Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

To i ja podepnę się do tematu:

 

Na wiosnę chcę zamówić Panasonica SDC , pytanie tylko jaką moc wybrać? 7 czy 9kW?

 

PC będzie jedynym źródłem ciepła, nie posiadam kominka, itp.

 

Domek ok 100m po podłogach, na całości podłogówka, obecnie będzie jedna, docelowo trzy osoby.

Grzanie w miarę możliwości w II taryfie.

Z OZC wychodzi mi zapotrzebowanie na CO 5,5 kW przy -18 + 1kW CWU

 

Jednak jeśli zastosuję rekuperator, na CO spadnie do 4,9kW przy -18

 

Panasonic SDC 9kW 1F Moc grzewcza przy -15 5,9kW+grzałki 3kW

Panasonic SDC 7kW 1F Moc grzewcza przy -15 4,6kW+grzałki 3kW

 

 

Różnica w cenie to ko. 2 tys. Brać słabszy model 7kW a te pieniądze dołożyć do reku, czy się wogule nie zastanawiać i zamówić 9kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panasonic SDC 9kW 1F Moc grzewcza przy -15 5,9kW+grzałki 3kW

Panasonic SDC 7kW 1F Moc grzewcza przy -15 4,6kW+grzałki 3kW

 

 

Różnica w cenie to ko. 2 tys. Brać słabszy model 7kW a te pieniądze dołożyć do reku, czy się wogule nie zastanawiać i zamówić 9kW?

 

Jesli nastawiasz sie na grzanie w tanim pradzie, to ten model 5,9kW bedzie OK. Jak kupisz za malej mocy, to bedziesz przez wiekszosc np taniego okienka w dzien grzal CWU a nie wylewke i pompa bedzie musiala mocno pracowac w drogim pradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podepnę się do tematu:

 

Na wiosnę chcę zamówić Panasonica SDC , pytanie tylko jaką moc wybrać? 7 czy 9kW?

 

PC będzie jedynym źródłem ciepła, nie posiadam kominka, itp.

 

Domek ok 100m po podłogach, na całości podłogówka, obecnie będzie jedna, docelowo trzy osoby.

Grzanie w miarę możliwości w II taryfie.

Z OZC wychodzi mi zapotrzebowanie na CO 5,5 kW przy -18 + 1kW CWU

 

Jednak jeśli zastosuję rekuperator, na CO spadnie do 4,9kW przy -18

 

Panasonic SDC 9kW 1F Moc grzewcza przy -15 5,9kW+grzałki 3kW

Panasonic SDC 7kW 1F Moc grzewcza przy -15 4,6kW+grzałki 3kW

 

 

Różnica w cenie to ko. 2 tys. Brać słabszy model 7kW a te pieniądze dołożyć do reku, czy się wogule nie zastanawiać i zamówić 9kW?

 

Patrze w cennik i

 

SDC 7 kW 1 fazowy to 16 880 netto

SDC 9 kW 1 fazowy to 17 900 netto

SDC 9 kW 3 fazowy to 22 700 netto / duzy wymiennik/

SXC 9 kW 1 fazowy TCAP to 23 700 netto /duzy wymiennik, stała moc grzewcza/

 

rabat 20-30 ?????

+8Vat

- 1000 pln do 17 lutego od PANASONIC

i wszystko wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ci wychodzi kwh na m2/rok?

