Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Masz wielu tutaj takich co powietrzną ma jako jedyne źródło,czemu nie chcesz słuchać i czytać ?

 

W zeszłym roku miałem najniżej -18st.C i pompa śmigała przy tej temp.tylko 8h na dobę,zatem po co mi inne i dodatkowe źródło ciepła jak do wykorzystania czyli do grzania było jeszcze 16h pozostałej doby ?

W jakim celu potrzebne Ci jest dodatkowe źródlo ciepła ?

Pomyśl trochę zamiast słuchać marketingowy bełkot niezależnie kto go wygłasza...

Pisałem,viesiek oferował Ci jakiś badziew albo ich fachury zielone były.

 

U mnie jest aktualnie -12st.C w domu 22,5st.C,ładuję po 22.00.

 

...to, ze w Viessmannie nie namawiał mnie na PW jako jedyne zródło - to akurat doceniam, bo nie chciał mi wcisnąć sprzętu, z którego nie byłbym zadowolony...

...przecież mógł mi naciskać ze większość ich PW moze działać cały rok - jednak tego nie zrobił - to uważam za szanowanie klienta i pod tym względem szacunek dla Voessmanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
...to, ze w Viessmannie nie namawiał mnie na PW jako jedyne zródło - to akurat doceniam, bo nie chciał mi wcisnąć sprzętu, z którego nie byłbym zadowolony...

...przecież mógł mi naciskać ze większość ich PW moze działać cały rok - jednak tego nie zrobił - to uważam za szanowanie klienta i pod tym względem szacunek dla Voessmanna

 

Czyli z tego wynika,że lubisz z siebie robić jelenia podatnego na marketingowy bełkot ;) Widać viesiek wyspecjalizował się w poszukiwaniu takich klientów...

Przemyśl ponizsze jeszcze raz...

Byłem parę lat temu w Viessmannie na ok. 5 szkoleniach z różnych ich systemów które produkują i oferują i doszedłem do wniosku, że, z całym szacunkiem dla renomy firmy, ale naopowiadali tyle marketingowych głupot, że aż strach. Widać że nic się nie nauczyli od tego czasu. Jedną z bajek jest to, że pompa nie sprawdzi się jako jedyne źródło ciepła. Najlepiej do tej pompy dokupić ich piec kondensacyjny za kolejne 10 kawałków :)

 

Jeszcze raz,dla poprawy myślenia.

Przy -18st.C pompa daje radę ogrzać dom przez 8h/dobę gdzie przez pozostałe 16h stoi i czeka na sygnal ze sterownika.

Gdzie widzisz sens dodatkowego źródła ciepła w tym przypadku ?

W jaki sposób viesiek by uzasadnił dodatkowe źródło ciepła w tym przypadku ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wlasnie niezbyt wielu wypowiada sie na temat PW, użytkujący maja te pompy zazwyczaj od roku, dwóch lub trzech...trochę krótko na potwierdzenie niezawodności tego sprzętu...

Uwierz mi, chciałbym mieć taki komfort i grzać PW cały rok - bez brudzenia sie węglem, nikt o tym nie marzy, ale chciałbym zeby ten komfort potrwał pare ładnych lat za 20tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika,że lubisz z siebie robić jelenia podatnego na marketingowy bełkot ;)

Przemyśl ponizsze jeszcze raz...

 

...ja to odbieram za szczere opinie, nikt nie namawiał mnie przy tym na dodatkowe źródło z ich firmy...wręcz był zdziwiony, ze chce PW na ogrzewanie domu cały rok - a nie tylko do wody użytkowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...użytkujący maja te pompy zazwyczaj od roku, dwóch lub trzech...

 

Po takim czasie zazwyczaj użytkownicy przestają się udzielać na forum, bo pompę mają już dobrze ustawioną i cieszą się z taniego ciepła :rolleyes:

Jeśli po takim czasie mają jakieś pytania w sprawie działania, to zazwyczaj w danym modelu zaczyna coś szwankować, ale to duuuuża rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
...ja to odbieram za szczere opinie, nikt nie namawiał mnie przy tym na dodatkowe źródło z ich firmy...wręcz był zdziwiony, ze chce PW na ogrzewanie domu cały rok - a nie tylko do wody użytkowej...

Ty tak poważnie mówisz ?

Jeśli tak to stwierdzam,że specjaliści Viessemanna w tym zakresie to są idioci albo oferują badziewne produkty.

Dobrze wiedzieć i dobrze,że dzielisz się z tym na forum,sądzę,ze teraz vieśka będą omijali inwestorzy szerokim lukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim czasie zazwyczaj użytkownicy przestają się udzielać na forum, bo pompę mają już dobrze ustawioną i cieszą się z taniego ciepła :rolleyes:

Jeśli po takim czasie mają jakieś pytania w sprawie działania, to zazwyczaj w danym modelu zaczyna coś szwankować, ale to duuuuża rzadkość.

 

...trochę krótka ta gwarancja, trochę duże pewnie bedą koszty wymiany płyty czy sprężarki...

...a płyta pewnie jest dość czuła jezeli zdarza sie padać już w trakcie trwania gwarancji...

- ale komfort użytkowania za 20tys to naprawdę kusząca sprawa - tylko jak długo?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to, ze w Viessmannie nie namawiał mnie na PW jako jedyne zródło - to akurat doceniam, bo nie chciał mi wcisnąć sprzętu, z którego nie byłbym zadowolony...

