Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Opomiarować i reklamować jako niezgodność produktu z ofertą. Może gazu mało, może niewłaściwy rodzaj nabity przez instalatora, może uszkodzona...

 

Gaz jest nabity przez producenta, uszkodzona nie jest - po prostu tak ma.

 

Co da reklamowanie gdy się okaże, że podając powietrze niczym z dżungli, czyli 95% wilgotności wynik się uzyska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie wiem, mam OZC na 20 i 22 st i nie widzę miejsca gdzie jest to wskazane. Różnią się obliczenia. Zapytaj Asolta czy masz OZC na 20 czy 22 i po kłopocie i szybciej.

 

Nie trzeba mnie pytac, a tylko dokładnie przeczytac dane które zawsze przesyłam. Jak widac forum jest pomocne nawet w tym, ze doradza, aby w przypadku pytan i wątpliwosci po prostu zapytac autora obliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje Ci Plawkgo "przygody" z nieuczciwym sprzedawcą/instalatorem, ale trzymając się prawdy to jak na współczesne standardy pomp PW ta Nibe Split jest bardzo słaba. To myśl techniczna z 2007r i daleko jej do dobrej pompy PW. Także jak dla mnie to zostałeś oszukany podwójnie:(

 

 

Teraz niestety to wiem!

Umowę miałem podpisaną na atlantica 16 kW tri, ale ze znanych tylko jemu powodów , zapropanował mi założenie Nibe. ( Czekałem ok 4 miesięcy na montaż!)

I jak to się mówi "wcisnął" mi tą pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki :)

 

Ciekawe informacje tam są:

 

Po zakupie pompy i po uruchomieniu zareklamowałem pracę pompy. COP było parszywe i moc też w granicach 8kW. Przyjechali z Panasonica i po oględzinach i pomiarach kazali mojemu instalatorowi wymienić czynnik. Poprawa diametralna ale wciąż daleko od ok. Dalej reklamowałem. Na koszt Panasonica instalator zamontował ciepłomierz. Ten pokazał, że jest poniżej zapewnień. Instalator wymienił mi czynnik na inny (nie wiem jaki). Poprawa nastąpiła ale wciąż ok 5-7% poniżej wytycznych. Przyjechali z panasonica ze swoją firmą zaprzyjaźnioną i .... wymienili czynnik (powiedzieli, że będzie teraz na 100% dobrze a ja nie wierzyłem). Pompa wstała i zaczęła pracować lepiej niż katalog. Dalej było ocieplenie pompy i teraz jest ok. 10% lepiej niż zakłada producent.

Każdemu polecam zakup ciepłomierza. Osobiście znam 3 przypadki, kiedy po namowie, użytkownicy zakupili ciepłomierze i spotkało ich rozczarowanie. We wszystkich przypadkach rozwiązanie było identyczne jak moje. Podobno pompom b.szkodzi transport w pozycji poziomej. Nie da się upilnować całego transportu.

 

Ciekawe ilu kupujących pompy ma ciepłomierze i walczy z instalatorami, producentami o uruchomienie ich z właściwymi parametrami - podejrzewam, że z 1% się może uzbierać, a reszcie wydaje się, że grzeją ekonomicznie.

 

Zresztą podobnie jest z kotłami - zwykle użytkownicy cieszą się, że "ładnie się pali" i to im wystarcza.

 

Muszę zgłosić swój przypadek Hewalex do producenta - ciekawe co odpowie / zrobi ?

 

Z tego co czytałem nie uwzględnia wyświetlacza i pompki obiegowej [która jest w obudowie PPC] do wyznaczania COP - zobaczę co mi odpisze serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz niestety to wiem!

Umowę miałem podpisaną na atlantica 16 kW tri, ale ze znanych tylko jemu powodów , zapropanował mi założenie Nibe. ( Czekałem ok 4 miesięcy na montaż!)

I jak to się mówi "wcisnął" mi tą pompkę.

 

Na pewno 16kW, a nie 11? Bo jeżeli zamiast 16-stki wstawiono Ci kiepską 8-mkę to chyba trochę zmarzłeś zimą?

Mój dobry kolega też dał sobie wcisnąć Nibe Split z tymże 12kW do domku 150m2 w standardowym ociepleniu i z instalacja mieszaną i teraz klnie na czym świat stoi, bo dał za nią ponad 30tys. a nikt go nie uświadomił, że ona przy -15st ma już tylko 6kW mocy. Pół zimy chodzi na grzałkach i jeszcze kominkiem musi się wspomagać:( Miniony rok zamknął w 4tys. zł - niby podobnie jak wcześniej przy ekogroszku, ale jak się dowiedział, że u mnie w większym domu i z tańsza pompą wyszło 2x taniej to się troszku wkurzył;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 16kW, a nie 11? Bo jeżeli zamiast 16-stki wstawiono Ci kiepską 8-mkę to chyba trochę zmarzłeś zimą?

Mój dobry kolega też dał sobie wcisnąć Nibe Split z tymże 12kW do domku 150m2 w standardowym ociepleniu i z instalacja mieszaną i teraz klnie na czym świat stoi, bo dał za nią ponad 30tys. a nikt go nie uświadomił, że ona przy -15st ma już tylko 6kW mocy. Pół zimy chodzi na grzałkach i jeszcze kominkiem musi się wspomagać:( Miniony rok zamknął w 4tys. zł - niby podobnie jak wcześniej przy ekogroszku, ale jak się dowiedział, że u mnie w większym domu i z tańsza pompą wyszło 2x taniej to się troszku wkurzył;)

 

 

16 kW, a zima na szczęście u mnie trwała ok 2 tygodni ( temp. poniżej O*).

