Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

U mnie T-CAP chodzi od 08-2013 i też intesishome w gratisie (niby dużo funkcji nie ma ale dla mnie niezbędny). Atlantica rozważałem ale za duża moc jak dla mnie dlatego padło na Panasonica - tylko okazało się, że też za duża moc i przez to nie jestem w stanie utrzymać temperatur zasilania poniżej 35 stopni - co jakąś tragedia nie jest ale dziwnie, że czy jest +5 czy -10 na zewnątrz to zasilanie mam 35 stopni.

Co ten Intesishome potrafi ? :) nie mam tego ale fajnie by miec jakis dostep przez neta do pompki. ile to kosztuje nominalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem powietrznej pompy ciepła PPC-18kw firmy NATEO. Niech Was Bóg broni kupować pompę z tej firmy. Miesięczny rachunek za energię elektryczną przy średniej temp. zewnętrznej +5 stopni wynosi 1500 złotych., a w wewnątrz pomieszczenia nie przekracza +18,5 stopnia.

Jeżeli chodzi o serwis gwarancyjny praktycznie nie istnieje, już kilkakrotnie zgłaszałem nieprawidłowe funkcjonowanie pompy i nikt się z nami nie skontaktował.Jeszcze raz przestrzegam przed zakupem z firmy NATEO !!!-OSZUŚCI I CWANIACY Nie Wierzcie w pozytywne komentarze dotyczące firmy NATEO!!! na pewno są pisane przez pacowników firmy NATEO. naiwni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem powietrznej pompy ciepła PPC-18kw firmy NATEO. Niech Was Bóg broni kupować pompę z tej firmy. Miesięczny rachunek za energię elektryczną przy średniej temp. zewnętrznej +5 stopni wynosi 1500 złotych., a w wewnątrz pomieszczenia nie przekracza +18,5 stopnia.

Jeżeli chodzi o serwis gwarancyjny praktycznie nie istnieje, już kilkakrotnie zgłaszałem nieprawidłowe funkcjonowanie pompy i nikt się z nami nie skontaktował.Jeszcze raz przestrzegam przed zakupem z firmy NATEO !!!-OSZUŚCI I CWANIACY Nie Wierzcie w pozytywne komentarze dotyczące firmy NATEO!!! na pewno są pisane przez pacowników firmy NATEO. naiwni

 

Jak już chcesz coś pisać o firmie produkującej PC, to proszę się zastanowić troszkę. Uwagi można mieć do firmy instalującej, handlującej, do siebie, ale producenta ???? To tak jakbym napisał: brońcie się przed kupnem (np.) Forda, bo pali mi 20 na setkę, ciągle się psuje, jedzie krzywo, dymi i wyciąga na prostej jedynie 100 km/h, a ASO nic z tym nie chce zrobić. Pomyśl troszkę zanim coś napiszesz.

A Fordami jeżdżę od 15 lat i (prawie) nigdy mnie nie zawiodły :) - to tak przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten Intesishome potrafi ? :) nie mam tego ale fajnie by miec jakis dostep przez neta do pompki. ile to kosztuje nominalnie?

 

Z najfajniejszych funkcji to IMO "kalendarz" gdzie możesz przystosować pracę pompy przez cały rok, uwzględniając tanie godziny i dni wolne, przy G12W oraz zaplanować co ma robić podczas Twojego urlopu, itp, itd.

Druga fajna opcja to przesunięcie krzywej. Możesz np ustawić żeby w popołudniowym okienku podnieść krzywą o 2st i wszystko to zadzieje się automatycznie, podczas gdy na sterowniku pompy nie ma takiej opcji. Możesz też różnicować temp zbiornika - np ustawiasz, ze w nocy grzeje Ci do 45st a w dzień do 50st - również niedostępne na zwykłym sterowniku. Poza tym oczywiście monitoring, podgląd temperatur, zdalne programowanie, włączanie, wyłączanie, przełączanie i kontrola działania.

Koszt około 1000zł

Tutaj oficjalny filmik:

Edytowane przez map78
cena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga fajna opcja to przesunięcie krzywej. Możesz np ustawić żeby w popołudniowym okienku podnieść krzywą o 2st i wszystko to zadzieje się automatycznie, podczas gdy na sterowniku pompy nie ma takiej opcji.

