Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest to miesce w którym użytkownicy dzielą się swymi wrazeniami, akurat na temat pomp ciepła powietrze woda jest mało informacji na forach ale takich rzeczowych(przynajmniej ja nie znalazłem). Dlatego pisze pompa spelniała swoje zadnaie ale jezeli o żywotność zawiodła i to po 11 miesiącach z czego jako pompa ciepła pracowała może 3 miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak sprawa ciągnie się 3 miesiące od sierpnia firma Hewalex przyznaje że to jej pierwszy taki przypadek ale niestety nie poczuwają się do opowiedzialności. Do tej pory rzeczywiściwe nie spotkałem się z negatywnymi opiniami na temat firmy ale zawsze jest ten pierwszy raz szkoda tylko że musiało trafić na mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to miesce w którym użytkownicy dzielą się swymi wrazeniami, akurat na temat pomp ciepła powietrze woda jest mało informacji na forach ale takich rzeczowych(przynajmniej ja nie znalazłem). Dlatego pisze pompa spelniała swoje zadnaie ale jezeli o żywotność zawiodła i to po 11 miesiącach z czego jako pompa ciepła pracowała może 3 miesiące.

 

Bo to jest pompa do CWU, a nie klasyczna powietrze-woda. Nie znajdziesz wiele informacji na jej temat, bo tu raczej wypowiadają się użytkownicy, którzy pompy PW używają do ogrzewania, a nie tylko jako "grzałki" do zasobnika. O pompach do CWU prędzej znajdziesz informacje na forach dla ogrzewających węglem, drewnem, czy gazem - oni właśnie łaszą się na solary, czy chińskie pompki do CWU żeby jakoś podratować budżet latem i odpocząć od szuflowania węgla;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostalem oferte na powietrzna pompe ciepla Energy Save (ok 38tys za calosc instalacji). Czy ktos mial doczynienia z ta firma ? a konkretnie chodzi o ta pompe http://powerofgreen.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=111&Itemid=114

 

Jest to typowy przedstawiciel chińskiej myśli technicznej. Gdyby to było jakieś jeszcze extra tanie to warto by się nad tym pochylać, ale za 38tys. to dostaniesz na prawdę dobrą sprawdzoną konstrukcję, o pochodzeniu której nie będziesz się musiał zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem się może nieprecyzyjnie;) Winno być TYLKO na pogodowym. A jakbyś doczytał z kontekstu wypowiedzi mistrza silesii, to jemu chodziło aby przedstawić wyższość instalacji z buforem nad tą bez, stąd przytyk o obiegu pierwotnym i wtórnym. Gdyby to miało działać zgodnie z jego ideą, to dwie obiegówki musiałyby chodzić 24/7, a to chyba nie jest zjawisko pożądane:confused:

 

tak... jak tu dyskutować z praktykiem który na co dzień wykonuje takie instalacje :D

mógłbyś rozwinąć ideę pomp pracujących 24/7

 

Tak dla przykładu pompa "wpięta" bezpośrednio - obiegowa 130W

Podobna sytuacja/instalacja - obiegowa pierwotna 50W wtórna 60W

W obu przypadkach nie działają ani 24/7 ani 24/24.

To tylko dwa przykłady z kilkudziesięciu instalacji, a ty jakie masz doświadczenia z iloma instalacjami? czy tylko liczy się ilość wpisów na forum:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - robię kotłownię z PW i chcę mieć oprócz zasobnika cwu bufor. Znalazłem na stronach Galmetu zbiorniki kombinowane :

http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/14-kombinowane_zbiorniki

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Jak jest ze sprawnością tego cuda? Czy jest sens? Tam na stronie nie ma zbyt wielu informacji, a wydaję się to być fajna sprawa, zamiast dwóch mieć jeden i pewnie za podobną kasę, a mniej miejsca zajmuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - robię kotłownię z PW i chcę mieć oprócz zasobnika cwu bufor. Znalazłem na stronach Galmetu zbiorniki kombinowane :

http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/14-kombinowane_zbiorniki

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Jak jest ze sprawnością tego cuda? Czy jest sens? Tam na stronie nie ma zbyt wielu informacji, a wydaję się to być fajna sprawa, zamiast dwóch mieć jeden i pewnie za podobną kasę, a mniej miejsca zajmuje...

 

Ja mam zwykły bufor 300l więc na temat tego cuda nic Ci nie powiem, ktoś tu na forum ma taki, sam go zrobił o ile pamiętam, tylko to też taki zbiornik z jedną wężownicą jako przepływowy ogrzewacz wody użytkowej, popytaj może gość się odezwie, ale coś mi się wydaje że jeśli robisz podłogówkę to takie rozwiązanie raczej się nie sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodzę z groszku na pompę więc chce mieć bufor dla bezpieczeństwa. Podłogówki mam jak teraz policzyłem 60%, zmieniam w pokojach grzejniki na klimakonwektory jednak w salonie nie sam rady (40m2) i tam zostaną normalne grzejniki stąd chciałem w razie dużych mrozów mieć zapas ciepłej wody.... taki dwufunkcyjny Galmet wydaje się fajny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodzę z groszku na pompę więc chce mieć bufor dla bezpieczeństwa. Podłogówki mam jak teraz policzyłem 60%, zmieniam w pokojach grzejniki na klimakonwektory jednak w salonie nie sam rady (40m2) i tam zostaną normalne grzejniki stąd chciałem w razie dużych mrozów mieć zapas ciepłej wody.... taki dwufunkcyjny Galmet wydaje się fajny....

 

Ja nie mam bufora i daję radę. W domu ok 80m2 podłogówki, 2 grzejniki, 2 drabinki i 3 klimakonwektory. Wadą braku bufora jest to, że w mroźniejsze dni (u mnie tak od -5st) pompa zaczyna wchodzić w drogą taryfę. Natomiast zaletą jest prostota układu i na pewno wyższa sprawność. Pomyśl tylko, ze latem żeby nagrzać CWU będziesz musiał i tak grzać cały bufor do tych minimum 40st. To kiepsko wpływa na COP + stworzony obieg wtórny, czyli kolejna obiegówka i straty postojowe.

Zamiast tego na Twoim miejscu dążyłbym do zmniejszenia temp zasilania - czyli wszystkie grzejniki wymieniłbym na kk, wtedy maks Tz masz 35st, więc wysoki COP i to że przez część sezonu popracuje w drogiej taryfie nie zepsuje zbytnio całego bilansu. Ja miniony rok zmieściłem w 2000zł z CWU i chłodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...