Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Fajnie, dzięki ale...

1. Czy pompa da radę z obciążeniem w postaci standardowych grzejników (żeliwne i stalowe) + CWU np. 200l.?

2. Jakie są oszczędności i czy są, względem obecnego węgla i czy pompa zwróci mi się przed jej śmiercią (albo dopiero moją :)) ?

3. Czy nie lepiej w tej sytuacji zastanowić się nad pionowym wymiennikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fajnie, dzięki ale...

1. Czy pompa da radę z obciążeniem w postaci standardowych grzejników (żeliwne i stalowe) + CWU np. 200l.?

2. Jakie są oszczędności i czy są, względem obecnego węgla i czy pompa zwróci mi się przed jej śmiercią (albo dopiero moją :)) ?

3. Czy nie lepiej w tej sytuacji zastanowić się nad pionowym wymiennikiem ?

 

1. Pompa lubi podłogówkę, reszta jest nie bardzo

2. Piec na węgiel już Ci się zwrócił?

3. Patrz pkt. 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Rozumiem że to pytanie retoryczne ale odpowiem całkiem merytorycznie :) Na moim terenie nie mogę wykorzystać nic innego poza prądem. Tak więc nie ma odniesienia do czasu przeszłego, chyba że porównanie w/w prądu, propanu, oleju ale to wiadomo jak wypada. Kocioł kupiłem za niecałe 7 tyś z instalacją. Ktoś właśnie poza forum wyliczył mi że wymiana źródła spowoduje oszczędności względem każdego średnio-miesiaca ok. 400 zł. W tym przypadku amortyzacja kosztu początkowego ok 25 tyś zł za pompę powietrzną przy uwzględnieniu długości jej życia ok. 20 lat i w/w oszczędności powoduje że bardziej opłacałoby mi się pozostać przy węglu i ....zatrudnić kotłowego :) jeśli nie chcę się dłużej brudzić i nie dostane dotacji z gminy.

Czy pozostaje mi czekać i z nadzieją patrzeć w przyszłość rozwoju technologii lub spadku cen ? :) Proszę wyprowadzić mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości, jeśli jakiś użytkownik tego modelu się tu ujawni, to może coś Ci napisze. .

 

no właśnie...i tutaj pies jest pogrzebany

 

Jest jeszcze taki fajny parametr: stosunek ceny do jakości. Jeśli dany produkt ma ten parametr na świetnym poziomie względem konkurencji to nie potrzeba mu lobbingu

święte słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Rozumiem że to pytanie retoryczne ale odpowiem całkiem merytorycznie :) Na moim terenie nie mogę wykorzystać nic innego poza prądem. Tak więc nie ma odniesienia do czasu przeszłego, chyba że porównanie w/w prądu, propanu, oleju ale to wiadomo jak wypada. Kocioł kupiłem za niecałe 7 tyś z instalacją. Ktoś właśnie poza forum wyliczył mi że wymiana źródła spowoduje oszczędności względem każdego średnio-miesiaca ok. 400 zł. W tym przypadku amortyzacja kosztu początkowego ok 25 tyś zł za pompę powietrzną przy uwzględnieniu długości jej życia ok. 20 lat i w/w oszczędności powoduje że bardziej opłacałoby mi się pozostać przy węglu i ....zatrudnić kotłowego :) jeśli nie chcę się dłużej brudzić i nie dostane dotacji z gminy.

Czy pozostaje mi czekać i z nadzieją patrzeć w przyszłość rozwoju technologii lub spadku cen ? :) Proszę wyprowadzić mnie z błędu.

 

Przy pompie ciepła i kaloryferach zysk będzie raczej tylko taki, że nie będziesz się brudzić, aby mieć w domu ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj tą tabelę w większej rozdzielczości.. Z której to pompy? Jaka by to pompa czy inne źródło ciepła nie było to 15 stC różnicy na zasilaniu (z jakiegoś powodu czyli chociażby za mało lub nieodpowiednie grzejniki) będzie miało wpływ na koszty ogrzewania. Jeżeli nie ma to wpływu to czegoś chyba nie rozumiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiemset stron, więc odpowiedź na takie pytanie padła pewnie z kilka razy, ale ... do odważnych Świat należy.

