Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

i+zasobnik ERMET 250 z montażem i zaworami 5300zł

Decyzję musze podjąć w ciągu 2tyg. .....

Spodziewałem się max 18-20tys za całość

Bardzo drogi zasobnik cwu,ja mam zwykly Galmet sgws 300l pon.2tys.zł i nie widzę przeciwwskazan do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ O POMOC

znajomy elektryk

buduje dom 100 m2 pow użytk[w tym pietro skosy]

dom budowany dla małżenstwa na stare lata

 

parametry domu

15cm styro na posadzce 0,31

17cm styro na ścianie 0,31 grafit

akna do pasywniaka wstawione poprawnie

dom ustawiony w miarę rozsądnie względem słonca

ocieplenie dachu 35 cm.

żadnego kominka w domu

ale komin wybudowany na wszelki wybudowany

na ile oceniacie zużycie w takim domku ?

70 kwhm2 rok

aha rekuperacja też będzie i podłogówka 100%

facet twierdzi że byłby bardzo zadowolony gdyby samo co mieściło się w 2000 zł roc znie

bierze pod uwagę ekogroszek i propan -gaz

ze względu na działkę w grę wchodzi tylko powietrzna

uważam że dla jego domu atlantic typu s8 będzie dobrana z dużym zapasem.

proszę podpowiedzccie jakie waszym zdaniem będzie miał zapotrzebowanie

ja ostrożnie stawiam na 70 kwhm2rok

może podpowiedzćcie jakąś pompę

 

 

POMOCY

Z GÓRY DZIĘKUJĘ

ponownie co o tym myślicie?

 

ja się skłaniam opinii mapa że te wyceny tożadna okazja

i faktycznie przy tych kwotach wchodziłbym w grunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponownie co o tym myślicie?

 

ja się skłaniam opinii mapa że te wyceny tożadna okazja

i faktycznie przy tych kwotach wchodziłbym w grunt

 

Mój znajomy poszedł w odwierty pionowe i co następuje miał podłączyć pompkę i meblować dom, ale niestety po ukończeniu montażu takiego cuda stanął z kolejnymi inwestycjami na kilka miesięcy, przeinwestował się, a dodam że gdyby zapłacił 10 tysięcy więcej niż ja to by się śmiał, musiało go to dotknąć, a i to nie jest człowiek który się da wyryćkać, siedzi w handlu ponad 20 lat i to nie pierwszy jego dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponownie co o tym myślicie?

 

ja się skłaniam opinii mapa że te wyceny tożadna okazja

i faktycznie przy tych kwotach wchodziłbym w grunt

 

Jak to pietrowka to z 55-60 kWh/m2 przy +22 w środku

Jak parterowka to i 60-70kwh wystarczy.

Zakładam z lekkim zapasem.

Czyli koło 6-7000 kWh na sezon CO.

To on tam z 4, no maks 4,5 kW potrzebuj plus z 0,5 kW na dwie osoby CWU

Tam i 7 kW PC będzie z zapasem na II taryfę, wszak to 100m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką wężownicę ma ten Galmet, bo ja mam termo solara i ma za małą by go podłączyć pod pompę, z tego co pamiętam to ma 2.3 m2 i niema szans by odebrał ciepło

 

Jak nie bylo jeszcze wersji MAXI to kupilem Biwalentny i spiolem wezownice szeregowo. Jakos to dziala z moja dosyc mocna pompa, ale idealnie nie jest. Teraz bral bym w ciemno MAXI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a jaką wężownicę ma ten Galmet, bo ja mam termo solara i ma za małą by go podłączyć pod pompę, z tego co pamiętam to ma 2.3 m2 i niema szans by odebrał ciepło

Nie wiem jaką ma wężownicę,trzeba by zerknąć w dane techniczne ale bez problemu i bez zająknięcia nagrzewa mi temp.do 46st.C od powiedzmy 15st.C na dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bylo jeszcze wersji MAXI to kupilem Biwalentny i spiolem wezownice szeregowo. Jakos to dziala z moja dosyc mocna pompa, ale idealnie nie jest. Teraz bral bym w ciemno MAXI.

 

Ja właśnie połączyłem te dwie wężownice, tylko że moja pompa ma 14 kw, więc raczej nie pójdzie, dodam tylko że kupiłem taki bo musiałem coś kupić a myślałem o solarach więc jest jak jest.

Co do tego znajomego to wyjaśnię, u nas jest piach suchy piach, albo tak mokry że woda jest na mniej niż 1 m nie da się przewidzieć bo to się zmienia zbyt często, więc ten znajomy wybrał pionowe i być może mu coś źle przekalkulowali i trzeba było bić dwa razy tyle, nie wiem nie pytałem nie moja sprawa, ale rozpacz na twarzy było widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką ma wężownicę,trzeba by zerknąć w dane techniczne ale bez problemu i bez zająknięcia nagrzewa mi temp.do 46st.C od powiedzmy 15st.C na dzisiaj.

 

No właśnie masz mniejszą pompkę więc pójdzie, ale będzie grzać znacznie dłużej, to nie taki problem tylko moja się zwyczajnie wyłączy i dupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie połączyłem te dwie wężownice, tylko że moja pompa ma 14 kw, więc raczej nie pójdzie, dodam tylko że kupiłem taki bo musiałem coś kupić a myślałem o solarach więc jest jak jest.

 

Pojdzie, pojdzie (mowie o 300l zasobniku). Bedziesz musial tylko ustawic nizsza zadana temperature CWU zeby uniknac taktowania pompy (jesli masz dostep do menu serwisowego to podniesc tez nieco graniczna temperature skraplacza). Bedzie miala wiecej cykli grzania CWU na dobe, ale da rade - nawet latem przy kolektorze plaskim. Ale tak jak pisalem, nie bedzie to ideal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dzięki, a ja myślałem że poddasze zamiast wełny, gdzieś czytałem ze tak można

Oczywiście,że można połacie dachu izolować styropianem i inwestorzy tak też robią:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4875708&viewfull=1#post4875708

Wełna to wg mnie najgorszy syf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...