Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

mkm_silesia

 

Dla pieniedzy kolego!

Wszystkie ew oszczędności zostawisz sprzedawcy w dniu zakupu.

Z tymi detali też nie tak kolorowo, bo tu z kolei producent kładzie łapę na

ew oszczędności montując odpowiednio mniejsze chłodnice.

 

Jak zechcesz zaprzeczyć, podaj konkretne wyniki pomiarów delt przy różnym obciążeniu.

 

Trąci mi to paranoją jak sobie wyobrażasz np. produkcję cwu przy wysokim skraplaniu i ze zbyt małym wyminnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Encyklopedio chlodnictwa"! Dlaczego zakladasz, ze pompy gruntowe to jednofazowki?

Czy uwazasz, ze w mrozy pompa PW pracuje na modulacji 30%? Przewymiarowujesz 300% urzadzenia u klientow?

 

Zlepiasz dowolnie fakty w oderwaniu od rzeczywistosci. Cos tam przeczytales kiedys, cos zostalo w glowie, cos ulecialo. Ze slow pokrewnych chlodnictwu znasz tylko "tzr" , "ezr" oraz "EN". Tak mozesz makaron na uszy nawijac zielonemu inwestorowi i roztaczac przed nim wizje krainy mlekiem i miodem plynacej. :)

 

Manipulatrze czytaj ze zrozumieniem nigdzie nie zakładam że to tylko 1 fazowe.

Mrozy to u mnie ok. 2 tygodnie w roku a 90% zimy nie sezonu grzewczego to -4 do +4 i obciążenie 50%

Ty natomiast zlepiasz fakty podając tu że cała zima to -15 i pompa musi pracować na 100% to oczywiście nie marketingowa manipulacja.

Makaron to ty nawijasz gz +2 świetnie ale że odparowanie -8 to już zielonego inwestora nie poinformujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trąci mi to paranoją jak sobie wyobrażasz np. produkcję cwu przy wysokim skraplaniu i ze zbyt małym wyminnikiem.

 

Wylecz mnie prezentując konkretne dane, a nie chwyty reklamowe. Jak na razie jeszcze nikt z PW nie pochwalił się SPFem większym niż 2.

No i uważniej czytaj, bo ja pisałem o chłodnicy, a nie o wymienniku skraplacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy uwazasz, ze w mrozy pompa PW pracuje na modulacji 30%? Przewymiarowujesz 300% urzadzenia u klientow?

 

:)

 

A kolega wie kiedy PC PW pracuje na 100%.? Ile to jest czasu? I skąd kolega wziął 300 %? .Czy prawdziwa zima to -20 C przez 200 dni?

To chyba nie jest prawda

Ale nie ulega wątpliwości ,że PC gruntowa ma wyższy COP w pewnych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega wie kiedy PC PW pracuje na 100%.? Ile to jest czasu? I skąd kolega wziął 300 %? .Czy prawdziwa zima to -20 C przez 200 dni?

To chyba nie jest prawda

Ale nie ulega wątpliwości ,że PC gruntowa ma wyższy COP w pewnych warunkach

 

Ja u siebie jeszcze nigdy nie widziałem 100%. Największa wartość jaką udało mim się zaobserwować to było 76%, przy temp zewnętrznej -15st i temp zasilania 37st. Przez zdecydowaną większość tej "nietypowej" zimy modulacja oscylowała w granicach 33-42%.

-20st przez 200 dni to byłaby wymarzona zima dla Pyxisa:D Co prawda sam by dużo zapłacił, ale raz na zawsze zamknąłby usta tym, którzy zdecydowali się na instalację protezy jaką jest pompa PW, a przy okazji potwierdziłby, że faktycznie jest głośna:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega wie kiedy PC PW pracuje na 100%.? Ile to jest czasu? I skąd kolega wziął 300 %? .Czy prawdziwa zima to -20 C przez 200 dni?

To chyba nie jest prawda

 

Skoro silesia pdodnosi temat zalet inwertera, ro licze, zeby to mialo jakis znaczacy wklad, to pompa musialaby pracowac z modulacja 1/3. Skoro w morozy potrzebujemy duzo energii dla domu, to idac tym tokiem rozumowania potrzebujemy 300% przewymiarowania pompy, bo taka zwymiarowana na styk w mrozy raczej nie bedzie modulowala na 30%.

Czy rozwazamy prace pompy, gdy na dworze 15*C i prawie nie potrzebujemy ciepla dla domu?

