Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Tylko że tych mrozów jest tylko z dwa tygodnie przeważnie w nocy a 90% zimy jest -4 + nawet 7

I w tych temp. pompa najdłużej pracuje a w te największe mrozy ma pracować na 100% i dlatego będzie o te 500zł drożej

 

Tak, to juz wiem. Zimy w naszym klimacie nie ma. Wtedy nawet dane z krajow Beneluxu pasuja.

 

Pewnych faktow jako sprzedawca nie przyjmiesz. Zaimpregnowany na nie jestes. Ja Cie poniekad rozumiem, bo inaczej musialbys klientow oklamywac, a przyjmujac postawe "zaimpregnowanego" byc moze nawet sam wierzysz w to co wypisujesz. Wtedy po prostu mozna uznac, ze nieswiadomie ich wprowadzasz w blad cytujac swoje "EN". Zawsze to jest mniej beszczelne. Zieleni spokojnie to lykna. Powodzenia w lowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, to juz wiem. Zimy w naszym klimacie nie ma. Wtedy nawet dane z krajow Beneluxu pasuja.

 

Pewnych faktow jako sprzedawca nie przyjmiesz. Zaimpregnowany na nie jestes. Ja Cie poniekad rozumiem, bo inaczej musialbys klientow oklamywac, a przyjmujac postawe "zaimpregnowanego" byc moze nawet sam wierzysz w to co wypisujesz. Wtedy po prostu mozna uznac, ze nieswiadomie ich wprowadzasz w blad cytujac swoje "EN". Zawsze to jest mniej beszczelne. Zieleni spokojnie to lykna. Powodzenia w lowach.

No niestety twoim teorii przeczy rzeczywistość czyli rachunki za pw nie tylko moich klientów ale też ludzi z forum :)

Jak to zmanipulujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego powodu należy koniecznie wydać 15 ~ 20k zł na odwierty :)

 

O czym wy piszecie ??? Dobre gruntówki mają COP dla 0 z gruntu około 4,8 a większość użytkowników ma więcej niż 0 z gruntu .

Dobra powietrzna przy +7 ma COP 4,7 a przy +2 ma COP 3.2 , przy -7 to już żenada a dalej to mało kto odważy się podać w katalogu COP i moc grzewczą. Wg mnie cały sezon gruntowa ma dużo lepszy COP od powietrznej chyba, że chcemy grzać basen w lipcu to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wy piszecie ??? Dobre gruntówki mają COP dla 0 z gruntu około 4,8 a większość użytkowników ma więcej niż 0 z gruntu .

Dobra powietrzna przy +7 ma COP 4,7 a przy +2 ma COP 3.2 , przy -7 to już żenada a dalej to mało kto odważy się podać w katalogu COP i moc grzewczą. Wg mnie cały sezon gruntowa ma dużo lepszy COP od powietrznej chyba, że chcemy grzać basen w lipcu to co innego.

To dlaczego producent pompy pyxis podaje w karcie katalogowej cop 3,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest COP tylko SPF dla 0/35 (to nie jest wg EN). Jak mam u siebie srednio liczac parametry pracy 4/31, to spokojnie do SPF=4 wykrece. Z palcem w ....nosie. :)

4 na wejściu ile na wyjściu z parownika

31 skraplacz to freon 40 a to mniejsza wydajność mechanicznego zaworu rozprężnego i pewnie przez to ciut niższe parowanie

Dlatego producent podaje 35 bo freon ma wtedy skraplanie 45 i wydajność dyszy zaworu jest większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś tak przez poprzednie 4 zimy czy mówisz o tej niezbyt, delikatnie mówiąc normalnej?

 

Bywały cieplejsze niz ta ostatnia .To raczej te ostatnie były nienormalne.

Jest wiele rozwiązań są kotły żeliwne i kondensacyjne,na węgiel i pelet.Pomp też jest cała masa .

nie spotkałem rozwiązania bez wad i pasującego wszędzie.

Takie życie.Najważniejsze ,żeby klient był zadowolony.Jeden będzie wymagał ,żeby działało a drugi żeby było posprzątane po robocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 na wejściu ile na wyjściu z parownika

31 skraplacz to freon 40 a to mniejsza wydajność mechanicznego zaworu rozprężnego i pewnie przez to ciut niższe parowanie

Dlatego producent podaje 35 bo freon ma wtedy skraplanie 45 i wydajność dyszy zaworu jest większa

 

Ale buja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Silesia MUSI "udowodnic", ze PW sa super. Inaczej ineres podupadnie powaznie. Forum to znaczna czesc jego rewiru lowieckiego.

Takie pytanie,ile Ty byś zapłacił więcej za ogrzewanie i cwu gdybyś grzał pompą ciepła powietrzną a nie gruntową ?

Ile kWh więcej byś zużył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK OK Pyxis a ty musisz udowodnić że jedynie słuszna jest PC GW a każdy myślący wie że to mocno kontrowersyjne. PC GW jest OK ale nie zawsze, nie wszędzie i nie dla każdego.

 

Poki co dyskusja jest wokol jednego tematu - sprawnosci obu urzdzen (SPF). W naszym klimacie gruntowka po prostu wygrywa. Tym bardziej, im dalej na polnocny-wschod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...