Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Arturo, z ciekawości, ile kasy zainwestowałeś w swoje ogrzewanie domu i wody, plus rekuperator?

 

 

50 nie, 14 lat temu..ale wtedy to był temat raczkujący - pompy ciepła i kosztowały te instalacje po 60-70k, wiec nie wchodziłem w temat....i nawet żaden COP mi się o uszy nie obił....oprócz roboCOPa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam piec Junkersa Eurostar, plus zasobnik Galmet 120l, grzeję propanem, koszt miesieczny około 200zł...dla 4 osób

 

jak wypieprzę Gaspol i będę miał własną butlę, to koszt grzania spadnie do max 100zł/mc

 

taniej jest grzać przepływowo wodę czy do zasobnika?

 

rzeczywiscie, te 7000zł to jest sporo ciepłej wody - po za tym nie wierzę w perpetuum mobile ;-)

 

 

W tej sytuacji grzej CWU gazem i tyle.

 

Taniej jest przepływowo bo nie ma strat postojowych zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, z ciekawości, ile kasy zainwestowałeś w swoje ogrzewanie domu i wody, plus rekuperator?

 

 

50 nie, 14 lat temu..ale wtedy to był temat raczkujący - pompy ciepła i kosztowały te instalacje po 60-70k, wiec nie wchodziłem w temat....i nawet żaden COP mi się o uszy nie obił....oprócz roboCOPa ;-)

 

 

Swój dom budowałem 8 lat temu i pompy ciepła kosztowały 50-60k więc też sobie darowałem, teraz są znacznie tańsze choć i tak niewspółmiernie drogie do kosztu ich produkcji [porównując choćby z markowymi klimatyzatorami z funkcją pompy ciepła o tej samej mocy].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy . Ale posiadam trochę praktyki jeśli jest mowa o pompach ciepła do ogrzewania domu i podgrzewania wody . Działanie tych urządzeń jest proste jak dr.. . Szkoda tylko że producenci i sprzedawcy nie rzeczywistych kosztów utrzymywania tych urządzeń w stosunku do ich amortyzacji . I bardzo wysokich kosztów napraw po gwarancyjnych , jeśli wogóle będą nadawały do naprawy . Ujmując krótko to super urządzenia dla ludzi co nie mają co robić z pieniędzmi . A tak między nami pokażcie tych co przyznają się do wtopy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jestem tu nowy . Ale posiadam trochę praktyki jeśli jest mowa o pompach ciepła do ogrzewania domu i podgrzewania wody . Działanie tych urządzeń jest proste jak dr.. . Szkoda tylko że producenci i sprzedawcy nie rzeczywistych kosztów utrzymywania tych urządzeń w stosunku do ich amortyzacji . I bardzo wysokich kosztów napraw po gwarancyjnych , jeśli wogóle będą nadawały do naprawy . Ujmując krótko to super urządzenia dla ludzi co nie mają co robić z pieniędzmi . A tak między nami pokażcie tych co przyznają się do wtopy .

Dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Napisałem Super urządzenie itd... Szkoda że większość osób na takich forach to osoby poszukujące porady a trafiające na przedstawicieli handlowych lub właścicieli firm naganiających sobie klientów . Pompa , pompie nie równa tak jak Polskie i Unijne zarobki .

To dlaczego piszesz ogólnie takie idiotyzmy ?

O amortyzacji piszesz,jakiej,w porównaniu do czego ta amortyzacja miała by mieć miejsce "fahofcu jak z koziej d..y trąbka" ?

 

Może przedstawię moją "amortyzację" z koziej d..y trąbko ;)

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

+wodna podłogówka.

+bojler do cwu:

http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

Przez dwa sezony grzewcze zużyłem 6500kWh na c.o+cwu czyli biorąc pod uwagę COP,grzejąc prądem zużyłbym ok.19500kWh czyli przez dwa sezony zaoszczędziłem ok.19500-6500=13000kWh a to jest ok.4000zł,różnica w inwestycji to 15tys.zł.

Zatem "kozia trąbko z d..y policz "amortyzację".

