Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte_1*
w jednej fazie 12 kw to całkiem coś innego niż 3 fazy bo możesz sobie podzielić 1 faza część gniazdek 2 faza następne gniazdka 3 faza podobnie a pompa jak masz 3 fozową to spokojnie obskoczysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z innej beczki.

Przysłała mi energetyka aneks do warunków przyłączeniowych.

mam go przed sobą i chcą mi zrobic przyłącze 12KW, 3 fazowe 20A.

czy to nie jest za mało na moje potrzeby?

 

PC, indukcja, reku, 2 telewizory, zmywarka, lodówka , oświetlenie.

Nie jestem w stanie tego policzyc i nie znam się na tym ale na moje "oko" ;) to przymało.

Dobrze kombinuje czy czepiam się.

 

Ja mam przyłącze 11kW 20A i jeszcze więcej sprzętu (2 duże akwaria) i wszystko śmiga. Ale jeśli planujesz pompę 1-fazową to musisz mieć zabezpieczenie minimum 30A, więc i przyłącze mocniejsze, bo to jedno idzie w parze z drugim. Pompy 3~ zazwyczaj potrzebują 15-16A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezłe jaja się robią . Planuje pompe 1 fazową (tańsza).

a czy można to już po montażu skrzynki to zmienić czy całe przyłącze musi być inne i teraz już trzeba latac i to zmieniac?

 

Zrobisz to kiedy zechcesz.

Zmieniają tylko bezpiecznik w skrzynce elektr w 5 min.

 

Zwyczajowo 90% domów bierze 11kw i zabezpieczenie 20A bo powyżej 11,5 czy 12kw zamówionych wskakuje zabezpieczenie 25A i wyższa opłata jest.

 

Kiedyś było to droższe 2x, teraz przejście z zabezpieczenia 20A na 32A to koszt jednorazowy ok 400-450 zł.

 

Sprawdź w energetyce do kiedy te ceny maja takie (to ustala chyba minister) bo potem znowu może byc cos koło 900 zł.

 

I potem musisz swojego operatora o tym powiadomić to Ci zmieni opis na fakturze z mocy zamówionej np 11 na 16 kW ale na cenę to nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z innej beczki.

Przysłała mi energetyka aneks do warunków przyłączeniowych.

mam go przed sobą i chcą mi zrobic przyłącze 12KW, 3 fazowe 20A.

czy to nie jest za mało na moje potrzeby?

 

PC, indukcja, reku, 2 telewizory, zmywarka, lodówka , oświetlenie.

Nie jestem w stanie tego policzyc i nie znam się na tym ale na moje "oko" ;) to przymało.

Dobrze kombinuje czy czepiam się.

 

Mi też jakoś tak w warunkach proponowali, ale zwiększyłem wniosek z chyba 12kW na 16,5kW. Wtedy mamy zabezpieczenie 3x32A (przynajmniej w pomorskim) i tak mi zrobili, więc do końca życia nie muszę się już martwić o moc. Kosztowało to (przyłącze) może z 300 zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też jakoś tak w warunkach proponowali, ale zwiększyłem wniosek z chyba 12kW na 16,5kW. Wtedy mamy zabezpieczenie 3x32A (przynajmniej w pomorskim) i tak mi zrobili, więc do końca życia nie muszę się już martwić o moc. Kosztowało to (przyłącze) może z 300 zł więcej.

 

Dosłownie 5 min tumu przyszedł listonosz z fakturką. Koszt przyłącza 16,5kW 3x32A to 1181,98 zł brutto :)

Edytowane przez rydzadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie 5 min tumu przyszedł listonosz z fakturką. Koszt przyłącza 16,5kW 3x32A to 1181,98 zł brutto :)

Tak trzeba będzie zrobić. napisze jutro pismo o zwiekszenie mocy przyłączeniowej. wiem ze na KW to będzie ze 3 stówki ale pózniej w tych opłatach dystrybucyjnych o ile jest drożej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba będzie zrobić. napisze jutro pismo o zwiekszenie mocy przyłączeniowej. wiem ze na KW to będzie ze 3 stówki ale pózniej w tych opłatach dystrybucyjnych o ile jest drożej?

 

Nie wiem, musisz pytać swojego dystrybutora o wszystkie ceny, itp. Ja załatwiłem telefonicznie / mailowo to zwiększenie mocy, ale wszędzie jest inaczej. Działaj :)

Wiem, tylko, że 3x32A wystarczy do wszystkiego, co tylko w przyszłości zdołam wymyślić w moim domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem ale celuje narazie w Atlantica Extensa 6 lub 8kw. (1faza)

Choć to się moze jeszcze zmienić.

Witam - czy "Extensa +" różni się od Twojej ? W każdym razie, jeżeli jest moduł zewnętrzny na inwerterze, 20A zabezpieczenie wystarczy ( w razie "w" możesz zwiększyć moc po stronie energetyki, o ile Twoje przyłącze (przekrój kabla) na to pozwoli i nie będziesz na tej samej fazie podłączał grzałki.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Wiem, że należy wyliczyć zapotrzebowanie na KW. Jednak zanim to zrobię (nie mogę teraz tego zrealizować) proszę o wskazówki.

Pompa split Powietrze-woda. Mam do wyboru DANKINA. Widzę, że większośc chwali Pnasonica T-CAP 9kW

 

Jaka moc w KW pompy???

 

Dom: ściany wewnętrzny wymiar 850 x 850. Czyli bez kotłowni i z piętrem jakieś 140 m (bez odliczenia skosów), dach prosty dwuspadowy i skosy wełna 25 cm + blacha. Ściany24 cm + 10 cm styropian. Parter cały w podłogówce. Piętro jeszcze nie zagospodarowane ale będą pokoje i klimakonwektory

 

Z góry dzięki za konkrety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...