Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Panasonic robi wiele zeczy :) V chyba nie jest "tradycyjnym" producentem PC.... to co robi najlepiej?

Koniecznie kominek.... a jakis konkretny zalecal :D ?

 

nie wiem na ile sa projektowane.... zlosliwi twierdza ze PC to taka lodowka... a wiec moze i 20-30 lat pochodzi... ;)

Bedac bardziej realnym to w sumie takie "klimatyzatory" lub PC P/P tyle ze z innym "wymiennikiem"...

A sa przeciez klimatyzatory ktore pracuja dluzej anizeli 12 lat.... i to w skrajnych warunkach....

 

Zobaczymy... jak na razie za malo danych aby jednoznacznie cos osadzic... nie mniej w PL.

 

Popatrzcie a ja tym badziewiem V..n 10,6 Kw ogrzewam ( zero pracy na grzałkach ) i chłodzę 310 m2 domek ( 40 m2 ogrzewany garaż ) + strych nieużytkowy, nieogrzewany bezpośrednio ( t- 13-15 C ) . Cuda czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Popatrzcie a ja tym badziewiem V..n 10,6 Kw ogrzewam ( zero pracy na grzałkach ) i chłodzę 310 m2 domek ( 40 m2 ogrzewany garaż ) + strych nieużytkowy, nieogrzewany bezpośrednio ( t- 13-15 C ) . Cuda czy coś.

Dziwne i aż nie możliwe,że bez dodatkowego wspomagania i dodatkowego źródła ciepła ;)

To wbrew tak dobrym i "życzliwym" sprzedawcom z V :)

Dałeś się nabrać. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie wierzysz zapraszam - będziesz w Łodzi w Ikei - to 5 min ode mnie - zapraszam . Dokładny adres na priv.

Mnie akurat to wiesz co ;)

Ja wierzę bo pompa to pompa,dobrze dobrana nie będzie potrzebowała wspomagania.

Ale wytłumacz to koledze JKJ,który uważa to za magię bo wbito mu do głowy jakieś pierdoly które powiela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxio wyluzuj . Nie dziwię się że zazdrościsz innym kasy bo kiedy masz ją zarobić jak ciągle się z kimś naparzasz na forum - ostatni z R&K. :bye:

 

Za stary jestem, zeby komus kasy zazdroscic. Jak nie ukradl tylko zarobil, to mu sie nalezy jak psu kosc. Mnie zawsze jednak zadziwia, ze ktos ciezko zarobiona kase tak latwo wywala. Chyba, ze latwo przyszlo, latwo poszlo - jak u Ciebie. ;)

 

Pisanina na forum nie przeszkadza mi w pracy. Mam dzisiaj dyzur do 14tej, robota zrobiona, a siedziec trzeba. Takie zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stary jestem, zeby komus kasy zazdroscic. Jak nie ukradl tylko zarobil, to mu sie nalezy jak psu kosc. Mnie zawsze jednak zadziwia, ze ktos ciezko zarobiona kase tak latwo wywala. Chyba, ze latwo przyszlo, latwo poszlo - jak u Ciebie. ;)

 

Pisanina na forum nie przeszkadza mi w pracy. Mam dzisiaj dyzur do 14tej, robota zrobiona, a siedziec trzeba. Takie zycie.

Jednak mały Pyxio zazdrości ,, łatwo przyszło łatwo poszło '' zawiść to takie brzydkie uczucie. Ale co tam wyluzuj - Szczęśliwego Nowego Roku :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mały Pyxio zazdrości ,, łatwo przyszło łatwo poszło '' zawiść to takie brzydkie uczucie. Ale co tam wyluzuj - Szczęśliwego Nowego Roku :hug:

 

Dlaczego kazdy lekarz mysli, ze wswzyscy dokola mu zazdroszcza i dodatkowo kazdy chce go oskubac? To jakas choroba zawodowa? ;)

 

Oby nie byl gorszy od obecnego Dokrtorku. Najlepszego! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra,czy podobnie przeżywasz zakup nowego auta a z budowlanych dachówki,okien,kafli,sprzętu kuchennego ?

Jeśli tak to współczuję bo pewno żyjesz w wiecznym stresie że coś się może za chwilę popsuć ;)

 

Auto masz z klima,el.szybami,abs ? Serwisujesz je ?

