Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Praktycznie tyle samo jak przy innym źródle ciepła i zależy to od Twoich umiejętności negocjacji bo od 60zl/m2 do 100zł/m2.

Dlatego też podłogówka nie ma znaczenia dla kosztów systemu grzewczego bo musisz ją zrobić tak czy tak.

 

W mojej okolicy na dobrych podzespołach i dobrym styropianie 85 zł. Bałbym się dać w wylewkę kiepską rurę i za parę lat kuć jak się rozwarstwi. Za te 140m policz do 12000 zł a może i coś po negocjujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
W mojej okolicy na dobrych podzespołach i dobrym styropianie 85 zł. Bałbym się dać w wylewkę kiepską rurę i za parę lat kuć jak się rozwarstwi. Za te 140m policz do 12000 zł a może i coś po negocjujesz :)

Styropian jest w gestii inwestora,tak mi się przynajmniej zawsze wydawało bo izolacja podłogi to nie jest instalacja podłogówki.

Przy izolacji podłogi 20cm a 10cm różnica byłaby spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, ktoś z Was ma Panasonica 9 kW 3-fazowego, ale nie T-Cap, tylko "zwykłego". Jak on się zachowuje przy małym zapotrzebowaniu na ciepło? Potrafi tak modulować "w dół", żeby nie włączał się co chwilę? T-Capy z tego co czytałem, niezbyt dobrze sobie z tym radzą, a SDF/SDC lepiej, czy tak samo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i jestem zadowolony .Ale czytam ,że one nie działają .Ciekawi mnie gdzie popełniane są błędy.

Podobno są drogie w eksploatacji .Ja płace 300 zł /miesiac a dom 250 m2 (przy temperaturach około 0C.

A bywało -25 i też działa.Oczywiści e drożej bo około 33 zł /dobę.Ale też nie było ciągle -25(tylko noc).

 

Moje pytanie jest takie jak wygląda zapotrzebowanie na ciepło twojego domu wg audytu energetycznego ?? Przynajmniej podaj parametry ilosć wełny na dachu i grubość styropianu na ścianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest takie jak wygląda zapotrzebowanie na ciepło twojego domu wg audytu energetycznego ?? Przynajmniej podaj parametry ilosć wełny na dachu i grubość styropianu na ścianach

 

Dom jest dopiero na papierze, ale Mam OZC:

-projektowane obciążenie cieplne budynku 5106 W (bez CWU)

-wskaźnik zapotrzebowania na ogrzewanie 32,8 kWh/m2*rok

 

Pow.ogrzewana 196m2

Kubatura ogrzewana 482 m3

Ściany 25 cm szarego EPS

Podłoga 25 cm XPS

Dach 25 cm EPS100 między krokwie + 25cm między jętki

Rekuperacja z powietrznym GWC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę założyć we własnym domu pompę woda-powietrze 10KW czy jest ktoś pomocny abym mógł zobaczyć jak ona funkcjonuję już w stojącym domu interesuję mnie Szczecin i okolice !!! .

 

Jeśli mówisz o powietrze-woda a nie woda-powietrze to jest pewna firma ze Szczecina (w googlach znajdziesz z łatwością) co montuje dużo Panasoniców- zadzwoń do nich na pewno uda się dogadać i dadzą namiary na użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym doradzić się przy wyborze pompy ciepła typu powietrze woda.

Budujemy dom koło Wrocławia o pow. 106.8m2 i kubaturze 540m3. Ściany postawione z pustaka cermicznego 24cm i docieplone styropiane 15 cm lambda 38, poddasze planuje ocieplić wełną 15 cm lambda 36 + 5cm lambda 31 (nie będzie za mało?)

Jakiej firmy wybrać PC i czym się kierować przy wyborze? Co sądzicie o pomoście Nibe split?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne też czy instalator to "zmodernizowany" ekogroszkowiec czy zna się na pompach. Jakość urządzenia nie jest gwarantem dobrego ogrzewania. Nawet najlepsza pompa będzie miała problemy z ogrzaniem budynku przy nie przemyślanej instalacji górnego źródła.

Święte słowa, jeśli używać religijnego języka (znowu nie dla wszystkich zrozumiałego) :D

Adrian, z poprzednichTwoich wpisów wnioskuję że jesteś pierwsza klasa fachman w branży. Zgadza się? Czy coś pogmatwałem? Jeśli tak to przepraszam.

Jeśli się zgadza, to co byś zaproponował w nieszczęsnym domu 200m2 z 50% podłogówki i 50% zwykłych grzejników? Jaka instalacja "GÓRNEGO ŹRÓDŁA"???

Co wg Ciebie będzie korzystne? Jakie sterowanie i jakie podłączenie?

 

PS. Jak ja nie cierpię zwrotu "górne źródĺo"... Co to za debilizm językowy, kiedy ktoś mądry znajdzie techniczno-językowy ekwiwalent, taki logiczny i oczywisty?

Tak na marginesie, logicznym jest że w układzie oprócz źródła musi być odbiornik (w domyśle ciepła)

Jak do cholery w układzie mogą istnieć 2 źródła bez odbiornika?

-To tak bardziej humorystycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung zapowiedział nowe pompy:

http://www.samsungehs.pl/aktualnosci/nowosc-5-generacja-pomp-ciepla-powietrze-woda-samsung-ehs-z-wi-fi-i-grzaniem-do-25-st-c,11/

 

Czy ktoś z branży może się wypowiedzieć na ich temat ? Czy to rzeczywiście tak dobre jak opisują na tej stronie (grzanie do -25oC, wifi itp.)

 

Macie może ceny tych pomp, czy jeszcze za wcześnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa, jeśli używać religijnego języka (znowu nie dla wszystkich zrozumiałego) :D

Adrian, z poprzednichTwoich wpisów wnioskuję że jesteś pierwsza klasa fachman w branży. Zgadza się? Czy coś pogmatwałem? Jeśli tak to przepraszam.

Jeśli się zgadza, to co byś zaproponował w nieszczęsnym domu 200m2 z 50% podłogówki i 50% zwykłych grzejników? Jaka instalacja "GÓRNEGO ŹRÓDŁA"???

Co wg Ciebie będzie korzystne? Jakie sterowanie i jakie podłączenie?

 

PS. Jak ja nie cierpię zwrotu "górne źródĺo"... Co to za debilizm językowy, kiedy ktoś mądry znajdzie techniczno-językowy ekwiwalent, taki logiczny i oczywisty?

Tak na marginesie, logicznym jest że w układzie oprócz źródła musi być odbiornik (w domyśle ciepła)

Jak do cholery w układzie mogą istnieć 2 źródła bez odbiornika?

-To tak bardziej humorystycznie...

 

jeżeli chodzi o "fachowość" to jeszcze dużo się muszę nauczyć. :) Też uważam, że górne źródło to jakieś dziwne określenie ;) Nie wiem czy na forum można innych używać, aby nie zostać źle odebranym i mało fachowym ...

Przypadek o którym piszesz 200m 50/50 to kiepski przypadek. Nie mam gotowego rozwiązania, ale w początkach mojej pracy wspiera mnie kilku naprawdę dobrych fachowców z branży pomp ciepła, na których zawsze w problematycznej sprawie mogę liczyć. Jeżeli "na poważnie" chcesz podyskutować o pompach i problemach z jakimi się możemy spotkać - napisz PW i się skontaktujemy telefonicznie. Pogadamy, może gdzieś w świecie się spotkamy... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...