 

jest taka funkcja, bynajmniej jest w modelu od 2014 roku.

jest Timer i w każdej z 6 stref na dzień możesz ustawić sobie czy to tank, heat czy co innego niejednoczesność zmieniając +/- o 5 stopni krzywą.

 

Ja tak mam w tanim okienku w ciągu dnia +2 stopnie na krzywej od 13 do 16.00

 

Mam też podobnie w nocy bo 300l zasobnik CWU jest dla mnie na styk. grzeję go 90 min w nocy i 90 min w dzień. Grzeje - znaczy jest włączone grzanie, ale najczęściej nie grzeję tyle czasu i PC jak nie grzeje CWU to sobie "moduluję" CO ale jakoś tak słabiej i wtedy właśnie mam tez ustawione podbicie o 2 st krzywej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem powietrznej pompy ciepła PPC-18kw firmy NATEO. Niech Was Bóg broni kupować pompę z tej firmy. Miesięczny rachunek za energię elektryczną przy średniej temp. zewnętrznej +5 stopni wynosi 1500 złotych., a w wewnątrz pomieszczenia nie przekracza +18,5 stopnia.

Jeżeli chodzi o serwis gwarancyjny praktycznie nie istnieje, już kilkakrotnie zgłaszałem nieprawidłowe funkcjonowanie pompy i nikt się z nami nie skontaktował.Jeszcze raz przestrzegam przed zakupem z firmy NATEO !!!-OSZUŚCI I CWANIACY Nie Wierzcie w pozytywne komentarze dotyczące firmy NATEO!!! na pewno są pisane przez pacowników firmy NATEO. naiwni

 

Napisz nowy temat i opisz dokładnie sytuację. Jaki masz dom, jaka PC, podłączenie, ustawienia itp.

Czasami można coś poprawić samemu po paprokach instalatorach, czy w przypadku źle dobranej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka funkcja, bynajmniej jest w modelu od 2014 roku.

jest Timer i w każdej z 6 stref na dzień możesz ustawić sobie czy to tank, heat czy co innego niejednoczesność zmieniając +/- o 5 stopni krzywą.

 

Ja tak mam w tanim okienku w ciągu dnia +2 stopnie na krzywej od 13 do 16.00

 

Mam też podobnie w nocy bo 300l zasobnik CWU jest dla mnie na styk. grzeję go 90 min w nocy i 90 min w dzień. Grzeje - znaczy jest włączone grzanie, ale najczęściej nie grzeję tyle czasu i PC jak nie grzeje CWU to sobie "moduluję" CO ale jakoś tak słabiej i wtedy właśnie mam tez ustawione podbicie o 2 st krzywej.

 

W mojej z 2013r tego nie było. Krzywą mogłem zmieniać jedynie ręcznie:( Na szczęście IntesisHome od początku dawało mi tę opcje, więc tego nie odczułem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem powietrznej pompy ciepła PPC-18kw firmy NATEO. Niech Was Bóg broni kupować pompę z tej firmy. Miesięczny rachunek za energię elektryczną przy średniej temp. zewnętrznej +5 stopni wynosi 1500 złotych., a w wewnątrz pomieszczenia nie przekracza +18,5 stopnia.

Jeżeli chodzi o serwis gwarancyjny praktycznie nie istnieje, już kilkakrotnie zgłaszałem nieprawidłowe funkcjonowanie pompy i nikt się z nami nie skontaktował.Jeszcze raz przestrzegam przed zakupem z firmy NATEO !!!-OSZUŚCI I CWANIACY Nie Wierzcie w pozytywne komentarze dotyczące firmy NATEO!!! na pewno są pisane przez pacowników firmy NATEO. naiwni

 

Jestem posiadaczem PC Nateo tyle ze gruntowki, i nie jestem tak przerazony ta firma jak ty, napisz cos konkretnego,bo jest cos nie tak z sama pompa tylko moze z instalacja tej PC. Kto to montowal,czy bezposrednio ktos z fabryki? Jaka jest moc PC? Jaka pow. ogrzewasz? Czy jest tam podlogowka/grzejniki? .Cos mi sie wydaje ze 1500pln na miesiac i jak piszesz w innym poscie ze 100kwh/24h to na wbudowanej grzalce smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam was koledzy. Mam pytanie jako do znawców odnosnie zapotrzebowania na ciepło 2 budynków. Niby powierzcnia taka sama i kubatura ale który będzie lepszy i tańszy w budowie oraz który będzie więcej w przyszłosci "palił"?

