Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Dobrze, że przynajmniej D ma. Źle, że D z kolei ma problem z występowaniem grzałek karteru. Choć pewnie teraz i to poprawili.

Ściągnąłem od nich myk z puszczanie rurki cieczowej przed rozprężnym pod chłodnicą, albo w niej na samym dole. Działa rewelacyjnie ;) zapobiega gromadzeniu się lodu tuż przy tacy, nie rośnie tam super w górę po chłodnicy. Stabilizuje też defrost, skraca go i zapobiega przegrzewaniu się chłodnicy w jej górnej części.

P też to ma nie wiem kto był pierwszy ( rurka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nowe 2016/17 więc może Japończycy uznają że ma sens w takich mini urządzeniach kiedyś nie myślałem że ekonomizer trafi pod strzechy a tu proszę evi i t-cap

To nie jest regeneracyjny klasyczny, dla mnie to trochę proteza bo ogranicza przepływ przez chłodnice, by zwiększyć go na sprężarce i dodatkowo ja schłodzić. Dosuszając pary zyskali by więcej, ale czynnik im nie pozwala. Tu też sądzę, że przyjdzie czas i nastąpi rewolucja w czynnikach. Zamiast wynalazków typu HFO-1234yf zaczną korzystać z naturalnych r-600 i r-290.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ale ja mam tylko jedną pompę o mocy 63 W, a nie 180! Jest oczywistym, że należy zachować minimalny, stały przepływ ze względu na "zdrowie" sprężarki i efektywność jej pracy.

Chciałem jedynie zwrócić uwagę na to, by pompa obiegowa była dopasowana do całkowitych oporów instalacji i oczekiwanej mocy grzewczej. Mnie akurat do podłogówki nie jest potrzebna moc nominalna T-Capa, nawet dla obliczeniowej temp. wewn.22*, stąd przepływ w podłogówce ok.1400 l/h jest całkowicie wystarczający.

Opór samego wymiennika wynosi ok.110 mb. To pogoni każda pompka. Decydujące zatem znaczenie ma obieg za sprzęgłem/buforem.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ale ja mam tylko jedną pompę o mocy 63 W, a nie 180! Jest oczywistym, że należy zachować minimalny, stały przepływ ze względu na "zdrowie" sprężarki i efektywność jej pracy.

Chciałem jedynie zwrócić uwagę na to, by pompa obiegowa była dopasowana do całkowitych oporów instalacji i oczekiwanej mocy grzewczej. Mnie akurat do podłogówki nie jest potrzebna moc nominalna T-Capa, nawet dla obliczeniowej temp. wewn.22*, stąd przepływ w podłogówce ok.1400 l/h jest całkowicie wystarczający.

Opór samego wymiennika wynosi ok.110 mb. To pogoni każda pompka. Decydujące zatem znaczenie ma obieg za sprzęgłem/buforem.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

W wersji F nie musiałbyś już wymieniać pompy pewnie wystarczył by 5 bieg ok 70W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest regeneracyjny klasyczny, dla mnie to trochę proteza bo ogranicza przepływ przez chłodnice, by zwiększyć go na sprężarce i dodatkowo ja schłodzić. Dosuszając pary zyskali by więcej, ale czynnik im nie pozwala. Tu też sądzę, że przyjdzie czas i nastąpi rewolucja w czynnikach. Zamiast wynalazków typu HFO-1234yf zaczną korzystać z naturalnych r-600 i r-290.

 

Chyba żartujesz ja już nie chcę mieć do czynienia z amoniakiem a już widzę te detonacje ;-) jak instalka będzie nieszczelna S miał w ofercie domowe na co2 ale po wykupieniu przez P znikły może wrócą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest regeneracyjny klasyczny, dla mnie to trochę proteza bo ogranicza przepływ przez chłodnice, by zwiększyć go na sprężarce i dodatkowo ja schłodzić. Dosuszając pary zyskali by więcej, ale czynnik im nie pozwala. Tu też sądzę, że przyjdzie czas i nastąpi rewolucja w czynnikach. Zamiast wynalazków typu HFO-1234yf zaczną korzystać z naturalnych r-600 i r-290.

 

Co rozumiesz przez klasyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę zrobi producent, Ty tylko wsadzisz rury i kable przez dławiki u podłączyć kawałek elastycznej rury do przewozu wentylacyjnego, lub jak u kondensata przez ścianę i na zewnątrz.

A rury po drodze to niezniszczalne jakieś założę no i dojdzie co roku badanie szczelności weź daj spokój

A z tym amoniakiem to szkoda zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map78

Będę wdzięczny za podanie przykładowych temperatur GZ i temperatury w zbiorniku podczas grzania CWU. Najlepiej, gdyby były zmierzone pod koniec cyklu grzania.

Czujnik temperatury masz w dolnej części zbiornika?

Jeśli masz możliwość pomiaru chwilowej grzewczej - to również będzie mile widziana.

 

Obecnie grzeje GZ do 34-35st, w większe mrozy nawet do 37st

CWU grzeję na czas. 2x 45min na dobę. Temp w zbiorniku nigdy nie spada poniżej 38st na górnym termometrze. Termometr jest na 1/3 wysokości od góry, a czujnik dla pompy na 1/3 od dołu. W końcowej fazie grzania zasobnika zasilanie osiąga 55-57st, a powrót do 53st. Górny termometr zazwyczaj wskazuje 52st, a wg czujnika pompy 47-48st. Dużo cyrkuluje i dużo CWU zużywamy - dlatego tak. Codziennie jest nalewana spora wanna (180l) i 1-2 prysznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, choć jednej barwnej opowieści, typu żona nożem zamrażarkę czyściła.

By doszło o do eksplozji musi być odpowiednie stężenie w powietrzu

 

Dlatego w lodówkach może być bo jest go na tyle mało że nie stworzy zagrożenia nawet po nagłym rozszczelnieniu.

Sprawdź na tabliczce lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak skończmy już widzę wymianę spr. gdzie z oleju ulatnia się wybuchowy gaz a ja z palnikiem co ja saper mam być? daj człowieku żyć:D

 

Nie dajesz mi skończyć. 4 dni temu łączyłem dwie sprężarki - tzn króćce olejowe w tandemie. Jedna 1,5 roku na propanie przepracowała i ani raz nawet malutkiego płomyczka nie zauważyłem z rury. Prócz drugiej sprężarki była przerobiona chłodnica i rurki cieczowe z rozdzielacza.

Mity kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...