Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pewnie będziesz musiał poczekać na odpowiedź do początku sezonu grzewczego, tak jak ja czekam na odpowiedź na swoje pytanie w innym wątku o pompach :bash:

 

ty się dziwisz , że nikt ci nie chce odpowiedzieć - a ja się dziwię, ze jesteś takim leniem i nie chce ci się poszukać odpowiedzi....

temat był wałkowany wzdłuż,wszerz i w poprzek. Coraz mniej tutaj ludzi, którym się chce pisać po raz n-ty to samo, bo komuś innemu nie chce się poszukać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak Panowie ,,, zaprosi mnie ktoś z okolic krakowa , tarnowa , bochni , brzeska na pokazanie jak i czy ta PC PW ma sens .. ?

 

Witam , zapraszam do siebie narazie wirtualnie , bo rzadko jestem w domu , jak bede to i na zywo zapraszam w okolice ,,zakopianki,,

 

jestem na etapie dorabiania do mojej pompy parownika powietrznego , tak ze bedzie to tez pompa powietrze woda

 

http://www.pompaciepla-24.pl

 

a czy to sie opłaca ?? koszt paliwa , czyli prądu to połowa tego co koszt gazu

Edytowane przez pom_pla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty się dziwisz , że nikt ci nie chce odpowiedzieć - a ja się dziwię, ze jesteś takim leniem i nie chce ci się poszukać odpowiedzi....

temat był wałkowany wzdłuż,wszerz i w poprzek. Coraz mniej tutaj ludzi, którym się chce pisać po raz n-ty to samo, bo komuś innemu nie chce się poszukać..

 

Wydawało mi się, że przeczytałem wszystkie najważniejsze wątki o PC od początku do końca, ale nie przypominam sobie czegoś na ten temat. Jakbyś podał linka byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie głównie do Mapa ale i do innych

no mam możliwość odpalenia chłodzenia podłogówką.

generalnie przy swoich okapach , roletach i izolacji nie mam większych kłopotów z temp tym bardziej że mam ggwc

no ale może warto?

łudzę się że skoro dom nie potrzebuje aż tak wiele do grzania to może do chłodzenia mi wiele nie starczy [może z 1do 2 kwh]

ja teraz grzeję tylko w okienku 13-15

w buforze w pompie jest dużo ciepłej wody -trochę się martwię że to idzie na straty.

jak to u was jest?

mi w zupełności wystarczy jak chłodzenie trochę pochodi po 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu85

Witam,zrobiłem OZC i wyszło to tak : 6,67kW

oraz zapotrzebowanie na enrgię co+c.wu = 13673kWh/rok .

Jak to się przełoży na rachunki?jaką pompę polecacie?7kW wystarczy?dodatkowo w domu będzie kominek.

Proszę o pomoc i wskazówki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

był u mnie hydraulik na wycenie i zaciekawił mnie pompą ciepła WGJ-HP 300 ELEKTROMET do grzania wody użytkowej, koszt całkowity z osprzętem i montażem 7K.

on twierdzi że zagrzanie wody użytkowej dla 4 osób to koszt około 35zł/mc?

 

czy to możliwe? bo nie chce mi się wierzyć

jaki okres roku taka pompa może być aktywna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był u mnie hydraulik na wycenie i zaciekawił mnie pompą ciepła WGJ-HP 300 ELEKTROMET do grzania wody użytkowej, koszt całkowity z osprzętem i montażem 7K.

on twierdzi że zagrzanie wody użytkowej dla 4 osób to koszt około 35zł/mc?

 

czy to możliwe? bo nie chce mi się wierzyć

jaki okres roku taka pompa może być aktywna?

 

Za 7k możesz grzać prądem w 2 taryfie ciepłą wodę latami i tu opłacalność zakupu pompy poooszła w dal.

 

Czym obecnie podgrzewasz CWU ?

 

U mnie w praktyce COP pompy Hewalex wyszedł 2,5-2,7 choć w opisie producent podawał 3,8 [okazało się, że do COP nie wlicza się prądu pobieranego przez pompkę obiegową, sterownik i dmuchawę choć są w obudowie urządzenia], ciekawe jak to wygląda w Elektromet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam piec Junkersa Eurostar, plus zasobnik Galmet 120l, grzeję propanem, koszt miesieczny około 200zł...dla 4 osób

 

jak wypieprzę Gaspol i będę miał własną butlę, to koszt grzania spadnie do max 100zł/mc

 

taniej jest grzać przepływowo wodę czy do zasobnika?

 

rzeczywiscie, te 7000zł to jest sporo ciepłej wody - po za tym nie wierzę w perpetuum mobile ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

rzeczywiscie, te 7000zł to jest sporo ciepłej wody - po za tym nie wierzę w perpetuum mobile ;-)

Te perpetum mobile nazywa się COP a do tego taryfa G12 i mamy cenę 1kWh po 0,10zl a z gazu ziemnego 0,22-0,25zł :)

Miesięcznie idzie mi na cwu ok.100kWh na 3 osoby czyli ok.30zl ale wydać 7tys.zł na samą cwu to głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
wiem, że to zabrzmi debilnie...ale co to jest COP?

 

jak wyszukałem w guglach jest to współczynnik....a nie urządzenie

 

 

kiedy ja budowałem dom to nie było tego

No i dobrze czytałeś :)

http://www.watt.pl/pl/produkty/zonda---powietrzne-pompy-ciepla/co-to-jest-pompa-ciepla/efektywnosc-pompy-ciepla---wspolczynnik-cop.html

 

Jeśli nie budowales 50 lat temu to COP był już znany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam piec Junkersa Eurostar, plus zasobnik Galmet 120l, grzeję propanem, koszt miesieczny około 200zł...dla 4 osób

 

Jeśli za samą CWU płacisz 200zł miesięcznie to chyba czas pomyśleć nad całkowitą zmianą systemu;) Ja płacę mniej za ogrzewanie całego domu + CWU + chłodzenie latem. A mam do obrobienie 190m2 powierzchni i 4 osoby:)

COP to najprościej sprawność urządzenia. Pompy ciepłą to takie sprytne urządzenia, które sporą część energii pobierają z natury, czyli mogą mieć sprawność nawet 500%, podczas gdy piecyk gazowy co najwyżej 100% i dlatego są tak oszczędne, choć nie zawsze opłacalne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...