Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Oczywiście że "pójdzie". T-Cap dysponuje stałym zakresem mocy niezależnie od temp zewnętrznej jak i temp zasilania, czyli dla -15 i zasilania 55st będzie dawał 9kW, lub 12, lub 16 - zależy która w typoszeregu. Inna sprawa, że COP wtedy nie będzie za dobry, bo 1,73, ale z drugiej strony identyczny będzie w przypadku pompy HT Panasonica, która grzeje do +65st za to moc ma już troszkę mniejszą. Także reasumując jeżeli wystarczy mu grzać do 55st max to T-Cap będzie lepszy od HT, bo ma stałą moc w całym zakresie, dysponuje lepszymi COP'ami w wyższych temperaturach i jest trochę tańszy:)

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wyliczenia mam takie:

3 strefa,

zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie 8445 kWh/rok

projektowane obciążenie cieplne 6037 W

wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie 40,5 kWh/m2/rok

 

liczone normowo na +20 w środku?

czy liczone pod konkretną temperaturę wewnątrz?

 

Bo ja w domu planuje +23 a nawet +24 - takie warunki od żony. I wtedy takie wyniki z +20 na np: +23 skaczą sporo. Takie obciążenie może wyjść pod 7000 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G12w

już bez wyliczeń, ale na chłopski rozum

 

co mi da ten brak ograniczeń weekend plus święta? Na zapas ciepła nie nabiję, no może w niedzielę jak dopakuję +25 (kto to wytrzyma) coś na poniedziałek +24, +23 zostanie.

 

Mi zależy na temperaturze równej cały tydzień. 1 wanna po pracy i 30 minutowy prysznic żony to głownie rytuał po pracy a nie weekendowy. Woda u Nas idzie na 3 osoby jak na 5 czy 6 w innych domach. Pompę mam przewymiarowaną i myślałem żeby iść w G12r i w tej dodatkowej godzinie nocnej i dodatkowej w popołudnie bym większość ciepła nabił. Źle myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja w domu planuje +23 a nawet +24 - takie warunki od żony. I wtedy takie wyniki z +20 na np: +23 skaczą sporo. Takie obciążenie może wyjść pod 7000 W

 

Jak mialem "kalafiory" w domu, to tez grzalem do 24*C i wyzej i wcale nie bylo ukropu - zonkil z gatunku tych cieplolubnych. Teraz przy podlogowce ona spokojnie daje rade przy 22*C, za to ja chodze cala zime w t-shir'cie i gaciach, bo inaczej sie nie da. Jaesli amsz podobna zmiane, to raczej zweryfikujesz temperature na nizsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już bez wyliczeń, ale na chłopski rozum

 

Bierz ta, w ktorej masz najtanszy prad w taniej taryfie (zakladam, ze bedziesz grzal akumulacyjnie). To sie zawsze oplaci.

 

Ja przechodze z G12g na G12w chociaz ma w tygodniu godzine mniej taniego w dzien, bo w G12W mam prad nocny tanszy o 4gr (w drogiej o tyle samo drozszy). Rocznie da mi to prawie 200 zl oszczednosci na CO i CWU i jeszcze pare groszy zyskam na bytowym. Ta dodatkowa godzinka CO w dzien jest pomijalna, bo zeby sie zrownac z dotychczasowa cena CO moge przez 90 dni ta godzinke dac w drogim jesli bedzie potrzeba (u mnie nie bedzie) a i tak wyjdzie wtedy na jedno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczone normowo na +20 w środ

czy liczone pod konkretną temperaturę wewnątrz?ku?

 

Bo ja w domu planuje +23 a nawet +24 - takie warunki od żony. I wtedy takie wyniki z +20 na np: +23 skaczą sporo. Takie obciążenie może wyjść pod 7000 W

 

A gdzie to sprawdzić w OZC? Pisałem Asoltowi, że jestem ciepłolubny i temp to teraz 24-25 przy grzejnikach a przy podłogówce to pewnie ze 22. Ogrzewanie niskotemperaturowe i raczej pompa ciepła ew kocioł gazowy kondensacyjny.

Załączam zrzuty z OZC.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ta, w ktorej masz najtanszy prad w taniej taryfie (zakladam, ze bedziesz grzal akumulacyjnie). To sie zawsze oplaci.

 

Tak właśnie myślałem: i tak G12 vs G12r ma drożej I taryfę o 3 gr a taniej II taryfę 3 gr. Wybierając na bazę II taryfę jako najtańszą to lepiej brać G12r. W G12r u mnie jest tańsza II też od G12w.