 

 

Było liczone dla wentylacji grawitacyjnej: 137,8kWh/m2/rok 14474kWh/rok

Jednak będzie reku, Aslot wyliczył że wtedy obciążenie spadnie na 4,9kW a zapotrzebowanie o ok. 3000kWh/rok

 

bway Tzn? Brać 9 bez zastanawiania? Też myślałem o promocji Panasonica ale nie zdąże z montażem do 17.02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było liczone dla wentylacji grawitacyjnej: 137,8kWh/m2/rok 14474kWh/rok

Jednak będzie reku, Aslot wyliczył że wtedy obciążenie spadnie na 4,9kW a zapotrzebowanie o ok. 3000kWh/rok

 

bway Tzn? Brać 9 bez zastanawiania? Też myślałem o promocji Panasonica ale nie zdąże z montażem do 17.02

 

W celu wzięcia udziału w Akcji Promocyjnej powinny być spełnione następujące warunki:

a) w terminie od dnia 21 listopada 2014 roku do dnia 17 lutego 2015 roku kupić u akredytowanego instalatora Panasonic wymienionego w Załączniku nr 2 do niniejszego Regulaminu, przynajmniej jeden nowy, nieużywany, oryginalny Produkt (lista Produktów znajduje się w Załączniku nr 1 niniejszego Regulaminu) oraz zachować oryginał dowodu zakupu (paragon fiskalny albo fakturę) określający model zakupionego Produktu i datę zakupu. Lista autoryzowanych instalatorów urządzeń Panasonic dostępna jest na stronie http://www.panasonicproclub.com/ifinder/PL_pl/home/;

b) w terminie od dnia 21 listopada 2014 roku do dnia 20 lutego 2015 roku zarejestrować się jako Uczestnik oraz zarejestrować kupiony Produkt („Rejestracja”) za pośrednictwem Strony Akcji Promocyjnej.

 

3.2. W celu Rejestracji udziału w Akcji Promocyjnej Uczestnik Akcji Promocyjnej podaje dane,

zgodnie z funkcjonalnością formularza rejestracyjnego dostępnego pod linkiem http://www.panasonicproclub.com/PL_pl/new-account/ w tym:

 

 podaje i potwierdza adres poczty elektronicznej,

 podaje i potwierdza proponowane przez Uczestnika hasło, za pomocą, którego będzie logował się na Stronie Akcji Promocyjnej;

 podaje: imię, nazwisko, adres (ulica, numer domu, numer mieszkania, kod pocztowy, miejscowość, adres właściwego urzędu skarbowego);

 numer telefonu komórkowego;

 nazwę banku oraz nr rachunku bankowego, którego jest właścicielem, w celu dokonania przez Organizatora przekazania Nagrody w formie premii za zakup zgodnie z pkt. 4 niniejszego Regulaminu;

 wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu realizacji Akcji Promocyjnej przez administratora danych osobowych Panasonic Marketing Europe GmbH (Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) Oddział w Polsce, ul. Wołoska 9a, 02-583 Warszawa oraz na udostepnienie tych danych w celu przetwarzania przez Marketing House Sp. z o.o. wyłącznie w celu przeprowadzenia Akcji Promocyjnej;

 może wyrazić (opcjonalnie) zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla innych celów marketingowych Panasonic, a także na otrzymywanie informacji handlowych Panasonic za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej;

 wprowadza numer seryjny zakupionego Produktu oraz kopię dowodu zakupu w formie elektronicznej. Wprowadzenie polega na dodaniu kopii dowodu zakupu jako załącznika w formie pliku z rozszerzeniem .pdf, .tif, lub .jpg.

 

3.3. Dane osobowe Uczestnika Akcji Promocyjnej w postaci adresu poczty elektronicznej, numeru rachunku bankowego oraz numeru telefonu komórkowego, a także dane w postaci numeru seryjnego Produktu mają charakter unikalny. Ponowna Rejestracja z użyciem tych samych danych Uczestnika (w tym np. tego samego adresu poczty elektronicznej, numeru telefonu komórkowego) lub ponowna Rejestracja z podaniem tego samego numeru seryjnego Produktu nie jest możliwa.

