Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

proponuje zapytaj swojego instalatora,

był szkolony w stolicy to bedzie wiedział dlaczego defrost wystepuje i od czego zalezy,

sa pewne algorytmy, czujniki, 2 typy defrostu, ale wszystko instalator powinien powiedziec co i jak

 

 

Witam,

ogrzewam dom pompą pw t-cap tylko co ,ale w nim nie mieszkam

zauważyłem że podgrzewanie w taniej taryfie w dzień nic nie daje

tzn.temperatura się nie podnosi w przeciągu 2 godzin,a występuje defrost,

czy nie lepiej będzie grzać tylko w nocy i podnieść trochę wyżej temperaturę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grzejniki w pomieszczeniach są prawie dwukrotnie przewymiarowane, ogrzewam węgluchem obecnie temperatura na pecu wystarcza 40* w mrozach po niżej -10* wystarczy max 60* na piecu więc myślę że pompa dałaby radę. Co do układu grzewczego to chciałem się upewnić czy musi być układ zamknięty. Mógłbyś podpowiedzieć jakie to pompy które działają do 65*. Edytowane przez Jacekppg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogrzewanie 1900kWh poszło mi w poprzednim sezonie.

Miło że taki COP przewidujesz dla powietrznych ;)

 

Arturo72 za bardzo nacisnąl komuś na odcisk i psuje biznesik :)

 

ale my tu o mocnym grzaniu płyty mówimy , aby ją naładować - po to pompa 3x mocniejsza? względem OZC?

 

Jaki biznes ?

bo facio pisze z mojego miasta

 

tak to moje miasto!

 

Zapewne te miasto se wymyślił a na odcisk nie jednemu sprzedawcy forumowego nadepnalem.

 

 

a sprzedawcą nie jestem [edytowano - sprawę postanowiłem załatwić w inny sposób]

Edytowane przez naturszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zapytaj swojego instalatora,

był szkolony w stolicy to bedzie wiedział dlaczego defrost wystepuje i od czego zalezy,

sa pewne algorytmy, czujniki, 2 typy defrostu, ale wszystko instalator powinien powiedziec co i jak

 

Wiem co to defrost i kiedy występuje ,

pytałem czy potrzebne jest podgrzewanie w dzień w taniej taryfie ,

czy to po prostu coś daje ,czy to nie jest za mało czasu na podniesienie temperatury,

nie mieszkam jeszcze w domu i dokładnie nie mam tego zaobserwowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli grzejnik jest 2 krotnie przewymiarowany to jest niskotemperaturowy,

PC da rade ale nie ma co myslec tylko policzyc, koszty i zyski a przede wszystkim czas i wygodę

są PC PW które mają na wyjściu 65 stopni nawet przy -20 stopniach

te PC PW nazwane sa HT, sa wersje 1 i 3 fazowe o mocy 9 i 12 kW

pytanie tylko dlaczego uwazasz ze ma byc zasilanie układu na 65 stopni ?

bo wg mojej wiedzy taką HT na pewno można włożyc do starych grzejników żeliwynych które wymagaja wyzszej temp i budynków typu kamienica gdzie nie ma elewacji ze styro bo nie moze byc

a twoje grzejnik sa przewymiarowane przeciez , niskotemperaturowe

 

 

 

 

 

Grzejniki w pomieszczeniach są prawie dwukrotnie przewymiarowane, ogrzewam węgluchem obecnie temperatura na pecu wystarcza 40* w mrozach po wyżej 10* wystarczy max 60* na piecu więc myślę że pompa dałaby radę. Co do układu grzewczego to chciałem się upewnić czy musi być układ zamknięty. Mógłbyś podpowiedzieć jakie to pompy które działają do 65*.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja wiesz to dobrze dlaczego defrost jest ale czy znasz warunki powstawania tego zjawiska na PC chodzi jak przebiega 1 i 2 defrost i od czego jakich czujnikow zalezy

w tych 2 godzinach to mało czasu by podgrzac układ , jezeli nie masz np buforu co, nie znam twojego schematu instalacji to wiecej nie mozna powiedziec, tylko gdybac i obserwowac

 

 

Wiem co to defrost i kiedy występuje ,

pytałem czy potrzebne jest podgrzewanie w dzień w taniej taryfie ,

czy to po prostu coś daje ,czy to nie jest za mało czasu na podniesienie temperatury,

nie mieszkam jeszcze w domu i dokładnie nie mam tego zaobserwowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
doradzać miał kto i sprzedać

i wziąć kasę

ale telefonów to już ani jeden ani drugi od dawna nie raczy odbierać telefonów

 

i nadal na FM rozsyłają oferty i naciągają klientów , jak nie pod takim to innym nickiem

żałosne !!