 

 

Ja przechodze z G12g na G12w chociaz ma w tygodniu godzine mniej taniego w dzien, bo w G12W mam prad nocny tanszy o 4gr (w drogiej o tyle samo drozszy). Rocznie da mi to prawie 200 zl oszczednosci na CO i CWU i jeszcze pare groszy zyskam na bytowym. Ta dodatkowa godzinka CO w dzien

 

nie dość że u mnie G12r ma najtańszą 2 taryfę to dodatkowo dostaję 2 godziny dodatkowe taniego prądu, bo jest on od 22 do 7 o od 13 do 16 vs G12 od 22 do 6 i od 13 do 16.

 

Będzie G12r na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to sprawdzić w OZC? Pisałem Asoltowi, że jestem ciepłolubny i temp to teraz 24-25 przy grzejnikach a przy podłogówce to pewnie ze 22. Ogrzewanie niskotemperaturowe i raczej pompa ciepła ew kocioł gazowy kondensacyjny.

Załączam zrzuty z OZC.

 

nie wiem, mam OZC na 20 i 22 st i nie widzę miejsca gdzie jest to wskazane. Różnią się obliczenia. Zapytaj Asolta czy masz OZC na 20 czy 22 i po kłopocie i szybciej.

Edytuje: jak tam masz obciązenie 6,25kw dojdzie CWU z 0,75 to takie 7kW. Może Tcap? Spytaj mądrzejszych ode mnie.

Edytowane przez lukasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już bez wyliczeń, ale na chłopski rozum

 

co mi da ten brak ograniczeń weekend plus święta? Na zapas ciepła nie nabiję, no może w niedzielę jak dopakuję +25 (kto to wytrzyma) coś na poniedziałek +24, +23 zostanie.

 

Dla mnie taryfa weekendowa to nie tylko ogrzewanie. Używałem jej na długo przed pomysłem instalacji pompy ciepła. Wiele zależy tu po prostu od stylu życia. U mnie wygląda to tak, że w co dzień dom jest praktycznie pusty, a życie i co za tym zużycie odbywa się właśnie wieczorami i w weekendy. Na weekend tez przenosimy wszystkie prace porządkowe, jak pranie, prasowanie, suszenie (używamy wyłącznie suszarki), gruntowne odkurzanie, czy koszenie trawy.

Ja w przeciwieństwie do większości forumowiczów zużywam bardzo duże ilości prądu tzw bytowego, a dzięki G12w kupuje go po prostu tanio. Średnia cena kWh wychodzi mi poniżej 0,4zł. Więc jeżeli Ty również zużywasz ogólnie dużo prądu, nie tylko na ogrzewanie to jednak weekendowa będzie najlepsza, a jeżeli zdecydowana większość Twojego zużycia przypadnie na ogrzewanie to korzystniej wyjdzie wybrać taryfę gdzie tani prąd jest najtańszy. U mnie wypada mniej więcej 50/50 - bytowy/ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z trochę z innej beczki...

Dla przypomnienia i ku przestrodze innym!

Odgrzeje trochę temat znanego tu wszystkim mikiego ( każdy wie o kogo chodzi).

 

Zacznę od tego ,że facet jest mi dłużny od ponad roku kupę kasy ( zapłacone ,nie zamontowane reku)!

Jego wielokrotne "obiecanki "zwrotu pieniędzy spełzły na niczym!!!!

Okłamywanie, wyznaczanie kolejnych terminów już mnie przestało bawić...

 

Na domiar tego założył mi źle dobraną pompę P-W Nibe Split, przy tym oszukał mnie sugerując ,że będę miał założoną 12 kW ( za którą zapłaciłem) a zamontował mi 8 kW.O fatalnym montażu pompy , pomyleniu powrotu z zasilaniem, skopanej podłogówce nie wspomnę!

 

Dowiedziałem się o tym ok. rok po montażu, jak przybył do mnie właściwy serwis Nibe!

 

Wiem ,że czyta FM...może go trochę ruszy! Choć w to wątpię.

 

Inni pewnie też się odezwą w jego sprawie...dlatego proszę o kontakt na priv

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżeniem , co do wyboru odpowiedniego instalatora, a nie samej pompy.

Pompa sama w sobie jest ok,ale jak jest źle dobrana ...to ja na moim przykładzie dobrze wiem!

 

Współczuje Ci Plawkgo "przygody" z nieuczciwym sprzedawcą/instalatorem, ale trzymając się prawdy to jak na współczesne standardy pomp PW ta Nibe Split jest bardzo słaba. To myśl techniczna z 2007r i daleko jej do dobrej pompy PW. Także jak dla mnie to zostałeś oszukany podwójnie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...