...przecież mógł mi naciskać ze większość ich PW moze działać cały rok - jednak tego nie zrobił - to uważam za szanowanie klienta i pod tym względem szacunek dla Voessmanna

 

Zeby "lowca jeleni" osiagnal sukces musi byc i lowca i jelen. Tu ten warunek zostal spelniony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak poważnie mówisz ?

Jeśli tak to stwierdzam,że specjaliści Viessemanna w tym zakresie to są idioci albo oferują badziewne produkty.

Dobrze wiedzieć i dobrze,że dzielisz się z tym na forum,sądzę,ze teraz vieśka będą omijali inwestorzy szerokim lukiem.

 

...nie zalecam "omijania" Viessmanna, sadzevze nie naciągają klienta - proponują sprawdzone rozwiązania

- dla mnie rzetelna firma! Jak mało która w dzisiejszych czasach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to, ze w Viessmannie nie namawiał mnie na PW jako jedyne zródło - to akurat doceniam, bo nie chciał mi wcisnąć sprzętu, z którego nie byłbym zadowolony...

...przecież mógł mi naciskać ze większość ich PW moze działać cały rok - jednak tego nie zrobił - to uważam za szanowanie klienta i pod tym względem szacunek dla Voessmanna

 

V jest przede wszystkim producentem kotłów i w ich interesie jest aby pompa pw nie była jednym źródłem porównaj sobie parametry ich pomp z japońskimi producentami tu dokładnie widać na wykresach mocy że V będzie chciał sprzedać "kociołek" bo ich pompa tego "wymaga" tak sprytnie ją "skręcili"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
...nie zalecam "omijania" Viessmanna, sadzevze nie naciągają klienta - proponują sprawdzone rozwiązania

- dla mnie rzetelna firma! Jak mało która w dzisiejszych czasach!

jasne:

Zeby "lowca jeleni" osiagnal sukces musi byc i lowca i jelen. Tu ten warunek zostal spelniony. ;)

Pytanie,kto był łowcą a kto jeleniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V jest przede wszystkim producentem kotłów i w ich interesie jest aby pompa pw nie była jednym źródłem porównaj sobie parametry ich pomp z japońskimi producentami tu dokładnie widać na wykresach mocy że V będzie chciał sprzedać "kociołek" bo ich pompa tego "wymaga" tak sprytnie ją "skręcili"

 

...zależy Wam bardziej na tej PW niż sprzedawcom Viessmanna!

...moze ich PW poprostu nie dają rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

...moze ich PW poprostu nie dają rady...

Łot własnie,zatem czemu cały czas podpierasz się jakimiś badziewnymi pompami vieśka a nie posłuchasz użytkowników innych,bardziej wydajnych pomp ?

Daikin,Panasonic,Atlantic,na te patrz,tam nie potrzeba dodatkowych źróde ciepla,zakladając,że odpowiednio dobierze się moc grzewczą pompy.

Badziewie viesemana zostaw w sopkoju.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata jest u akredytowanych instalatorów

piszesz o cisnieniu 150 bar a który skraplacz to wytrzyma, przykłady proszę ? trwałoś cczego ma poprawiać?

 

co to znaczy najstarszego? ale nie wiem czemu z jakiego powodu chcesz wymieniac sterownik

 

To nie ja pisałem, że coraz nowsze to coraz lepsze i coraz trwalsze a zdaje się ty ? To przykład, że tak może nie być, wprowadza się konstrukcje pracujące na coraz większych ciśnieniach, te pracujące na CO2 będą wymagały wielokrotnie większych ciśnień...dla ekologii co kilka lat na złom a o skraplacz to nie mnie pytaj a tych co się zmierzą z ich produkcją.

 

Nie chce wymieniać płyty z inwerterem, pytam czy pasują zamiennie bo nie sądzę, by za x lat producent nadal produkował do wszystkich modeli tej samej pompy, które zmienia co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łot własnie,zatem czemu cały czas podpierasz się jakimiś badziewnymi pompami vieśka a nie posłuchasz użytkowników innych,bardziej wydajnych pomp ?

Daikin,Panasonic,Atlantic,na te patrz,tam nie potrzeba dodatkowych źróde ciepla,zakladając,że odpowiednio dobierze się moc grzewczą pompy.

Badziewie viesemana zostaw w sopkoju.

 

...tak zrobię!

...tak jak Ty, chciałbym ogrzewać swój dom - nie wiedząc ze sam go ogrzewam ;-)

...podzwonie, popytam... żałuje ze wokół mnie żaden Sasiad nie ma takiego ogrzewania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zależy Wam bardziej na tej PW niż sprzedawcom Viessmanna!

...moze ich PW poprostu nie dają rady...

 

Bo oni nie są producentem pw tylko "kociołków" pompy pw mają w ofercie bo tak jest tendencja ale kupują je od japończyków i tak sprytnie skręcają żeby jeszcze opchnąć kociołek.

Podobnie jest z producentami gruntówek zobacz nibe czy D ich pw są chyba tylko po to aby udowadniać że to "nie działa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oni nie są producentem pw tylko "kociołków" pompy pw mają w ofercie bo tak jest tendencja ale kupują je od japończyków i tak sprytnie skręcają żeby jeszcze opchnąć kociołek.

Podobnie jest z producentami gruntówek zobacz nibe czy D ich pw są chyba tylko po to aby udowadniać że to "nie działa"

 

...czy Ty grzejesz PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...