 

3.4. Uczestnik Akcji Promocyjnej, który dokonał Rejestracji zgodnie z powyższymi wskazówkami, na podany przy Rejestracji adres poczty elektronicznej otrzyma wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie Rejestracji. Po kliknięciu w podany w wiadomości link rejestracyjny Rejestracja jest potwierdzona, a Uczestnik uzyskuje możliwość logowania się do Strony Akcji Promocyjnej. Login stanowi podany przy Rejestracji adres e-mail Uczestnika, a hasłem jest hasło podane przez Uczestnika przy Rejestracji. Pierwsze logowanie następuje automatycznie po kliknięciu w link zawarty w wiadomości e-mail. Rejestracja powinna zostać potwierdzona przez Uczestnika Akcji Promocyjnej w ciągu 48 godzin od wysłania do niego przez Organizatora Akcji Promocyjnej e-maila z prośbą o potwierdzenie, poprzez wejście na podany w tym e-mailu link do podstrony Strony Akcji Promocyjnej. W wypadku gdy Uczestnik nie potwierdzi Rejestracji link staje się nieaktywny, a Rejestracja będzie uważana za niedokonaną. Możliwa jest ponowna Rejestracja przez Uczestnika, który nie potwierdził rejestracji w terminie i jego rejestracja jest uważana za niedokonaną. W tym przypadku będzie niezbędne powtórzenie procedury Rejestracji od początku.

 

3.5. Dokonanie prawidłowej Rejestracji zgodnie z ustępami powyższymi umożliwia logowanie się na Stronie Akcji Promocyjnej z użyciem hasła podanego przez Uczestnika oraz adresu e-mail Uczestnika w charakterze loginu.

 

3.6. Jeżeli osoba określona w pkt. 2.1. niniejszego Regulaminu kupiła więcej niż jeden Produkt, może zgłosić się do Akcji Promocyjnej i zarejestrować tylko jeden kupiony Produkt.

 

3.7. Po Rejestracji Organizator może zwrócić się do Uczestnika Akcji Promocyjnej, który dokonał Rejestracji, z prośbą o przesłanie w ciągu 14 dni oryginalnego dowodu zakupu Produktu, albo przedstawienie, według wyboru oryginału lub potwierdzonej przez notariusza za zgodność z oryginałem kopii dowodu zakupu Produktu (paragonu fiskalnego lub faktury) określającego model zakupionego Produktu oraz datę zakupu w Czasie Trwania Akcji Promocyjnej – na których wskazano dane zgodne ze zgłoszonymi do Akcji Promocyjnej.

 

3.8. W razie nieprzedstawienia odpowiedniego dowodu zakupu zgodnie z prośbą i zasadami określonym w pkt. 3.7. w wyznaczonym terminie, Uczestnik Akcji Promocyjnej traci wszelkie prawa związane z Rejestracją.

 

4. Nagrody

 

4.1. Nagrodą w Akcji Promocyjnej jest kwota pieniężna o wartości 1 000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych), (zwana dalej: „Nagrodą”) oraz nagroda pieniężna stanowiąca 11,11% wartości nagrody, która zostanie przekazana przez Organizatora na konto właściwego urzędu skarbowego tytułem należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od Uczestnika.

 

4.2. Każdy Uczestnik może zarejestrować w Akcji Promocyjnej tylko raz i jeden Produkt, chociażby kupił więcej Produktów jest uprawniony do odbioru tylko jednej Nagrody.

 

4.3. Organizator wyda Nagrody w terminie 14 dni od zakończenia miesiąca kalendarzowego, w którym nastąpiła poprawna Rejestracja udziału w Akcji Promocyjnej przez Uczestnika i weryfikacja zgodnie z pkt 3.1, 3.2 i 3.7. Organizator przyzna i przekaże Nagrody wszystkim Uczestnikom, którzy spełnili warunki określone w niniejszym Regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak z samochodem, producent podaje ile spali przy danej predkosci np 90 km/h a zaden nie poda ile pali przy 140 km/h

okresliles punkt biwalencji o ile wykres jest prawidlowy dla tej PC bo ja mam inny od producenta

 

Przyjąłem z katalogu Panasonica dla zasilania 30 stopni, wydajność grzewcza:

- 9,00 kW dla +25

- 9,00 kW dla +7

- 6,80 kW dla +2

- 6,10 kW dla -7

- 6,00 kW dla -15

 

Do 1 fazowej trzeba mieć jeszcze odpowiednie przyłącze i dobrze przemyślaną instalację elektryczną aby się nie okazało, że na tej samej fazie będą inne "prądożercze" urządzenia w domu.

