Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

płyta w okresie gwarancji nie kosztuje inwestora, zanim inwestor dostanie nową płytę jest procedura sprawdzania i eliminowania innych czynników

na 1 miejscu zawsze jest czynnik roboczy na ostatnim płyta, a po drodze czujniki, zawory, silniki, styczniki itd

no bo jak z tym autem, jak kupisz nowe i silnik nie odpala to wymianiasz silnik ?

 

o którą płytę chodzi jednostki wew czy zew ?

 

...jezeli znasz szacunkowe koszty to i wew i o zew płyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarancja na PC PW jest na cały układ 3 lata i 5 lat na sprezarke

po okresie gwarancji jest serwis i sa czesci a na pewno bade lepsze, bo technologia idzie w góre w tej dziedzinie termodynamiki

wystarczy spojrzec na stosowane czynniki robocze i ilosć tego czynnika w układach

do tego dochodzą nowe algorytmy, sterowniki, czujniki

producenci co roku praktycznie wydają nowy model PC z lepszymi parametrami

np TCAP był C jest F a bedzie G w przyszłym roku

 

 

 

Gwarancji jest przeważnie 2 lata co jest przy tych cenach sprzętu lekką kpiną, co potem ? Gdyby producenci ręczyli za bezawaryjność daliby 5-7 lat, nawet gdyby miała być za to jakaś sensowna dopłata.

5 lat tylko na sprężarkę działa zniechęcająco a nie zachęcająco - bo oznacza, że prawdopodobnie to najbardziej bezawaryjny, trwały i przewidywalny pod względem awaryjności element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zawalenie się budynku sądownie to pewnie sporo lat gwarancji załatwisz (o ile nie było cię w środku), jeżeli sąd stwierdzi winę dewelopera, o spalenie płyty głównej nie będziesz się przecież sądził.

 

Na samochody za 200 tys zapewne więcej niż 5 nie dostaniesz, nic w tym dziwnego, psują się te dzisiejsze na potęgę.

Może nie za 200 tys ale przykład - 2-ch znajomych "szczęśliwych" posiadaczy pewnego diesla w swoich samochodach i 3 awarie silnika (wymagające kapitalki lub wymiany) w ciągu ostatnich 2 lat. Który producent by nie zbankrutował ?

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarancja na PC PW jest na cały układ 3 lata i 5 lat na sprezarke

po okresie gwarancji jest serwis i sa czesci a na pewno bade lepsze, bo technologia idzie w góre w tej dziedzinie termodynamiki

wystarczy spojrzec na stosowane czynniki robocze i ilosć tego czynnika w układach

do tego dochodzą nowe algorytmy, sterowniki, czujniki

producenci co roku praktycznie wydają nowy model PC z lepszymi parametrami

np TCAP był C jest F a bedzie G w przyszłym roku

 

 

Panasonic daje 3 lata na wszystko ? Chyba nie.

A czy lepsze - uważasz, ze pomysły na stosowanie CO2 jako czynnika chłodniczego i praca kompresora z ciśnieniem 150 bar zamiast 30 poprawi trwałość ?

Czy do najstarszego t-capa pasuje cała elektronika od nowego ? No i ile kosztuje ? Bo jakoś dziwnie ciężko o tą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo, fakt...

 

Ile lat gwarancji na urzadzenia lub sprzet za 200000:- lub 130 milionow

 

Proporcionalnie do ceny? ;)

 

Ile lat "gwarancji" mamy na nowy dom lub mieszkanie od developera

 

... moje podejście jest trochę inne. Gdybym wydawał na "sprzęt" 200tys czy 1mln - nie wyobrażam sobie co to mogłoby byc, byłby to zakup czegoś mega luksusowego, lub mieszkania dla dziecka.. lub nic nadzwyczajnego, zwykła fanaberia (mozna kupić żonie naszyjnik za 200tys) wszystko zależy od portfela. Zakup kotła czy pompy traktuje jako inwestycje w jedno z ostotniejszych elementów mojego domu, musi mieć poparcie ekonomiczne, nie jestem milionerem - kupiłbym wtedy PC pionową i w razie w, wzywał sobie serwis...