I ja mam mały dom z niskim zapotrzebowaniem na ciepło,szybsza "amortyzacja" będzie przy domach durszlakach.

 

Czyżbyś był jednym z ekosyfiarzy,którzy z matematyką są na bakier ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Napisałem Praktyki a nie Fachowiec . Ale widocznie trafiłem bo zaczyna się obrażanie . A jeśli chodzi o koszta to mówimy o koszcie zakupu , utrzymania i ewentualnych napraw w przestrzeni czasu w stosunku do innych alternatywnych urządzeń . A jakich to się sam domyśl .

Od razu się domyśliłem ;)

Czyżbyś był jednym z ekosyfiarzy,którzy z matematyką są na bakier ?

:D

 

Ale ekosyf,to ŻADNA alternatywa do bezobsługowego i czystego źródła ciepła jakim jest prąd czy gaz :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmując krótko to super urządzenia dla ludzi co nie mają co robić z pieniędzmi . A tak między nami pokażcie tych co przyznają się do wtopy .

 

Ja się przyznaję do wtopy:yes: Ciężko wtopiłem inwestując w ekogroszek, wstyd mi i bardzo tego żałuję. Na szczęście udało się to wyprostować i od dwóch lat mam system z którego jestem w 200% zadowolony. Jak na razie nie wymagał on absolutnie żadnych dodatkowych nakładów finansowych, w przeciwieństwie do ekogroszku, gdzie coś szwankowało od samego początku:(

A jak mi nie wierzysz, albo uważasz za handlowca to zapraszam na oględziny, akurat masz bardzo blisko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głos ciekawy...

ale mnie zastanawia tylko jedna sprawa...chciałbym usłyszeć głosy ludzi, którzy maja pompę ciepła minimum 10 lat, niech napiszą jak wygląda ich praca po tym czasie, czy i ile kasy wpakowali w naprawy, przeglądy

 

bo jak patrzę na te urządzenia napakowane elektroniką, to śmiem twierdzić że ich żywotność jest równa współczesnemu AGd czy RTV, czyli okres gwarancyjny plus margines

 

i jeżeli to ma się psuć potem jak cholera, to łączny koszt użytkowania urządzenia plus koszt ogrzewania domu i wody, może nie byc juz taki przyjemny, jak to pisze map78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy ciepła, mimo że to technologia znana ludzkości dość długo to jednak jeszcze w Polsce dość mało popularna, ale użytkowników z 6-letnim stażem jest już trochę choćby tu na forum. Jak na razie nie raportują oni jakiś strasznych awarii. Pampa ciepła w porównaniu do kotła gazowego, czy stałopalnego ma bardzo komfortowe środowisko pracy, dlatego jestem jakoś dziwnie spokojny o jej żywotność. Z doświadczenia wiem natomiast, że kocioł gazowy po 10l to się już raczej wymienia w całości, a kotły stałopalne (podajnikowe) też raczej więcej nie pociągną. W pompie newralgiczne elementy to sprężarka i elektronika - nic więcej tam się specjalnie nie ma prawa zużyć, więc dajmy na to, że po 10 latach wymieniamy kocioł gazowy, czy stałopalny za 5-7tys zł, a w pompie sprężarkę i płytę główną, za podobna kwotę - to gdzie tu ta super droga eksploatacja:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

i jeżeli to ma się psuć potem jak cholera, to łączny koszt użytkowania urządzenia plus koszt ogrzewania domu i wody, może nie byc juz taki przyjemny, jak to pisze map78

Czyli wg Ciebie musimy dlatego wrócić do korzeni czyli do jaskiń ogrzewanych ogniskiem,prać w strumyczku a zamiast TV oglądać gwiazdki na niebie a zamiast nowych aut kupować złomu ze szrotu ?

Oj głupieje nam społeczeństwo ;)

 

U nnie pompa ciepła czyli lodówka whirlopol chodzi już 15 rok bez zastrzeżeń,podobnie pralka też whirlopol 12 lat smigala,tv Philips z 15 lat odkurzacz Zelmer z 5 lat i inne AGD i RTV również bez zarzutu.

