Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to prowadzisz jakis osobny watek dyskusji. Ja pisze o dyskusji z silesia.

Pyxis wyluzuj przecież mk silesia też Ci napisał że SPF gruntowych całosezonowe jest wyższe od PC PW. Tylko nie dla każdego ta różnica uzasadnia wydatek np. na kolektory pionowe ( bo nie mają miejsca na poziome lub nie chcą się samemu w to bawić ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis wyluzuj przecież mk silesia też Ci napisał że SPF gruntowych całosezonowe jest wyższe od PC PW. Tylko nie dla każdego ta różnica uzasadnia wydatek np. na kolektory pionowe ( bo nie mają miejsca na poziome lub nie chcą się samemu w to bawić ).

 

A to sorki. Przeoczylem.

Rzuc linka do posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi choć jeden post w którym piszę że pw ma lepszy cop od gruntowej.

Pyxis znów manipuluje twierdząc że gdzieś tak podałem to pytam GDZIE ?

Piszę od zawsze że w nowych energooszczędnych budynkach ta różnica to właśnie ok 500zł i to zanim map pojawił się ze swoimi pomiarami.

Czytaj Pyxis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pare postow wyzej:

 

nawet jak masz dz +2 to pompa pracuje z tzr na odparowaniu -6 -8 pw pracuje na takim odparowaniu przy zewnętrznej -4 z tego prostego powodu że ma ezr i jeszcze nie pracuje wtedy z pełną mocą a teraz zaglądnij ile w zimie jest poniżej -4

 

Czyli przy tych samych temperaturach DZ pompa PW jest efektyniejsza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Z tytulu uzywania G11 (co oczywiscie potwierdzisz, ze byloby dzialaniem logicznym przy PW) kosztowo wyszloby ponad 2x wiecej.

Pytałem się ile zużyłbyś kWh więcej i ile więcej zapłaciłbyś grzejąc pompą powietrzną mając G12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silesia MUSI "udowodnic", ze PW sa super. Inaczej ineres podupadnie powaznie. Forum to znaczna czesc jego rewiru lowieckiego.

nie muszę udowadniać ale zrobienie gw to znacznie łatwiejsza sprawa nawet jak zasilanie skoczy do 40 to nie ma tragedii a taka pw to trochę większe wyzwanie jak to kolega jeden ujął walka o każdy stopień :)

interes na forum kiepski bo to forum ogólnopolskie a ja poza oberschlesien nie ruszam się wiem że jesteś sfrustrowany że kol z jeleniej napisał że pw a już myślałeś że kupi gw ze strzegomia ale pociesz się ja tego nie zrobię za daleko

tobie pewnie nie pasuje dzielenie się rewirem doskonale cię rozumiem nie dość że walka z innymi producentami to jeszcze alternatywne rozwiązanie zabiera klientów ale musisz też zrozumieć że niekiedy warto wydać 500zł/rok więcej na energie niż brać 15 - 20 tyś zł więcej kredytu na odwierty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobie pewnie nie pasuje dzielenie się rewirem doskonale cię rozumiem nie dość że walka z innymi producentami to jeszcze alternatywne rozwiązanie zabiera klientów ale musisz też zrozumieć że niekiedy warto wydać 500zł/rok więcej na energie niż brać 15 - 20 tyś zł więcej kredytu na odwierty

 

Czepiles sie tych 500 zl (chociaz np u mnie przy uzywaniu calodobowo PW byloby to z 1200 zl) oraz odwiertow za 15-20 tys, jak mozna poziomy za 5 tys zrobic do niewielkiej pompy i per saldo byc spokojnie z kosztami na poziomie badziewnego modelu pompy PW.

 

Jak slusznie zauwazyles jesli pzy PW jtrafi sie instalator-partacz (a takich jak widac sporo), to uklad ma mierne szanse na poprawna prace. Inwestora czeka wieloetnia walka z serwisem. To tez jest argument nie do pominiecia, bo gdzie Cie beda szukali poniej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiles sie tych 500 zl (chociaz np u mnie przy uzywaniu calodobowo PW byloby to z 1200 zl)

 

Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak uważasz:no: Czyżbyś tym samym przyznawał, że wybudowałeś badziewiasty dom z zerowa akumulacją:confused:

Mój - przynajmniej na papierze jest dużo bardziej badziewiasty i nie mam 100% podłogówki, a jednak do temp -5st mieszczę się 100% w taniej taryfie i to bez strat na komforcie, bo na dole gdzie jest podłogówka temp waha się max o 0,5st, a u góry max o 1,5st, ale tam są sypialnie więc aż tak mi to nie przeszkadza, bo przebywamy tam głównie nocą. W Twoim domu jednak taki problem zupełnie nie powinien wystąpić.

Na prawdę nie próbuję Cię przekonać, że PW jest lepsza, bo nie jest, ale żeby wygenerować 1200zł musiałbyś zużyć min. 3000kWh więcej, a to jest fizycznie nie możliwe - 1000kWh to max przy normalnej zimie, a przy takiej jak teraz jesteśmy praktycznie na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiles sie tych 500 zl (chociaz np u mnie przy uzywaniu calodobowo PW byloby to z 1200 zl) oraz odwiertow za 15-20 tys, jak mozna poziomy za 5 tys zrobic do niewielkiej pompy i per saldo byc spokojnie z kosztami na poziomie badziewnego modelu pompy PW.