Wiesz ile kosztuje naprawa klimy czy turbinki albo filtra cząsteczek ? Nawet nie pytaj bo od razu wyrwiesz sobie wlosy z głowy jak się dowiesz z jakim ryzykiem finasowym wiąże się jazda autem ;)

 

auto sprawdzam w serwisie...doskonale wiem ile kosztuje tez serwisowanie auta, akurat bez filtra cząsteczek bo mam benzynę...nie ma to związku z zakupem źrodła ogrzewania i nie widzę problemu w dopytywaniu sie użytkownikom PC jakie koszty eksploatacji ich dotykają - jezeli twierdzisz ze taniej grzać PW...

...musiałbym byc naprawdę jeleniem zeby kupić dziś PW bo 2 osoby na forum napisały ze super fajne tanie i bezproblemowe ogrzewanie - mając PW od 2 lat! Nikt nie napisał: po 2 latach wymienialem płytę - ale za darmo bo na gwarancji, coś tam padło i czekałem na serwis 2 dni (czym wtedy grzać) przegląd kosztuje tyle, miałem problem z tym czy tamtym...

...to chyba nie najlepsze miejsce zeby szukać wiarygodnych opinii o PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

...to chyba nie najlepsze miejsce zeby szukać wiarygodnych opinii o PW

Masz rację,najlepsze i wiarygodne opinie usłyszysz od sprzedawcy w salonie,gdzie każdy Ci mówi,że kretynstwo Ci wciskali.

Skoro tak uważasz,że te kilkaset stron i kilkudziesięciu użytkowników powietrznych pomp nie jest wystarczajace do podjecia decyzji to jedynie pozostaje ci rola owcy. ..

...i ognisko w salonie,ono nie potrzebuje naprawy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczki osobiste to przejaw frustracji przy braku merytorycznej wiedzy .

 

Czy to masz na mysli:

Nie dziwię się że zazdrościsz innym kasy bo kiedy masz ją zarobić jak ciągle się z kimś naparzasz na forum - ostatni z R&K. :bye:

Moze sie powstrzymaj od takich wycieczek osobistych, to i Twoja frustacja bedzie mniejsza i nawet wiedzy technicznej Ci przybedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jakie doświadczenia, najczęstsze problemy, wymiany, serwis...?

...i jaka PW ogrzewasz jak duży dom?

 

Dzisiaj doznałem wstrząsu::bash:

po trzech miesiącach użytkowania zauważyłem że mi się jedna śrubka poluzowała na jednostce zewnętrznej.:cry:

piszę aby ostrzec potencjalnych zainteresowanych kupnem PC-PW.

 

A mogłem qrde zainwestować w konkretny piec z podajnikiem lub kocioł gazowy, byłbym spokojniejszy. :bash:

 

JKJ - śmiało otwórz swoją listę z usterkami tą właśnie usterką :-P

 

W nowym roku życzę Wam wszystkim (bez znaczenia czym/jak grzejesz) aby Wasze statystyki awaryjności nie pogorszyły się.

 

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto sprawdzam w serwisie...doskonale wiem ile kosztuje tez serwisowanie auta, akurat bez filtra cząsteczek bo mam benzynę...nie ma to związku z zakupem źrodła ogrzewania i nie widzę problemu w dopytywaniu sie użytkownikom PC jakie koszty eksploatacji ich dotykają - jezeli twierdzisz ze taniej grzać PW...

...to chyba nie najlepsze miejsce zeby szukać wiarygodnych opinii o PW

 

......Tak tutaj nie znajdziesz zadowolonych uzytkowników, niezadowolonych inwestorów

 

.......to nie dla ciebie forum, niczego tutaj sie nie dowiesz ....propounuje wypad do marketu JULA....moze w komisie coś dostaniesz uzywanego......

tam .... ci wszystko ......powoli.... spokojnie..... wytłumaczą .... jak ... sie.... pali.... i grzeje..... bezobsługowo......i zagwarantują ..... że ...nie będziesz ..... jeleniem ... na 10 lat....

 

Pozostałym życze DO SIEGO ROKU i proszę wiecej nie karmić trola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...