Oczywiscie pisząc w tym watku zamierzam miec PC PW i Reku.

http://z500.pl/projekt/213/Z241,dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-tani-w-budowie-i-eksploatacji/dane-ogolne.html

http://z500.pl/projekt/720/Z273,kompaktowy-dom-parterowy-z-trzema-sypialniami-przykryty-dachem-kopertowym/dane-ogolne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam was koledzy. Mam pytanie jako do znawców odnosnie zapotrzebowania na ciepło 2 budynków. Niby powierzcnia taka sama i kubatura ale który będzie lepszy i tańszy w budowie oraz który będzie więcej w przyszłosci "palił"?

Oczywiscie pisząc w tym watku zamierzam miec PC PW i Reku.

http://z500.pl/projekt/213/Z241,dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-tani-w-budowie-i-eksploatacji/dane-ogolne.html

http://z500.pl/projekt/720/Z273,kompaktowy-dom-parterowy-z-trzema-sypialniami-przykryty-dachem-kopertowym/dane-ogolne.html

Ten któremu najbardziej ograniczysz straty ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten któremu najbardziej ograniczysz straty ciepła.

 

a konkretnie Z241 ma chyba mniej przegród zewnętrznych, więc będzie miał mniejsze straty przy tej samej izolacji. będzie też tańszy w budowie, bo ma mniej ścian nośnych, narożników i prostszy dach. dwie łazienki obok siebie też obniżają koszt w stosunku do dwóch oddalonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konkretnie Z241 ma chyba mniej przegród zewnętrznych, więc będzie miał mniejsze straty przy tej samej izolacji. będzie też tańszy w budowie, bo ma mniej ścian nośnych, narożników i prostszy dach. dwie łazienki obok siebie też obniżają koszt w stosunku do dwóch oddalonych

 

Co do dachu to nie zgodze sie . Powierzchnia ta sama. Gąsiorów więcej ale nie trzeba szczytów obrabiać. Rynny wiecej ale nie ma szczytów. RObocina koszt ta sama. Trochę jedynie wiecej odpadu z więźby. To jest prosty dach kopertowy bez faciatek. Co do ścian to się nie znam ale rzeczywiście narożników mniej w z241. To ma wpływ na koszta budowy? Jaki? bo szczerze mówiąc nie znam się.

Łazienki dwie nie przylegaja do siebie to rzeczywiście ale czy naprawdę te 120cm. korytarzu moze zrobic większy koszt?

Co do ścian nośnych to w z241 i tak musze zrobić jedną wewnętrzną też nośną bo mam teren mozno podmokły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachu to nie zgodze sie . Powierzchnia ta sama. Gąsiorów więcej ale nie trzeba szczytów obrabiać. Rynny wiecej ale nie ma szczytów. RObocina koszt ta sama. Trochę jedynie wiecej odpadu z więźby. To jest prosty dach kopertowy bez faciatek. Co do ścian to się nie znam ale rzeczywiście narożników mniej w z241. To ma wpływ na koszta budowy? Jaki? bo szczerze mówiąc nie znam się.

Łazienki dwie nie przylegaja do siebie to rzeczywiście ale czy naprawdę te 120cm. korytarzu moze zrobic większy koszt?

Co do ścian nośnych to w z241 i tak musze zrobić jedną wewnętrzną też nośną bo mam teren mozno podmokły.

 

to wszystko są niewielkie szczegóły. za robociznę przy narożnikach więcej murarze biorą, poza tym jest ryzyko większej ilości odpadów przy murowaniu i ocieplaniu. przy łazienkach nieprzylegających do siebie może trzeba więcej kominków wentylacyjnych. generalnie różnice w kosztach budowy nie powinny być wielkie, bierz ten który Ci się bardziej podoba i który lepiej pasuje do działki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachu to nie zgodze sie . Powierzchnia ta sama. Gąsiorów więcej ale nie trzeba szczytów obrabiać. Rynny wiecej ale nie ma szczytów. RObocina koszt ta sama. Trochę jedynie wiecej odpadu z więźby. To jest prosty dach kopertowy bez faciatek. Co do ścian to się nie znam ale rzeczywiście narożników mniej w z241. To ma wpływ na koszta budowy? Jaki? bo szczerze mówiąc nie znam się.

