mnie to nie dziwi:no: A byli tu tacy co porównywali Julę do T-cap'a i twierdzili, że to właściwie to samo. Jak widać Chińczycy jeszcze maja problem ze skserowaniem powietrznej PCi, gruntówki już im ponoć nieźle wychodzą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, nowe T-CAP są droższe, ale różnią się od tych starszych modeli. Nowe. Maja funkcje chlodzenia w standardzie oraz temp powrotu do zalaczenia grzalki musi byc mniejsza niż,10*, a nie 25, jak bylo w starszym modelu, jak dla mnie jest to dość istotna zmiana.

 

Zmiany o których piszesz dotyczą wszystkich pomp, pompy "tylko grzanie" dostępne do wyczerpania zapasów.

No i nowe pompy obiegowe w klasie A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...