 

Ale nie ulega wątpliwości ,że PC gruntowa ma wyższy COP w pewnych warunkach

 

Raczej opcja, ze gruntowa w pewnych warunkach ma COP nizszy. To bedzie blizsze prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie - czy opcja chłodzenia w pompach ciepła działa zadowalająco, czy może być substytutem klimatyzacji? Żona martwi się, że to będzie działać na zasadzie niezbyt przyjemnego (nawet upalnym latem) efektu lodowatej podłogi - czy może się myli i użytkowanie takie systemu jest przyjemne i można zrezygnować z klimatyzacji?

 

A drugie pytanie - jaki kominek warto dołączyć do takiej pompy - wkładu z płaszczem wodny nie chcę - niepotrzebna komplikacja instalacji CO, zbyt duży koszt, poza tym aby wykorzystać płaszcz musiałbym zrobić sobie z salonu kotłownie - a takiej sytuacji nie chcę, zakładam raczej dogrzewanie gdy temperatura będzie spadać poniżej -10*C - wg danych dla Białegostoku 250 h rocznie. Czy w takim wypadku warto rozprowadzać system DGP po domu? Czy też może warto powierzyć wykonanie kominka/piecokominka dla zduna i zrobić "ciepły" piecokominek ze zdolnością akumulacji (kafle, cegła szamotowa itp)? Czy może wystarczy najprostszy i najtańszy kominek - tylko czy w takim wypadku ciepło, które daje pozwoli dogrzać dom tj jest szansa że za pomocą wentylacji "rozejdzie" się po domu i czy podłoga i ściany faktycznie zakumulują go na tyle, aby dogrzewanie było efektywne?

 

Podbije raz jeszcze moje pytania - odnośnie chłodzenia to już się dowiedziałem, że żeby chłodzić latem to raczej bez klimatyzacji nie da radę.

 

A czy ktoś pomoże w kwestii tego jaki kominek warto "dokoptować" do powietrznej pompy ciepła, żeby mógł ją wspomagać przy -25*C oraz w wypadku nagłej awarii sieci elektrycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbije raz jeszcze moje pytania - odnośnie chłodzenia to już się dowiedziałem, że żeby chłodzić latem to raczej bez klimatyzacji nie da radę.

 

A czy ktoś pomoże w kwestii tego jaki kominek warto "dokoptować" do powietrznej pompy ciepła, żeby mógł ją wspomagać przy -25*C oraz w wypadku nagłej awarii sieci elektrycznej?

 

Jak najprostszy. Bez wodotrysków. Pompa raczej nie będzie potrzebowała wspomagania, za to w przypadku braku prądu lepiej mieć coś co działa zupełnie niezależnie, czyli bez PW i bez DGP - chyba, ze grawitacyjne. Ewentualnie możesz zastanowić się nad jakąś obudowa akumulacyjną, co byś nie musiał za często dokładać, jak prąd na tydzień wyłączą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro silesia pdodnosi temat zalet inwertera, ro licze, zeby to mialo jakis znaczacy wklad, to pompa musialaby pracowac z modulacja 1/3. Skoro w morozy potrzebujemy duzo energii dla domu, to idac tym tokiem rozumowania potrzebujemy 300% przewymiarowania pompy, bo taka zwymiarowana na styk w mrozy raczej nie bedzie modulowala na 30%.

Czy rozwazamy prace pompy, gdy na dworze 15*C i prawie nie potrzebujemy ciepla dla domu?

 

 

 

Raczej opcja, ze gruntowa w pewnych warunkach ma COP nizszy. To bedzie blizsze prawdy.

 

Tylko że tych mrozów jest tylko z dwa tygodnie przeważnie w nocy a 90% zimy jest -4 + nawet 7

I w tych temp. pompa najdłużej pracuje a w te największe mrozy ma pracować na 100% i dlatego będzie o te 500zł drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jeszcze nigdy nie widziałem 100%. Największa wartość jaką udało mim się zaobserwować to było 76%, przy temp zewnętrznej -15st i temp zasilania 37st. Przez zdecydowaną większość tej "nietypowej" zimy modulacja oscylowała w granicach 33-42%.

-20st przez 200 dni to byłaby wymarzona zima dla Pyxisa:D Co prawda sam by dużo zapłacił, ale raz na zawsze zamknąłby usta tym, którzy zdecydowali się na instalację protezy jaką jest pompa PW, a przy okazji potwierdziłby, że faktycznie jest głośna:yes:

To nie są wyświetlane % tylko Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylecz mnie prezentując konkretne dane, a nie chwyty reklamowe. Jak na razie jeszcze nikt z PW nie pochwalił się SPFem większym niż 2.

No i uważniej czytaj, bo ja pisałem o chłodnicy, a nie o wymienniku skraplacza

Jak rozbije obóz na zimę w celu pomiarów i obserwacji to się podzielę informacjami.

A masz jakieś informacje ze wymienniki za małe czy tak sobie piszesz co się nasunie albo uroi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...