...ale ze tak nie jest, chciałbym kupić coś, co w rozsądnych kosztach ogrzeje mój dom (fajnie gdyby było to bezobslugowo ) ale tez będzie mnie stać na serwis tego urządzenia - mając przy tym sporo innych wydatków ...dlatego chyba postawiłbym na sprawdzone rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata jest u akredytowanych instalatorów

piszesz o cisnieniu 150 bar a który skraplacz to wytrzyma, przykłady proszę ? trwałoś cczego ma poprawiać?

 

co to znaczy najstarszego? ale nie wiem czemu z jakiego powodu chcesz wymieniac sterownik

 

 

 

Panasonic daje 3 lata na wszystko ? Chyba nie.

A czy lepsze - uważasz, ze pomysły na stosowanie CO2 jako czynnika chłodniczego i praca kompresora z ciśnieniem 150 bar zamiast 30 poprawi trwałość ?

Czy do najstarszego t-capa pasuje cała elektronika od nowego ? No i ile kosztuje ? Bo jakoś dziwnie ciężko o tą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo, fakt...

 

Ile lat gwarancji na urzadzenia lub sprzet za 200000:- lub 130 milionow

 

Proporcionalnie do ceny? ;)

 

Ile lat "gwarancji" mamy na nowy dom lub mieszkanie od developera?

 

...miałem wiele propozycji zakupu domu gotowego, budowanego na sprzedaż i takich tez budowanych dla siebie - nigdy nie brałem takiej opcji pod uwagę - wiem jak stawia sie domy na sprzedaż, wiem tez ile błędów popełnia sie przy budowie, wiem ile straciłem zdrowia na swojej budowie i wiem już co to znaczy "murarz"/fachowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie prosze wytłumaczyc po co robic extra ocieplenie, okna x komorowe termo 3 szybowe, podłogówki wszedzie zeby potem koze postawic bezobslugowa fajna by była, ale trzeba chodzic do niej, palic co sie da a potem zaworem miszajacym kręcić bo gorąco w podłoge

po co to było ?

piece kaflowe najlepsze, a jak grzałki wsadzimy i termostaty to bezobsługowe są

zduna mam

 

 

 

 

 

 

 

... moje podejście jest trochę inne. Gdybym wydawał na "sprzęt" 200tys czy 1mln - nie wyobrażam sobie co to mogłoby byc, byłby to zakup czegoś mega luksusowego, lub mieszkania dla dziecka.. lub nic nadzwyczajnego, zwykła fanaberia (mozna kupić żonie naszyjnik za 200tys) wszystko zależy od portfela. Zakup kotła czy pompy traktuje jako inwestycje w jedno z ostotniejszych elementów mojego domu, musi mieć poparcie ekonomiczne, nie jestem milionerem - kupiłbym wtedy PC pionową i w razie w, wzywał sobie serwis...

...ale ze tak nie jest, chciałbym kupić coś, co w rozsądnych kosztach ogrzeje mój dom (fajnie gdyby było to bezobslugowo ) ale tez będzie mnie stać na serwis tego urządzenia - mając przy tym sporo innych wydatków ...dlatego chyba postawiłbym na sprawdzone rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem niedawno swojego instalatora o ceny najdroższych podzespołów do mojej pompy to powiedział, że sprężarka ok 1600zł, a płyta 1000-1200zł, nie był pewien, ale powidział, że co koło tego. Gwarancja jest 3 lata na całośc i 5 lat na sprężarkę.

A poza tym to śmiga aż miło:) Dzisiaj nad ranem było -15st, a w domku 23,6:rolleyes: Nigdy więcej ekogroszku:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie prosze wytłumaczyc po co robic extra ocieplenie, okna x komorowe termo 3 szybowe, podłogówki wszedzie zeby potem koze postawic bezobslugowa fajna by była, ale trzeba chodzic do niej, palic co sie da a potem zaworem miszajacym kręcić bo gorąco w podłoge

po co to było ?

piece kaflowe najlepsze, a jak grzałki wsadzimy i termostaty to bezobsługowe są

zduna mam

 

...jak sie ma kilkaset tys do dyspozycji na dom, to i kawy pewnie nie trzeba sobie robić samemu - zrobi sie i przyniesie ;-)

Nie mam wyjątkowo grubego ocieplenia - 15cm

okna mam 2 i 3 szybowe - w zależności od nasłonecznienie i powierzchni okna - do tego rolety zew

...wszystko w miarę rozsądku, czekam na cieplociag i nawet moze wylozylbym te 17tys na PW ale nie wydaje mi sie bym zamknął sie w tej cenie z kosztami eksploatacji (nie mowię o pradzie czy przeglądach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem niedawno swojego instalatora o ceny najdroższych podzespołów do mojej pompy to powiedział, że sprężarka ok 1600zł, a płyta 1000-1200zł, nie był pewien, ale powidział, że co koło tego. Gwarancja jest 3 lata na całośc i 5 lat na sprężarkę.

