Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

w każdym nowym modelu wchodzą pewne nowości, nowe czujniki, nowe agorytmy, fukcje,

mysle ze jak za x lat bedziesz chciał kupic swoj sterownik to go dostaniesz mimo x lat nowych sterowników co roku, na tym polega marka

 

CO2 wymaga innych materiałów i min 3x wiekszych cisnien i watpie aby w urzadzeniach domowych były dopuszczone bomby cisnieniowe, predzej w samochodach bedzie niz w domu

 

 

 

 

 

To nie ja pisałem, że coraz nowsze to coraz lepsze i coraz trwalsze a zdaje się ty ? To przykład, że tak może nie być, wprowadza się konstrukcje pracujące na coraz większych ciśnieniach, te pracujące na CO2 będą wymagały wielokrotnie większych ciśnień...dla ekologii co kilka lat na złom a o skraplacz to nie mnie pytaj a tych co się zmierzą z ich produkcją.

 

Nie chce wymieniać płyty z inwerterem, pytam czy pasują zamiennie bo nie sądzę, by za x lat producent nadal produkował do wszystkich modeli tej samej pompy, które zmienia co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w każdym nowym modelu wchodzą pewne nowości, nowe czujniki, nowe agorytmy, fukcje,

mysle ze jak za x lat bedziesz chciał kupic swoj sterownik to go dostaniesz mimo x lat nowych sterowników co roku, na tym polega marka

 

CO2 wymaga innych materiałów i min 3x wiekszych cisnien i watpie aby w urzadzeniach domowych były dopuszczone bomby cisnieniowe, predzej w samochodach bedzie niz w domu

 

Sanyo zanim je wykupił Panasonic robiło domowe z czynnikiem CO2 były drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO2 wymaga innych materiałów i min 3x wiekszych cisnien i watpie aby w urzadzeniach domowych były dopuszczone bomby cisnieniowe, predzej w samochodach bedzie niz w domu

 

W samochodowych to zdaje się od przyszłego roku obowiązek już będzie CO2 lub drugi czynnik (nie pamiętam nazwy) o niskiej szkodliwości dla atmosfery ale bardzo wysokim sprężu lub wysokiej toksyczności w przypadku pożaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam problemów, nie włóczę się po sądach, większość klientów "z polecenia" w tym kilku pracowników mojego sądu rejonowego więc gdyby było coś nie tak wiedzieliby jak mi zrobić "kuku"

 

... ale czym ogrzewasz u siebie?

... Masz pewnie jakieś doświadczenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JKJ : chlopie jezeli nie wierzysz to odpusc i tyle po co tyle pytan skoro wiele osob Ci pisze jedno a Ty swoje. jak nie wierzysz czy PW dziala to po prostu poszukaj kogos kto ma taki sprzet w twojej okolicy i na wlasne oczy zobacz czy dziala. ja u siebie na budowie co chwile wysluchuje ze ta moja pompa nie da rady :) pozyjemy zobaczymy :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią był u mnie przedstawiciel z firmy V.....n. Cena za zestaw pompy 5,6kW, zasobnik, montaż itd to 24,500zł. Gdy powiedziałem, że za tą cenę mogę mieć Panasonica 9 kW, stwierdził że Panasonic to niech robi to co wychodzi mu najlepiej, czyli telewizory:D.

 

Pozostawię to bez komentarza. Aha, do ich pompy koniecznie zalecał przynajmniej kominek (tu akurat go rozumiem)

 

W luźnej rozmowie przyznał, że nie ma się co łudzić. Jakakolwiek pompa nie wytrzyma dłużej niż 10-12 lat. Tak są podobno projektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JKJ : chlopie jezeli nie wierzysz to odpusc i tyle po co tyle pytan skoro wiele osob Ci pisze jedno a Ty swoje. jak nie wierzysz czy PW dziala to po prostu poszukaj kogos kto ma taki sprzet w twojej okolicy i na wlasne oczy zobacz czy dziala. ja u siebie na budowie co chwile wysluchuje ze ta moja pompa nie da rady :) pozyjemy zobaczymy :p

 

...pytam, szukam bo mymslm ze po to jest to forum!

...moge tez założyć jutro PW i będę zachwycony przez cały rok, ale co pózniej... czekam na użytkowników ponad 5 lat takich urządzeń...ale cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) I ile lat gwarancji masz na wykonanie swojego domku przez fachowcow? taki domek to nie 25000:-

 

Ludzie kupuja uzywane samochody za 60000:- bez gwarancji.... chyba nie jest tak ze nie spia po nocach;)

 

PC moga sie zepsuc... niestety.... statystyki nie pokazuja ze jest inaczej.... ale droga pralka tez sie moze zepsuc.... a to tylko pralka...

PC moze warto naprawic... pralka za kilka tys moze byc do wymiany itd.