W autkach miałem co prawda parę napraw ale uznaje to za normę a nie jak inni oczekują cudów :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy . Ale posiadam trochę praktyki jeśli jest mowa o pompach ciepła do ogrzewania domu i podgrzewania wody . Działanie tych urządzeń jest proste jak dr.. . Szkoda tylko że producenci i sprzedawcy nie rzeczywistych kosztów utrzymywania tych urządzeń w stosunku do ich amortyzacji . I bardzo wysokich kosztów napraw po gwarancyjnych , jeśli wogóle będą nadawały do naprawy . Ujmując krótko to super urządzenia dla ludzi co nie mają co robić z pieniędzmi . A tak między nami pokażcie tych co przyznają się do wtopy .

 

a Ty dziś się urodziłeś?

 

Idź do salonu firmowego i kup auto na części i każ im złożyć. Wyjdzie 2-3 drożej od auta nowego "gotowe".

Kilka sprzętów AGD w domu nawet nie ma opcji naprawy bo jest tak zbudowane i zabudowane aby kupić nowy bo naprawa jest nieopłacalna.

Laptop na części też wyjdzie drożej niż nowy. Po 2-3 latach jak zniszczysz matrycę to lepiej kupić nowy laptop z lepszymi bebechami niż kupić nową matrycę w sklepie.

Akcesoria do laptopa ... jak stacja dokująca o potencjalnej wartości (plastik z kabelkiem 100-200zł) kosztuje po 500-700zł a laptop może być za 1200zł.

 

Producenci pomp ciepła czy kotłów robią podobnie. Po gwarancji wszystko 2-3 razy drożej kosztuje. I każdy to akceptuje ...byle po gwarancji za 5-7 lat nadal robili części/mieli zapasy. Stan magazynu to kwestia kluczowa -jak chcesz się czegoś czepić sensownie- a nie cena (w wielu branżach).

 

p.s. mnie PC kosztowała poniżej 18 tys kontra ekogroszek za 14 tys (bez komina). Faktycznie jest to inwestycja dla bogaczy z nadmiarem pieniędzy ...ale chyba ekogroszek.

 

p.s.2. ja znam kilka wtop z PC. PC nie są winna, ale inwestor-instalator co dobierali PC na oko i jeszcze sądzili, że im nadgoni braki ocieplenia i rekuperacji. Ja tez miałem kolegę sąsiada co chciał dobrać PC bo on też ma tyle samo m2 co Ja domu. Wszystko co go interesowało to nazwa pompy, moc (jak mu podpowiedziałem, ze to istotne), instalator i cena. Wg. niego ta sama PC w kazdym domu od 150-180m2 da radę. A to, że dom przebudował z obory, ocieplił jak 10 lat temu, bez rekuperacji to przecież ... nieistotne bo obaj mamy 165m2 posadzki. Za rok będzie płacz - choć jak sądzę zmieści się w 2200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo że wtrąciłem się . Znów zapomniałem o czymś co nazywa się indywidualizm ( czyli mój punkt widzenia jest jedyny ) . Znam takich co mają podgrzewane rynny . i nic z tego sobie nie robią . Bo kasy mają ogrom i zależy im tylko na wygodzie i słusznie rozumują . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przepraszam bardzo że wtrąciłem się . Znów zapomniałem o czymś co nazywa się indywidualizm ( czyli mój punkt widzenia jest jedyny ) . Znam takich co mają podgrzewane rynny . i nic z tego sobie nie robią . Bo kasy mają ogrom i zależy im tylko na wygodzie i słusznie rozumują . pozdrawiam

TwojPanie,ileż razy trzeba Ci liczyć,że ekosyf w nowobudowanych domach wychodzi kosztowo porownywalnie do pompy p-w a eksploatacyjnie drożej.

Ale jak sam zauważyłeś,kto bogatemu zabroni babrac się w syfie.

 

Ale jednak zabroni,prawo budowlane od trucia sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...