Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

mam pytanie od wczoraj ciągle wywala mi bezpiecznik od pompy i w domu jest zimno. niestety elektryk nie jest na wezwanie. czy to jest związane z niewielka obniżką temperatury zewnętrznej i zbyt małym zabezpieczeniem? pompa pracuje od kilku miesięcy ale zimy jeszcze nie zaliczyła.Do tej pory nie było takiego problemu. Raz wysiadły korki ale w całym domu to zwiększyłam zabezpieczenie główne.

 

Ciągle są z nią jakieś problemy a temat bezpiecznika pojawił się nagle i dość intensywnie. jakie powinno być zabezpieczenie dla domu i dla samej pompy 8kw żeby było wystarczające?

 

chyba że to jakiś inny powód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie od wczoraj ciągle wywala mi bezpiecznik od pompy i w domu jest zimno. niestety elektryk nie jest na wezwanie. czy to jest związane z niewielka obniżką temperatury zewnętrznej i zbyt małym zabezpieczeniem? pompa pracuje od kilku miesięcy ale zimy jeszcze nie zaliczyła.Do tej pory nie było takiego problemu. Raz wysiadły korki ale w całym domu to zwiększyłam zabezpieczenie główne.

 

Ciągle są z nią jakieś problemy a temat bezpiecznika pojawił się nagle i dość intensywnie. jakie powinno być zabezpieczenie dla domu i dla samej pompy 8kw żeby było wystarczające?

 

chyba że to jakiś inny powód

Jak jednofazowa to chyba coś około 30 a jak trzy to 16-20 powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że od samego początku pompa "nie słucha " harmonogramów, raz wygrzewa zbiornik do ustalonej temp o ustalonej godzinie raz nie..-...... i teraz doszedł jeszcze problem z wyskakiwaniem bezpiecznika - wcześniej to się nie działo. pompa chodzi od lipca

 

Co to za pompa? Dokładnie, nazwa, model z tabliczki znamionowej - tylko wtedy będzie można coś pomóc. Teraz tylko zgadujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daikin altherma ze zintegrowanym buforem 280l, no tak ale dla mnie jest dziwne że 5 miesięcy działało i nikt nie miał nic do mojej instalacji a nagle marzniemy bo korki zaczeły wariować.

 

druga sprawa od samego początku mam problem z ciepłą wodą. ustawione mam buforowanie codziennie do 50* i raz nagrzeje raz nie nagrzeje( nie mówie teraz kiedy się wyłącza cały czas bo oczywiste że mi nie nagrzeje), więc nie możemy się wykąpać kiedy nam pasuje tylko kiedy pompa łaskawie zadziała. dlatego dopytuje, bo dziwi mnie że po pół roku nagle mam kolejny problem.

 

 

jasne że mogę zmienić bezpiecznik tylko czemu to nie było dotychczas problemem?

 

 

dodam jeszcze że centralna Polska i temperatury nie spadły jakoś drastycznie oscylują koło -1 (najniżej było -4*)

Edytowane przez johana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujecie sie jak w Panasonicu dziala defrost? Co decyduje o jego włączeniu? Czy bierze pod uwage temp zewnetrzna i w zaleznosci od tego co jakis czas wlacza, czy to jakies bardziej zaawansowane rzeczy? Przed chwila mialem okazje zaobserwowac defrost i byly to jakby dwa cykle. szron zaczal sie skraplac, potem sprezarka jakby zaczela chodzic i potem znowu resztki szronu zeszly i pompa wrocila do pracy. nie wiem ile to trwalo musialbym zmierzyc.

co do dzialania to zmienilem ustawienia krzywej, tak jak ktos mi tutaj pisal na >50 dla hi i low. zobaczymy jak to sie sprawdzi.

ogolnie czytalem prognozy i zima ma byc lagodna, wiec licze, ze uda mi sie ja przetrwac :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daikin altherma ze zintegrowanym buforem 280l

Tak się wciąż domyślamy co tam w zasadzie masz i do końca nie wiemy. Jeśli jest to jednostka zewnętrzna o symbolu ERLQ008CV3, to w danych technicznych zalecają bezpieczniki 20A, więc 16A może być za słabe. A jeśli masz coś innego, to może być inaczej - podaj typ lub poszukaj sama w katalogach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wciąż domyślamy co tam w zasadzie masz i do końca nie wiemy. Jeśli jest to jednostka zewnętrzna o symbolu ERLQ008CV3, to w danych technicznych zalecają bezpieczniki 20A, więc 16A może być za słabe. A jeśli masz coś innego, to może być inaczej - podaj typ lub poszukaj sama w katalogach...

 

Pompa ciepła Daikin ERLQ008CV3+EHVH08S26C9W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jednofazówka ? Znalazłem w http://www.recair.fi/pdf/Daikin-Altherma-tuoteluettelo.pdf i tu http://planetaklimata.com.ua/instr/Daikin/Daikin_General_Catalog_2013_Eng.pdf że zalecają bezpiecznik 20A, więc taki pewnie powinien być, ale clarnet jest fachowcem od tych pomp, więc może niech on się wypowie. Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ilofazowa, symbole podałam z faktury, ja zawodowo zajmuję się czym innym, tu jestem inwestorem który płacił za kompleksowe usługi fachowcom.

 

a na koniec dnia, elektryk ma inne prace będzie za tydzień (oczywiście mimo tego że robił tą instalację za przyjazd 200 trzeba zapłacić), a instalator skoro zalecane 20 to czemu zamontował na 16stce? obydwaj robili wszystko od początku do końca więc elektryk wiedział że będzie pompa a instalator wiedział jaka bo sobie obliczył

 

ciekawe co jeszcze wyjdzie......

 

teraz to ja marznę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...