Ja mam 267 m2 grzanych podłóg...i co z tego że mam ozc 7,5 kW skoro pompa za mała i przestarzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 kW, a zima na szczęście u mnie trwała ok 2 tygodni ( temp. poniżej O*).

Ja mam 267 m2 grzanych podłóg...i co z tego że mam ozc 7,5 kW skoro pompa za mała i przestarzała.

 

To musisz koniecznie coś z tym zrobić i to teraz póki nowa zima jeszcze nie nadeszła. Nibe Split 8kW już przy -7 / 35 daje tylko 5,5kW, dla -15st nawet nie podają:(

Z tą pompa po prostu zmarzniesz, chyba, że zainstalujesz pakiet grzałek 9kW i będziesz na tym jechał, ale kospel za 27 tysięcy to chyba słaby pomysł:(

 

Natomiast co do atlantica to 16-tka byłaby zdecydowanie za duża. 11 Tri byłaby ze sporym zapasem do twojego domku - to bardzo nowoczesna konstrukcja, która trzyma parametry prawie jak t-cap - przy -15 / 35 daje ponad 10kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazała się nowa pompa Hewalex, w zasadzie cała seria PCCO ze sprężarkami inverterowymi twin rotary, najbardziej interesująca, przynajmniej dla mnie jest wersja 10kW - 13kzł z vatem 8%, na razie zdawkowe informacje ale COP ma niby sięgać 4,8 dla A7/W35.

Czy ktoś ma jakieś szersze informacje na temat tego sprzętu, jakąś instrukcję serwisową ?

 

Mam pewne dane pomiarowe tej pompy, gdyby ktoś bystrzejszy w temacie chciał je pointerpretować mogę podesłać na priva. Porównując z panasonic t-cap "copy" wypadają chyba nieźle, wydajność w najniższych temp. wiadomo nie ta co t-cap ale przy ok -20 4,9kW to i tak nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 kW, a zima na szczęście u mnie trwała ok 2 tygodni ( temp. poniżej O*).

Ja mam 267 m2 grzanych podłóg...i co z tego że mam ozc 7,5 kW skoro pompa za mała i przestarzała.

z tym Nibe to jakis ciekawy myk bo swego czasu jak szukale instalatora to tez kolega MIki mi proponowal ten sprzet, nawet mowil ze jest jakies

dofinansowanie ze Szwecji do tej pompy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość że u mnie G12r ma najtańszą 2 taryfę to dodatkowo dostaję 2 godziny dodatkowe taniego prądu, bo jest on od 22 do 7 o od 13 do 16 vs G12 od 22 do 6 i od 13 do 16.Będzie G12r na początek.

Sprawdź jeszcze raz i to dobrze,bo z tego co mi wiadomo to masz 8 godz. do wyboru między 22 a 7czyli od 22 do 6,albo od 23 do 7 i 2 godz. między 13 a 16 czyli 13 do 15,lub 14 do 16 tylko tyle i aż tyle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz i to dobrze,bo z tego co mi wiadomo to masz 8 godz. do wyboru między 22 a 7czyli od 22 do 6,albo od 23 do 7 i 2 godz. między 13 a 16 czyli 13 do 15,lub 14 do 16 tylko tyle i aż tyle;)

 

podobno nie, tzn:

pani z puntu twierdzi że są 2 dodatkowe godziny czyli 6-7 i 15-16,

co więcej tak jest w cenniku bez gwiazdek przy strefach czasowych ;)

a pełna nazwa oferty to Ekonomiczna Dolina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz koniecznie coś z tym zrobić i to teraz póki nowa zima jeszcze nie nadeszła. Nibe Split 8kW już przy -7 / 35 daje tylko 5,5kW, dla -15st nawet nie podają:(

Z tą pompa po prostu zmarzniesz, chyba, że zainstalujesz pakiet grzałek 9kW i będziesz na tym jechał, ale kospel za 27 tysięcy to chyba słaby pomysł:(

 

Natomiast co do atlantica to 16-tka byłaby zdecydowanie za duża. 11 Tri byłaby ze sporym zapasem do twojego domku - to bardzo nowoczesna konstrukcja, która trzyma parametry prawie jak t-cap - przy -15 / 35 daje ponad 10kW.

 

 

Miałem wstępnie robiony dobór pompy ,jeden z instalatorów mówił,że Pc 9 kW t-cap, chyba taka jak Twoja, powinna wystarczyć.

Nie wiem jak cenowo 11 Tri?

 

Na pewno muszę ją wymieć przed zimą , to nie ulega dyskusji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka pompe polecicie do budynku o powierzchni uzytkowej po podlogach okolo 260m2, ogrzewanie planowane podlogowe ,budowa z porothermu 25 plus 15cm ocieplenia

Malux już Ci odpowiedział w innym wątku a ja zasugerowałem że zbyt mało danych. Zrób sam albo zleć wykonanie OZC i wtedy zadaj to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...