 

Czy mógłby mi ktoś doradzić fajną* pompę ciepła, która przy -15st.C (dla wody 35st.C) będzie miała nie mniej niż 6kW.

 

(*) Definicja fajności - dobra** i tania.

(**) Definicja dobroci - cicha i tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Osiemset stron, więc odpowiedź na takie pytanie padła pewnie z kilka razy, ale ... do odważnych Świat należy.

 

Czy mógłby mi ktoś doradzić fajną* pompę ciepła, która przy -15st.C (dla wody 35st.C) będzie miała nie mniej niż 6kW.

 

(*) Definicja fajności - dobra** i tania.

(**) Definicja dobroci - cicha i tania.

Atlantic,Daikin,Panasonic,kolejność alfabetyczna,każda firma ma w ofercie pompę o interesującej Cię specyfice także szukaj,czytaj i wybieraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dla niektórych mój post nie wygląda na konkretny, ale on jest bardzo konkretny. Sądzę, że odpowiedzią na moje pytanie będą 2-3 konkretne modele a nie lista producentów.

 

Jasne, że każda duża pompa spełni wymaganie "przy -15st.C (dla wody 35st.C) będzie miała nie mniej niż 6kW.", ale tu chodzi o jak najmniejszą, która to spełni. Nie wiem czy będzie to nominalna 7, 9 czy może większa.

Po drugie tania = mniej niż 20kPLN za pompę i ok. 25kPLN za "kotłownię".

I bardzo ważne ma być cicha, wiele się pisze o COPach, kW, itp. ale nigdzie nie mogę znaleźć dyskusji, rankingu głośności.

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Widzę, że dla niektórych mój post nie wygląda na konkretny, ale on jest bardzo konkretny. Sądzę, że odpowiedzią na moje pytanie będą 2-3 konkretne modele a nie lista producentów.

Tutaj są raczej inwestorzy,którzy niezbyt siedzą w sprawach technicznych a tym bardziej nie znają pełnej specyfiki pomp kilku producentów.

Pytanie raczej do instalatorów i to uniwersalnych,którzy mają w ofercie kilku producentów.

A nie potrafisz sam tego ogarnąć ?

Wchodzisz na stronkę producenta,przeglądasz specyfikę pomp,wybierasz odpowiednią i wtedy jest pora na forum.

 

Podobnie z cenami,to już w Twojej gestii,bo Ty będziesz negocjował z instalatorem,nie ma urzędowych cen na pompy.

Na forum masz ogólny pogląd co i ile może kosztować z doświadczeń inwestorów i tylko tyle.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeszcze do tego etapu trochę mam i śledzę to forum ale byc może któryś z instalatorów lub uzytkowników pompy Atlantic będzie mógł podać koszt kotłowni. Nie mam jeszcze dokładnie policzonego OZC ale ze wstepnych obliczeń skłaniłabym sie ku pompie Atlantic Extensa+ 6, lub Extensa + 8.

Pełna podłogówka , i chwalony tu na forum Galmet Maxi 300l.

Jakie koszty kotłowni mogą wyjść?

 

Aha rozważam jeszcze Panasonica. W zależnosci jakie bedą promocje na okres kiedy przyjdzie kupić pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę licz minimum około 80 - 90 zł z metra 2 razem z materiałem (styro, taśmy brzegowe, folia, rurki, rozdzielacze) jeśli palcem przy tym nie kiwniesz. Kotłownia z materiałem około 2K, Galmet około 3K, Montaż pompy około 2K. No i do tego pompa. To tak baaaaardzo zgrubnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje Ci odliczyć z 30% od cen katalogowych i będziesz wiedział na czym stoisz

 

 

To jeszcze z innej beczki.

Przysłała mi energetyka aneks do warunków przyłączeniowych.

mam go przed sobą i chcą mi zrobic przyłącze 12KW, 3 fazowe 20A.

czy to nie jest za mało na moje potrzeby?

 

PC, indukcja, reku, 2 telewizory, zmywarka, lodówka , oświetlenie.

Nie jestem w stanie tego policzyc i nie znam się na tym ale na moje "oko" ;) to przymało.

Dobrze kombinuje czy czepiam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...