Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

sprzedałem nowy dom ,, rok zamieszkały(brak gazu) ,, w który wpakowałem pec na paliwo stałe firmowy (porażka) ratowałem się zmieniając na piec z p2ar (kolejna porażka i to na zamówienie) więc teraz dom muszę lepiej przemyśleć ,, gaz jest na działce ale chyba pompa lepiej się sprawdzi niż gaz ,, prąd moze i nie drogo ale na pompe fundusz jest i dzięki temu (cop) myśle że obnize troszke rachunek nie wliczając kilkunastu tyś które wydam na pompe , pozatym podłogówke zrobie(sam) tak czy tak gaz czy pompa ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie muszę ich znać. Wystarczy, że widzę co Ci zaproponowali.

Ta jednostka od 6 lat nie jest sprzedawana w Polsce, ma o wiele słabsze parametry niż aktualne jednostki, a do tego wersja jednofazowa (tak, tak, tańsza niż trójfazowa) ma zupełnie obcięty trójkąt osiąganych zasilań w niskich temperaturach zewnętrznych.

Co innego można powiedzieć o projektancie, który projektuje takie rozwiązania i serwisancie, który powinien znać parametry serwisowanych przez siebie urządzeń??? Maestro??? Miszczu???

No chyba, że o tym wiesz, parametry znasz i świadomie wybierasz to urządzenie. Wtedy zwracam honor i przepraszam.

Tylko po co byś się wtedy radził na forum?

pzdr

 

Dzięki za uwagi! Przemyślę temat. A co proponujesz w zamian? DANKIN, to dobry sprzęt, nie tylko z nazwy. Potrzebna jest taka, która będzie miał choćby trochę zapasu, żeby nie chodziła na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytam (str 151 dopiero) i widze ze przewymiarowana pompa do taryfy II jest lepsza ,, myśle , czytam ale już wole zapytać szanowne grono co polecają i czy w ogóle...

 

to może jeszcze inne rozwiązanie - grzanie prądem, a do tego klimatyzator z funkcją grzania, który może mieć wysoki COP, sporo obniży rachunki. a małym dobrze izolowanym domu schłodzi też nieco - w takim domu może dochodzić do przegrzania od zysków bytowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie ciepło ,, przegrzania sie nie boję ,, raczej teraz zastanawiam się która pc pw będzie dobrze modulować od niskich wskazań do powiedzmy 8-9 kw (300 l cwu planowane) i zarazem będzie dobrze oceniona przez użytkowników . no i sprawa nr 2 poszukiwanie jakiegoś dobrego instalatora takiej zabawki który nie spartoli Edytowane przez toomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znajomy tak trochę na kolanie policzył i róznica między jego wynikiem a tej ze strony była poniżej 1 KW. Może ktoś kto tez ma policzone ozc mógłby sprawdzić jak ta strona działa ? Wiem że nie zastąpi to dokładnych obliczeń ale ciekawy jestem jaki może być błąd wyniku otrzymanego na tej stronie.

 

Jestem w szoku!

Wg tej strony wyszło mi nie 9,1 a 5,8 KW. To duża różnica. Czy ktoś liczył na podstawie tego wzoru?

http://cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znajomy tak trochę na kolanie policzył i róznica między jego wynikiem a tej ze strony była poniżej 1 KW. Może ktoś kto tez ma policzone ozc mógłby sprawdzić jak ta strona działa ? Wiem że nie zastąpi to dokładnych obliczeń ale ciekawy jestem jaki może być błąd wyniku otrzymanego na tej stronie.

 

Wpisałem wszystkie dane o stropach i podłodze na parterze oraz ociepleniu na dachu. Metraż domu sie zgadza. Temp. wewn. domu wpisuje 20C

Czy ktoś może to u siebie sprawdzić i wrzucić dane z wyliczenia na tej stronce, czy sie pokrywa z OZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znajomy tak trochę na kolanie policzył i róznica między jego wynikiem a tej ze strony była poniżej 1 KW. Może ktoś kto tez ma policzone ozc mógłby sprawdzić jak ta strona działa ? Wiem że nie zastąpi to dokładnych obliczeń ale ciekawy jestem jaki może być błąd wyniku otrzymanego na tej stronie.

 

U mnie różnica między OZC, a wynikiem z tej strony dla obciążenia cieplnego to 0,4kW, więc bardzo blisko. Natomiast dość znacznie różnią się procentowe straty przez konkretne przegrody, dlatego nie wiem jaką metodologia jest to liczone, ale suma summarum wynik jest dość zbliżony - przynajmniej u mnie. Pompy na tej podstawie pewnie bym nie dobierał, ale jako szybkie sprawdzenie jak najbardziej jest OK i u kolegi Bobromila doskonale widać, że coś z obliczeniami może być nie tak, więc co najmniej trzeba by je zweryfikować u innego audytora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica pomiędzy dokładnymi obliczeniami a tym co wyszło na tej stronce to 0,4kW. Obliczenia mówią o 5,1 a stronka 5,5. Natomiast różnica w zużyciu rocznym to 3000 kWh. W/g obliczeń 7500kWh a wg tej stronki to 10800.

 

Zużycie się różni ze względu na łagodna zimę. U mnie też powinno pójść co najmniej 1000kWh więcej, zakładając COP-3:)

Ale spójrz na procentowy rozkład strat przez poszczególne przegrody - u mnie tam są dość znaczne różnice pomiędzy kalkulatorem a OZC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie się różni ze względu na łagodna zimę. U mnie też powinno pójść co najmniej 1000kWh więcej, zakładając COP-3:)

Ale spójrz na procentowy rozkład strat przez poszczególne przegrody - u mnie tam są dość znaczne różnice pomiędzy kalkulatorem a OZC.

 

Co ma zima do róznic zapotrzebowania na ciepło obliczonego kalkulatorem i audytorem ozc. Wg mnie nic a nic. Porównujemy metody obliczeniowe, jezeli chodzi o odniesienie do zuzycia rzeczywistego to ozc jest liczone wg sredniej wieloletniej najblizszej stacji meteo. Jezeli zima odbiega od tej sredniej to muszą byc róznice miedzy obliczeniami a rzeczywistym zuzyciem, pomijajac dokładnosc samych obliczeń i pomiarów zuzycia rzeczywistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są nowe modele pomp P-W DAIKINA w przedziale 7-11 KW z C.W.U i bez zbiornika? Myślę, że ta wiedza jest dostępna dla potencjalnego nabywcy.

 

Widzę, że alternatywą dla Panas CT-CAP 9 KW byłaby zewn. ERLQ011CW1 (3-fazy) i wewn. EHBX11CB3V (1-faza)

Edytowane przez Bobromil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...