A poza tym to śmiga aż miło:) Dzisiaj nad ranem było -15st, a w domku 23,6:rolleyes: Nigdy więcej ekogroszku:bye:

 

...o! To dobra wiadomość!

...kuszące rozwiazanie... Jak długo masz PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rozmawiałem z Viessmannem i twierdzili, ze pompy PW nie bardzo nadają sie jako jedyne zródło do całorocznego ogrzewania domu.. Podobno maja odcięcie przy -15oC, moze jedna z ich oferty dałaby radę - ale nie maja w rym temacie dużego doświadczenia... Raczej sugerują by PW wspomagało inne źródło...

 

Byłem parę lat temu w Viessmannie na ok. 5 szkoleniach z różnych ich systemów które produkują i oferują i doszedłem do wniosku, że, z całym szacunkiem dla renomy firmy, ale naopowiadali tyle marketingowych głupot, że aż strach. Widać że nic się nie nauczyli od tego czasu. Jedną z bajek jest to, że pompa nie sprawdzi się jako jedyne źródło ciepła. Najlepiej do tej pompy dokupić ich piec kondensacyjny za kolejne 10 kawałków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem parę lat temu w Viessmannie na ok. 5 szkoleniach z różnych ich systemów które produkują i oferują i doszedłem do wniosku, że, z całym szacunkiem dla renomy firmy, ale naopowiadali tyle marketingowych głupot, że aż strach. Widać że nic się nie nauczyli od tego czasu. Jedną z bajek jest to, że pompa nie sprawdzi się jako jedyne źródło ciepła. Najlepiej do tej pompy dokupić ich piec kondensacyjny za kolejne 10 kawałków :)

 

...masz PC PE?

...jako jedyne źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem niedawno swojego instalatora o ceny najdroższych podzespołów do mojej pompy to powiedział, że sprężarka ok 1600zł, a płyta 1000-1200zł, nie był pewien, ale powidział, że co koło tego.

 

To może zamiast kupować taką pompę za 25tys. - kupić oddzielnie sprężarkę (1600), płytę (1000), no i wszystkie pozostałe tańsze (bo te wymienione są najdroższe) części i poskładać samemu (albo dać do złożenia instalatorowi - niech zarobi też te parę groszy)?

 

pzdr

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto bogatemu zabroni

jak poskładasz to daj znac ile wyszlo, kupa ludzi przerabia klimatyzatory i działa od miesiąca do 3 miesiecy

potem pokazuja na forumach jak wirnik wygląda i zdziwieni ze sie spalił, inna charakterystyka pracy jest ale jak sam nie zaobczy to nie uwierzy

 

 

 

To może zamiast kupować taką pompę za 25tys. - kupić oddzielnie sprężarkę (1600), płytę (1000), no i wszystkie pozostałe tańsze (bo te wymienione są najdroższe) części i poskładać samemu (albo dać do złożenia instalatorowi - niech zarobi też te parę groszy)?

 

pzdr

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
...pc pw

Dzisiaj nad ranem było -15st, a w domku 23,6:rolleyes: Nigdy więcej ekogroszku:bye:

Masz wielu tutaj takich co powietrzną ma jako jedyne źródło,czemu nie chcesz słuchać i czytać ?

 

W zeszłym roku miałem najniżej -18st.C i pompa śmigała przy tej temp.tylko 8h na dobę,zatem po co mi inne i dodatkowe źródło ciepła jak do wykorzystania czyli do grzania było jeszcze 16h pozostałej doby ?

W jakim celu potrzebne Ci jest dodatkowe źródlo ciepła ?

Pomyśl trochę zamiast słuchać marketingowy bełkot niezależnie kto go wygłasza...

Pisałem,viesiek oferował Ci jakiś badziew albo ich fachury zielone były.

 

U mnie jest aktualnie -12st.C w domu 22,5st.C,ładuję po 22.00.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...