Słucham konkretów teraz bo to są oszczerstwa same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradzać miał kto i sprzedać

i wziąć kasę

ale telefonów to już ani jeden ani drugi od dawna nie raczy odbierać telefonów

 

i nadal na FM rozsyłają oferty i naciągają klientów , jak nie pod takim to innym nickiem

żałosne !!

 

Serio dostałeś od niego ofertę? Jeśli tak to żenujące... Zresztą całe to forum to sami sprzedawcy pod różnymi przebraniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Serio dostałeś od niego ofertę? Jeśli tak to żenujące... Zresztą całe to forum to sami sprzedawcy pod różnymi przebraniami.

Przecież on kłamie.

Jełśi tak to niech pokaże to tutaj,ja sobie tego zyczę.

To jakiś sfrustrowany sprzedawca kotłów węglowych lub kabli.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio dostałeś od niego ofertę? Jeśli tak to żenujące... Zresztą całe to forum to sami sprzedawcy pod różnymi przebraniami.

 

Nie do końca się z kol. zgadzam.

Wydaje mi się że są trzy podstawowe grupy:

-oczywiście normalni użytkownicy,

-ci co się otwarcie przyznają że coś mają wspólnego z dana branżą jak ja czy ty,

-no i ściemniacze co to udają zadowolonych użytkowników lub mają jakiś dil z producentem lub importerem -za tym kryje się np stworzenie odpowiedniej legendy np. wiążącej się z faktycznym posiadaniem czyjegoś produktu.

Policz np. 12tyś postów przez średnią cenę z tego artykułu

http://biznes.interia.pl/media/news/aaakupie-wpis-handel-komentarzami-w-internecie-ma-sie,2071417,5058#iwa_block=business_news_one&iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=37685

 

Artur to przynajmniej dla mnie osobny temat sam sobie chyba zrobił kuku wchodząc z myszą w spółkę ale to już nie moja sprawa i nie ja go będę rozliczał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z kol. zgadzam.

Wydaje mi się że są trzy podstawowe grupy:

-oczywiście normalni użytkownicy,

-ci co się otwarcie przyznają że coś mają wspólnego z dana branżą jak ja czy ty,

-no i ściemniacze co to udają zadowolonych użytkowników lub mają jakiś dil z producentem lub importerem -za tym kryje się np stworzenie odpowiedniej legendy np. wiążącej się z faktycznym posiadaniem czyjegoś produktu.

Policz np. 12tyś postów przez średnią cenę z tego artykułu

http://biznes.interia.pl/media/news/aaakupie-wpis-handel-komentarzami-w-internecie-ma-sie,2071417,5058#iwa_block=business_news_one&iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=37685

 

Artur to przynajmniej dla mnie osobny temat sam sobie chyba zrobił kuku wchodząc z myszą w spółkę ale to już nie moja sprawa i nie ja go będę rozliczał .

 

Wiem do kogo pijesz ;) Też jestem przekonany, że to naganiacz chociaż się wypiera jak może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-no i ściemniacze co to udają zadowolonych użytkowników lub mają jakiś dil z producentem lub importerem -za tym kryje się np stworzenie odpowiedniej legendy np. wiążącej się z faktycznym posiadaniem czyjegoś produktu.

Policz np. 12tyś postów przez średnią cenę z tego artykułu

 

Nie masz czasami jakis dolegliwosci bolowych w okolicach glowy? :)

Wiedzialem, ze mozna miec jakies paranoje, ale ta jest naprawde ostra.

 

BTW:

Pokaz chocby jeden moj post z tych 12 tys napisanych na tym forum, w ktorym KOGOKOLWIEK namawiam do zakupu JAKIEGOKOLWIEK urzadzenia grzewczego. No koowa jeden jedyny! Chyba zbyt duzo od Ciebie wymagam jako od instalatora-oszczercy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
edytowano:

mam nadzieję że sprawę w końcu załatwimy poza FM

Nie,jak masz coś do mnie to dawaj tutaj,inaczej w dalszym ciągu mnie oczerniasz !

I tak jak pisałem,ma to być sprostowane,jak masz coś to dawaj tutaj a nie poza FM.

Poza FM możemy załatwić to u prawnika jak pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zapytam raz jeszcze:P

czy10 cm takiego styropianu da radę przy ogrzewaniu podłogowym?

http://www.austrotherm.pl/produkty/a...a-premium.html

pow zabudowy 78m2.

 

poczytaj jeszcze ten wątek. jak nie masz innego wyjścia to da radę ale ogólnie jeśli celujesz w dom energooszczędny to jest to dość mizernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...