Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmm, jak się może kurzyć skoro non stop na tym ręczniki wiszą, są wieszane i ściągane ? Bo chyba głównie do tego to przewidziano ?

Ta. Jasne. I teraz sobie wyobraź taką sytuację: wchodzi taki jeden do łazienki i przez każde żeberko pieczołowicie przewleka ręczniki. Chyba ze 20 sztuk musiałbym mieć ;) 2-3 żeberka, to tak. A co z resztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta. Jasne. I teraz sobie wyobraź taką sytuację: wchodzi taki jeden do łazienki i przez każde żeberko pieczołowicie przewleka ręczniki. Chyba ze 20 sztuk musiałbym mieć ;) 2-3 żeberka, to tak. A co z resztą?

 

hmm, drabinki to przeważnie mają po kilka sekcji, każda po kilka rurek, jak przez to ręcznik przewieszony to tam chyba nie za wiele kurzu potrafi osiąść, ale może jestem w błędzie.

To co, uważasz, że lepiej zainstalować ze 200W kabli/maty pod kaflami lub wyjść z obiegiem podłogówki na ścianę w miejscu, gdzie będzie wieszak ?

 

Zawsze jeszcze można nie białą a w kolorze kurzu :D albo taką: http://allegro.pl/grzejnik-lazienkowy-elektr-drabinka-spie-41x40-i4997099155.html

tu się przełoży ręcznik a do wycierania w razie czego niewiele.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, drabinki to przeważnie mają po kilka sekcji, każda po kilka rurek, jak przez to ręcznik przewieszony to tam chyba nie za wiele kurzu potrafi osiąść, ale może jestem w błędzie.

Jesteś. Spytaj żony :)

 

To co, uważasz, że lepiej zainstalować ze 200W kabli/maty pod kaflami lub wyjść z obiegiem podłogówki na ścianę w miejscu, gdzie będzie wieszak ?

Chyba tak.

albo taką: http://allegro.pl/grzejnik-lazienkowy-elektr-drabinka-spie-41x40-i4997099155.html

tu się przełoży ręcznik a do wycierania w razie czego niewiele.

Jak dla mnie to jest brzydkie jak noc. No ale jest to wyjście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Odpowiedzcie mi czy kotłownia 150cmx270cm bo taka własnie jest w projekcie z241 będzie wystarczająca na wszystkie duperele tzn. jednostka wewnętrzna pompy PW. Bojler 300l, rekupertor, rurki , kolanka itp. ? Oraz czy da się równiez wtsawic regalik na weki?:D

 

Da się, ja u klienta w kotłowni/pom gospodarczym 115x145 cm zmiesciłem bufor 600l naczynie wzbiorcze 50l, 2 rozdzielacze podłogówki (szafki natynkowe) 1 szafke natynkową na rozdzielacze zwu i cwu, pompa obiegowa i 2 zawory trójdrozne. Regalik od biedy tez by sie zmiescił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d) drabinka wodna wpięta w obieg bez grzałki elektrycznej:).

Czy to jest rozwiązanie najkorzystniejsze - nie wiem.

 

zgadzam sie. mam 2 lazienki, w obu drabinki podpiete pod te same obiegi co podlogowka i jakos nie zauwazylem, by byly tam tony kurzu.

 

A czy przy takim rozwiązaniu - drabinki wpięte w obieg całość działa w miarę ok - w końcu zasilanie z pompy o temperaturze 35* sprawi, że taki grzejnik będzie ledwo ciepły. Czy to wystarczy żeby dogrzać łazienkę do tych normowych 24*? Instalator powiedział mi, że prawdopodobnie sama podłogówka nie da radę w łazience i trzeba czymś podciągnąć temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podłogówkę + drabinki.

A po co to ścienne robicie?

No nie muszą wtedy sprzątać, tzn czyścić grzejnika. Czyszczą wtedy tylko drążki na którym suszą ręczniki ;). Mam drabinkę wpiętą w obieg podłogówki plus grzałka. Drabinkę wybrałem celowo z elementami z prostokątnego kształtownika. Mają mniejszą powierzchnię na której zbiera się kurz. Raz na jakiś czas podczas pucowania łazienki czyści się i grzejnik. Bardziej brudzą się plastikowe elementy grzałki i przewód z wtyczką niż sam grzejnik. W drugiej łazience jest już bez gniazdka i wtyczki, a z podłączeniem bezpośrednim z maskownicą. Nie widać wtedy przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

Też mam podłogówkę
Czy pokojówkę? :D

A'propos:

Kurzy się, kurzy, ale wycieranie drabinek to przecież nie regulacja nachylenia krzywej: to fajna, prosta, szybka robota, po skończeniu której efekt jest natychmiastowy a uśmiech "tamtej pani" - podobno bezcenny :rolleyes:.

A ja nie robię drabinek tylko ścienne :wiggle:
dlatego, że...? Prosimy o rozwinięcie tematu.

 

@Budujący Radom: jednostka wewnętrzna pompy ma ok 60x60 cm, zasobnik 300 l - fi 70, reku szerokość 180 cm (z podłączeniem), wysokość 70, ale jest zawieszony przy suficie, więc obok regału do wyrka spokojnie dokładam laptopa z widokiem na to forum :stirthepot:. Uwaga: chwilami może być dość głośno.

 

Z ostatniej chwili:

Gdzie suszycie buty, kurtki i rękawiczki po lepieniu bałwana? Serio pytam.

 

Spokojnej nocki,

@Tom

Edytowane przez Tom OP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...