 

Jak slusznie zauwazyles jesli pzy PW jtrafi sie instalator-partacz (a takich jak widac sporo), to uklad ma mierne szanse na poprawna prace. Inwestora czeka wieloetnia walka z serwisem. To tez jest argument nie do pominiecia, bo gdzie Cie beda szukali poniej. ;)

 

I słuszna uwaga dlatego gw do spartaczonych budynków oraz starych z dużym obciążeniem jak najbardziej polecam jeżeli są warunki i pieniądze na sporą inwestycje w CO

Natomiast w budynkach nowych dobrze wykonanych energooszczędnych jakie każdy inwestor teraz chce mieć to właśnie 500zł przy 200m2 - czy warto to do indywidualnej oceny.

 

Co do partaczy to już inwestor jest najważniejszym weryfikatorem - zawsze warto obejrzeć poprzednie dokonania instalatora poprosić o kontakt z poprzednimi inwestorami (nie jednym) sprawdzić czy jak np. instalatora trafi (piorun - przepięcie) to czy ma autoryzację i czy serwis przejmie przedstawiciel producenta - niestety za inwestora nikt tej pracy nie wykona.

Przy gw jest jeszcze ryzyko spartaczenia dodatkowo dolnego źródła

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak uważasz:no: Czyżbyś tym samym przyznawał, że wybudowałeś badziewiasty dom z zerowa akumulacją:confused:

Mój - przynajmniej na papierze jest dużo bardziej badziewiasty i nie mam 100% podłogówki, a jednak do temp -5st mieszczę się 100% w taniej taryfie i to bez strat na komforcie, bo na dole gdzie jest podłogówka temp waha się max o 0,5st, a u góry max o 1,5st, ale tam są sypialnie więc aż tak mi to nie przeszkadza, bo przebywamy tam głównie nocą. W Twoim domu jednak taki problem zupełnie nie powinien wystąpić.

Na prawdę nie próbuję Cię przekonać, że PW jest lepsza, bo nie jest, ale żeby wygenerować 1200zł musiałbyś zużyć min. 3000kWh więcej, a to jest fizycznie nie możliwe - 1000kWh to max przy normalnej zimie, a przy takiej jak teraz jesteśmy praktycznie na zero.

 

Ty nadal starasz sie cos udowadniac na podstawie sezonu bez zimy. Pozyjemy zobaczymy. Raczej nastepna zima nie bedzie tak laskawa. Jak pompka w nocy poracuje przy -15*C, to zobaczysz jaki wtedy bedzie SPF i cena kWh ciepla. :)

Jesli nie masz przewymiarowanej pompy, to dojdzie tez praca w drogim prdzie i to nie na 2h.

 

PS.

Ja przyjmuje prace calodobowa a wiec G11, bo jesli mamy sie rownac sprawnoscia z PW, to chyba nie sadzisz, ze ona moze byc chocby zblizona przy ujemnych temperaturach powietrza.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nadal starasz sie cos udowadniac na podstawie sezonu bez zimy. Pozyjemy zobaczymy. Raczej nastepna zima nie bedzie tak laskawa. Jak pompka w nocy poracuje przy -15*C, to zobaczysz jaki wtedy bedzie SPF i cena kWh ciepla. :)

Jesli nie masz przewymiarowanej pompy, to dojdzie tez praca w drogim prdzie i to nie na 2h.

 

PS.

Ja przyjmuje prace calodobowa a wiec G11, bo jesli mamy sie rownac sprawnoscia z PW, to chyba nie sadzisz, ze ona moze byc chocby zblizona przy ujemnych temperaturach powietrza.

 

Pyxis ja na prawdę nie staram się Tobie niczego udowodnić, ale proszę Cię nie pisz bzdur, że pompa PW zużyłaby 3000kWh więcej i nie nadaje się do grzania akumulacyjnego. Oczywiście, że będzie mniej sprawna i czasem wyjdzie na drogą taryfę, ale ogólna różnica to będzie max 200kWh miesięcznie (bardzo pesymistycznie) i zwróć uwagę, że ja nie liczę tego po cenie taniego prądu, a po cenie średniej 0,4zł uwzględniając już ewentualna pracę w drogiej taryfie, bo tekst że grzałbyś w G11 przeczy wszystkim Twoim teoriom i przekonaniom i zdrowemu rozsądkowi również.

Ja faktycznie grzeję pierwszy sezon i moje doświadczenie jest nikłe, ale są tu tacy co grzeją PW 2-3 sezon i z tego co sprawdzałem w dziale "zużycie prądu" ich wyniki były o 20-30% gorsze w zeszłym sezonie, ale i gruntowców też - przecież u Was też tego prądu idzie więcej jak jest zimno.

 

P.S. Ja na prawdę nie chcę z Tobą wojować i niczego udowadniać, ale wiedz, że wypisując te rzeczy robisz ludziom krzywdę, bo dla wielu Twoja opinia jest cenna, a w tym wypadku niestety nie prawdziwa, a na pewno sporo przesadzona. Takim działaniem zniechęcasz wielu potencjalnych inwestorów do zakupu dobrego rozwiązania jakim jest powietrzna pompa ciepła - w sąsiednim wątku kolega, któremu powiedziano, że ma zły grunt pod kolektor poziomy,a nie mając funduszy na odwierty myśli o kotle na ekogroszek - jak myślisz dlaczego? Bo naczytał się, że przy PW zmarznie, a w najlepszym przypadku zapłaci majątek za eksploatację i uwierzył bo co poniektórzy Bogowie Olimpu tak twierdzą. Dlatego mówmy, że pompa PW jest rozwiązaniem mniej sprawnym niż GW, ale nie kompletnie beznadziejnym - tak chyba jest uczciwiej:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...