W PC ludze sie ze trzeba bedzie "tylko" wymienic jakis element.

Co i tak jest nie fajne ....

 

Trzeba wybrac cos co ma dobra opinie i juz chwile jest na rynku... majac obawy.

Ja tak nie zrobilem... ale to inna historia.;)

 

...gwarancji od wykonawców mam ustawowo 3 lata, myśle ze w grubszych przypadkach byłaby i dłuższa odpowiedzialność...ale trzeba pilnować, sprawdzać ile sie da!

...samochód używany raczej nie ma gwarancji od wcześniejszego właściciela - jedynie krótka rękojmia ewentualnie - ale tak to jest z używanymi rzeczami - mozna ubezpieczyć auto w ACE i to trochę rozwiązuje sprawę...

...znasz coś co jest na rynku jakiś czas z dobra opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią był u mnie przedstawiciel z firmy V.....n. Cena za zestaw pompy 5,6kW, zasobnik, montaż itd to 24,500zł. Gdy powiedziałem, że za tą cenę mogę mieć Panasonica 9 kW, stwierdził że Panasonic to niech robi to co wychodzi mu najlepiej, czyli telewizory:D.

 

Pozostawię to bez komentarza. Aha, do ich pompy koniecznie zalecał przynajmniej kominek (tu akurat go rozumiem)

 

W luźnej rozmowie przyznał, że nie ma się co łudzić. Jakakolwiek pompa nie wytrzyma dłużej niż 10-12 lat. Tak są podobno projektowane.

 

...w rozmowie ze mną tez zalecał drugie zródło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) I ile lat gwarancji masz na wykonanie swojego domku przez fachowcow? taki domek to nie 25000:-

 

Ludzie kupuja uzywane samochody za 60000:- bez gwarancji.... chyba nie jest tak ze nie spia po nocach;)

 

PC moga sie zepsuc... niestety.... statystyki nie pokazuja ze jest inaczej.... ale droga pralka tez sie moze zepsuc.... a to tylko pralka...

PC moze warto naprawic... pralka za kilka tys moze byc do wymiany itd.

W PC ludze sie ze trzeba bedzie "tylko" wymienic jakis element.

Co i tak jest nie fajne ....

 

Trzeba wybrac cos co ma dobra opinie i juz chwile jest na rynku... majac obawy.

Ja tak nie zrobilem... ale to inna historia.;)

 

...dzisiejsze czasy wymagają by znać sie na wszystkim i we wszystkim byc specjalistą bo każdy chce Cinwcisnac swój produkt - nie zawsze w zgodzie z zapewnieniami

...trzeba zawsze zostawić sobie rezerwę do tego co wciska Ci sprzedawca...i zachować swój rozum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pytam, szukam bo mymslm ze po to jest to forum!

...moge tez założyć jutro PW i będę zachwycony przez cały rok, ale co pózniej... czekam na użytkowników ponad 5 lat takich urządzeń...ale cisza

 

Niestety chyba będziesz musiał zaryzykować;) Porządne pompy PW typu inventer są na rynku dopiero od tych 5 lat, wcześniej były on/off, ale wątpię aby w Polsce było to zjawisko na większa skalę, więc i użytkowników będzie nie za wiele. U mnie grzeje drugi sezon. Są forumowicze którzy zaczynają 3, 4, czy nawet 5-ty sezon, ale dalej nie znajdziesz:no: Więc albo będziesz musiał zaryzykować, albo kociołek i szuflowanie wungla:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba będziesz musiał zaryzykować;) Porządne pompy PW typu inventer są na rynku dopiero od tych 5 lat, wcześniej były on/off, ale wątpię aby w Polsce było to zjawisko na większa skalę, więc i użytkowników będzie nie za wiele. U mnie grzeje drugi sezon. Są forumowicze którzy zaczynają 3, 4, czy nawet 5-ty sezon, ale dalej nie znajdziesz:no: Więc albo będziesz musiał zaryzykować, albo kociołek i szuflowanie wungla:sick:

 

...znasz takich, którzy grzeją PW 5-ty sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
...a jakie doświadczenia, najczęstsze problemy, wymiany, serwis...?

Masakra,czy podobnie przeżywasz zakup nowego auta a z budowlanych dachówki,okien,kafli,sprzętu kuchennego ?

Jeśli tak to współczuję bo pewno żyjesz w wiecznym stresie że coś się może za chwilę popsuć ;)

 

Auto masz z klima,el.szybami,abs ? Serwisujesz je ?

Wiesz ile kosztuje naprawa klimy czy turbinki albo filtra cząsteczek ? Nawet nie pytaj bo od razu wyrwiesz sobie wlosy z głowy jak się dowiesz z jakim ryzykiem finasowym wiąże się jazda autem ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...