Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Jeśli PC PW będzie dobrze dobrana (przewymiarowana), to wystarczy. Jeśli będzie dobrana na styk lub za mała, to w największe mrozy może nie pokryć zapotrzebowania. Wtedy przydadzą się grzałki. Ale tych parę osób co Ci doradzają zapewne nie miało wiele do czynienia z PC PW?

Ja mam przewymiarowaną. Grzałek nie mam. Kominka nie mam. I nadal żyję ;)

 

 

Jest dokładnie tak jak piszesz, budowę komina doradzają mi wszyscy którzy mają kominek, piec na ekogroszek,kotłownie,itp, ewentuelnie pompę gruntową. Świadomie zrezygnowałem z komina bo nie chcę mieć w domu kominka i kotłowni, dlatego między innymi zdecydowałem się na PC. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, decyzja zapadła, komina nie będzie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich

A do Ciebie mam pytanko,

Twój dom ma tylko grzejniki i dlatego pytanie do Ciebie a konkretnie to jakie masz koszty tak mnie więcej za okres zimowy co i cwu,

ja ubrałem się w pompę na grzejniki, nie w D ale to raczej mniej istotne parametry ma w miarę porównywalne do innych, oczywiście oczytałem się dużo na ten temat ale nie znam opinii kogoś kto ma takie rozwiązanie

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw i sprawdza sie swietnie:

 

118 zl + przesylka

 

[ATTACH=CONFIG]264138[/ATTACH]

 

http://allegro.pl/licznik-energii-pradu-3-faz-2-taryfowy-zegar-i4303207552.html

 

hej, takie rozwiązanie nie do końca mnie satysfakcjonuje, bo ja mam podlaczone to tak, ze do pompy mam pociągnięty kabel trójfazowy, z czego jedna faza zasila pompę, druga faza zasila grzałkę wspomagającą pompę, a trzecia faza zasila grzalke z zbiornika cwu.

taki analogowy licznik pokazywałby mi chyba zużycie całkowite tego układu, bez podziału na trzy wymienione wyżej elementy. Jeżeli nie znajde sensownego rozwiązania to zamontuje ten licznik, ale na razie szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, takie rozwiązanie nie do końca mnie satysfakcjonuje, bo ja mam podlaczone to tak, ze do pompy mam pociągnięty kabel trójfazowy, z czego jedna faza zasila pompę, druga faza zasila grzałkę wspomagającą pompę, a trzecia faza zasila grzalke z zbiornika cwu.

taki analogowy licznik pokazywałby mi chyba zużycie całkowite tego układu, bez podziału na trzy wymienione wyżej elementy. Jeżeli nie znajde sensownego rozwiązania to zamontuje ten licznik, ale na razie szukam

 

Jest w Krakowie firma która ma tanie liczniki ja kupiłem za 300zł. 3fazy z wbudowanym zegarem, sam się dostraja co do daty i godziny, ja go mam na 2taryfy, ale można go różnie poustawiać, jeśli ktoś jest zainteresowany podam firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z innej beczki, gadałem dzisiaj z gościem od świadectw energetycznych, chciał za to 500-600zł. myślę że to dużo ale nie znam się, w każdym razie jak mu powiedziałem że potrzebuję ozc to nie bardzo wiedział czego ja chcę,

może mi ktoś powiedzieć ile to może kosztować i kto może to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

trochę chyba nie ta kolejność

wcześniej zamontowałeś pompę ciepła, a dopiero teraz OZC :)

 

pozdrawiam

 

a z innej beczki, gadałem dzisiaj z gościem od świadectw energetycznych, chciał za to 500-600zł. myślę że to dużo ale nie znam się, w każdym razie jak mu powiedziałem że potrzebuję ozc to nie bardzo wiedział czego ja chcę,

może mi ktoś powiedzieć ile to może kosztować i kto może to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, takie rozwiązanie nie do końca mnie satysfakcjonuje, bo ja mam podlaczone to tak, ze do pompy mam pociągnięty kabel trójfazowy, z czego jedna faza zasila pompę, druga faza zasila grzałkę wspomagającą pompę, a trzecia faza zasila grzalke z zbiornika cwu.

taki analogowy licznik pokazywałby mi chyba zużycie całkowite tego układu, bez podziału na trzy wymienione wyżej elementy. Jeżeli nie znajde sensownego rozwiązania to zamontuje ten licznik, ale na razie szukam

 

Znalazłeś tą formę licznik, dogadałeś się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bylem ciekaw... ba, jestem. Ale jakos czas mija a ja nie moge sie skontaktowac np. z forumowym Asolt'em.

Zarazem... czy to istotne gdy rachunki sa OK, sasiedzi mniej za miejskie nie placa.... Piec gazowy tez chyba wychodzi podobnie...

 

Za to moze w koncu przed sezonem zainstaluje cieplomierz... tez aby zaspokoic ciekawosc..

Nie bedzie to 100% bo CWU trzeba bedzie odliczyc.... a to tylko zalozenie... ale zawsze jakies przyblizenie...

 

Tyle ze ten cieplomierz nigdy sie nie zwroci :D

 

Nom z tym zwracaniem to jest tutaj za swoje, ubezpieczałem tą pompę wczoraj i babka mnie o to pyta a ja ją pytam czy dom już jej się zwrócił, była zaskoczona.

co do ciepłomierza to ta firma od liczników też ma ale co do ceny to nie wiem bo nie porównywałem, liczniki tanie i fajne nawet ale na szynę tego się wcisnąć nie da. Namiary mogę udostępnić jak co

OZC no fajna sprawa i może uspokoić człowieka, ja mam kłopot bo nie mam projektu itp. muszę wszystko rysować, mierzyć, jak znajdę chwilkę to pewnie tak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz ma 150 i tez jest stary... w najzimniejsze dni PC chce 2,5-3kW... zalozmy COP 2 moze 2,3... A wiec potrzebna moc nie przekracza 7kW i tak.

to nie jest potrzebna moc 7kW tylko to moc jaką może dać pompa przy podanych warunkach zewn, czy to wystarcza to inna sprawa

możliwe że tak, kwestia dłuższego grzania z taką mocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...