 

W tej chwili mam w umowie określoną moc przyłączeniową na 14kW (wystarczy?), chociaż samego przyłącza jeszcze nie mam wykonanego i z tego co wiem to nie powinno być problemu z podwyższeniem mocy przyłączeniowej.

 

Instalację elektryczną planuję na marzec, więc zwrócę uwagę elektrykowi na to, że będzie pompa.

 

Jak to jaki region

Z kolebki naszej panstwowości hehe

Bierz 7

Koniecznie miej w drabince grzalke 1kw

A. Jaka roznica w cenie miedzy 7a 8

I nie dokładaj 1kw ze względu na cwu

Bo to raczej nielogiczne jest

 

Chociaż odpowiedź nie do mnie, to się przy okazji dopytam - to jak w takim wypadku rozsądnie określić moc pompy - ile dołożyć na CWU? I jak ostatecznie wyznaczyć potrzebną moc dla mojego domu - w obliczeniach strat ciepła mam 4,2 kW przez przenikanie i 2,5 kW na wentylację - przyjęte normowo, chociaż będzie WM i rekuperator.

 

I jeszcze jedno - jak taka pompa współpracować z dogrzewaniem kominkiem - pompa jest sterowana pogodówką, ogrzewanie podłogowe ma sporą bezwładność, więc czy jak np przy -22 stopniach napalę w kominku to czy pompa i tak nie będzie grzać "swoje" pomagając sobie grzałkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos dużo kwh

Cos mi tu nie pasuje

Jak ty ten dom izolowałeś

 

To mała parterówka http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majowkach-ver-2/m7801fb57c4032

 

Jednak po bardzo poważnych przeróbkach w trakcie. Dół ok 65m2, poddasze częściowo urz. ok. 35m2

 

Podłoga 15 styro, ściany 20, poddasze wełna 25, na nieurz.30 styro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin

A ile godzin masz-15?

Z mojej strony gopła jeszcze w tym sezonie nie miałem -10

 

... ale przypomnij sobie np. rok (chyba) 2005, kiedy na Kujawach było dłuuuugo nocami poniżej -30 !!, albo sezon 2009/20010, czy 2010/2011. Prawie 30 lat mieszkałem w Bydgoszczy i wiem, że zimą to wyjątkowo niewdzięczny rejon. Sucho, bezchmurnie i często -25 albo -30, a -20 przez nawet kilka tygodni to norma, choć nie co roku oczywiście. Dopiero od paru lat zima nas rozpieszcza. Co będzie w przyszłości, tego nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam w umowie określoną moc przyłączeniową na 14kW (wystarczy?), chociaż samego przyłącza jeszcze nie mam wykonanego i z tego co wiem to nie powinno być problemu z podwyższeniem mocy przyłączeniowej.

 

Moc to nie wszystko. Zabezpieczenia się liczą, a te są stopniowane w zależności od mocy. W pomorskiej Enerdze dopiero od 16,5 kW dają 32 A. Ja w ostatniej chwili (dzięki naszemu forum) zwiększałem we wniosku moc z 14 kW (chyba 25 A) na właśnie 16,5 kW (32 A) właśnie pod kątem 1-fazowego T-Capa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o zabezpieczenie przedlicznikowe. Na caly dom. "Specyfikacja domu z pompa" by byla potrzebna, a nie pompy. ;)

O to to. Pompa ma mieć 30A. Wystarczy że w momencie jej włączenia na tej fazie będzie coś chodziło (odkurzacz, czjnik elektryczny, czy suszarka do włosów). Chyba ze to będzie faza do zadań specjalnych wyłącznie pod pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...