Łazienki dwie nie przylegaja do siebie to rzeczywiście ale czy naprawdę te 120cm. korytarzu moze zrobic większy koszt?

Co do ścian nośnych to w z241 i tak musze zrobić jedną wewnętrzną też nośną bo mam teren mozno podmokły.

 

łazienka oddalona od siebie o 1-2-3 m to koszt rurki np: te 3m x 2 zł = 6 zł. Jak jest reku to koszt pomijalny. Jakby był komin wentylacyjny ( a go nie będzie) to mógłby być koszt.

 

Zdecydowanie Z241 będzie łatwiej ocieplić. Stosując tą samą warstwę ocieplenia w obu domach cieplejszy będzie Z241. Nie ma dwóch podcieni i ma łatwiejszy do ocieplenia dach (mniej murłaty), ma ściany szczytowe co również łatwiej ocieplić.

 

Ale żeby było jasne: w tych dwóch domach różnica grzania rocznie, dobrze ocieplonego domu to maks 100 zł. Maks. Za 100 zł rocznie to wybieraj co Ci się bardziej podoba.

 

w Z241 masz więcej szczytów i styropianu a to jest tańsze niż dachówką (i cieplejsze)! Z pewnością cegła i styropian jest tańsza od dachu-wełny, dachówki i gąsiorów. Dach 2 spadowy ma mniej odpadów a w zasadzie wcale bo dekarz rozmierzy go pod dachówkę i nic się nie docina a w czterospadowym będzie cięcia i odpadu z min 10%.

Jeśli chciałbyś to kryć jak na wizualizacji płaska dachówką = droga to na pewno dwuspadowy wyjdzie jeszcze taniej. Wiem bo mam Creaton Domino.

 

sorki jak piszesz, że jest więcej gąsiorów w 4 spadowym ale mniej szczytów i że może być to tańsze - to o cenach w budownictwie niewiele wiesz.

 

Co istotne a nie zauważalne to podbitka. Z241 możesz śmiało robić np: bez podbitki (koszt kilka tysięcy złotych) jak zrobisz dekoracyjną (np: z deski 1 stronie heblowanej) odpowiednią nadbitkę dachu i wystrugają ci wystające krokwie - czyli podbitka będzie deska pomalowana i krokwie.

 

Z 273 w tej kwestii może być bardzo, bardzo drogie. Zobacz proporcję tego dachu i okapu. Okap mały. Jak zrobisz "tanią" podbitkę na prosto już od linii rynny (jak ma 98% dachów czterospadowych) to dom straci proporcje (wysokie ściany). Jak dasz dłuższy dach = większy okap = to dom starci proporcja bo będzie za daleko wystawał poza obrys budynku (zdjęcie elewacji bocznej). Tutaj sobie ładnie architekt opuścili podbitkę wokoło. Ładnie, ale czy wiesz, że z PCV będzie to średnio wyglądać a z deski np: świerk skandynawski bekniesz za to jakieś 5-6 a może 7 tys?

 

Zalety Z241 - możesz zrobić stryszek. Na pewno tam wejdzie więcej rzeczy i łatwiej jak dasz schody na stryszek. A w taki metrażu przyda się stryszek.

 

jedyna wada jak dla mnie Z241 to mała łazienka dla gości, ale ma zaletę - lepiej dzieli część dzienną od prywatnej/nocnej.

 

Rada: co wybierzesz to zrób ścianki działowe kotłowni/pompowni w domu z porządnej i cichej cegły a nawet weź coś do wygłuszenia. PC PW czy inne zawsze to jednak pracuje i sama pompa obiegowa daje hałas. Ja mam to w rogu domu oddzielone od domu schodami i korytarzem, ale przy kuchni bym tego nie chciał trzymać. Tzn. mając tylko zwykłą ścienkę 12 porotherm. Weź to zdecydowanie coś cichszego.

 

p.s. przemyśl czy chcesz przed domem jednostkę zewnętrzną? Gdzie. Może od razu zaplanuj jakąś małą architekturę na nią? Ja mam to w roku za domem ale przed domem bym tego nie chciał - a tutaj masz "kotłownie".

Edytowane przez lukasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...