Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Gość Arturo72
Panowie wybaczcie , że pytam ale nie sposób przebrnąć przez ten temat. Parametry domu według ciepłowłaściwe. Dom 145m2 , 10m na 11m z poddaszem

7,4kW

maksymalna moc grzewcza jakiej potrzebuje twój dom w największy mróz

40W/m2

wskaźnik mocy kotła względem ogrzewanego metrażu

15 885kWh

tyle ciepła zużyje dom w ciągu całego sezonu grzewczego

86kWh/m2*rok

zużycie roczne energii w przeliczeniu na 1m2 - zalicza twój dom do klasy energetycznej C

 

Do tego trzeba doliczyć cwu.

 

Czy taki dom jest w stanie ogrzać pompą powietrzną ( gruntowa odpada )w największe mrozy -20 albo i mniej ? Czy kupi taką pompę za ok 20 tyś zł czy nie ma nawet co sobie głowy zawracać ?

Totalny idiotyzm,tylko tyle.

Woda z mózgu zrobiona przez ekosyfiarzy typu karoka,minertu,Jarecki,SUSPENSER.

Chcesz oczyścić rozum to czytaj forum o podstawach budowy domu i zużyciu energii przez dom inaczej blado to widzę.

 

Zdajesz sobie sprawę z tego ile to jest 16000kWh jeśli chodzi o zuzycie energii na ogrzewanie w nowym domu ?

To dom bez wystawionych okien.

 

Jak można tak ciulac inwestorów, toż TO szok

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Czy taki dom jest w stanie ogrzać pompą powietrzną ( gruntowa odpada )w największe mrozy -20 albo i mniej ? Czy kupi taką pompę za ok 20 tyś zł czy nie ma nawet co sobie głowy zawracać ?

 

Spokojnie bez najmniejszych problemów. Taki dom właśnie najlepiej podchodzi pod pompę ciepła, bo instalacja PCi w domu super energooszczędnym jest zwyczajnie nieekonomiczna. Na wszelki wypadek zainwestuj w OZC, żeby mieć pewność wyliczeń, bo te z ciepło właściwe to tylko taki orientacyjny kalkulatorek. Niemniej jednak wygląda na to, że będzie tu potrzebna jakaś pompka 9kW, a takową spokojnie kupisz za około 18tys. zł, a z zasobnikiem CWU i kompletną kotłownią zmieścisz się spokojnie w 25tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Rozumiem, że nie ma takiej możliwości. Taki podsunieto mi pomysł. Tak myślałem ze to nie realne ale wolałem zapytać.

Co według ciebie znaczy dom bez wystawionych okien? Pisz po polsku.

 

Dom ma okna 3 szybowe, ocieplenie 15cm 0.38.poddasze będzie ocieplone wraz ze szczytem wełna 30cm.

O to chodzi i,ze nic nie rozumiesz,wyliczenia z cieplowlasciwe są z czapy i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością zatem nie masz pojęcia jaką moc grzewczą pompy kupić i jakiego spodziewać się zużycia energii bo te 16000kWh w nowym domu to bzdura na kółkach.

Bo przy takiej izolacji jak będzie 8000kWh to i tak dużo.

A powietrzna da spokojnie radę ogrzać dom nawet przy -30st.C

A cena pompy zależy od jej mocy grzewczej a ty nie wiesz narazie o tym nic jakiej mocy potrzebujesz.

Możesz się zmieścić w 20 z 7kW ale równie dobrze będzie to 22 z 9kW lub i 25 zatem co potrzebujesz ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka pompa daje rade przy - 30 w takim przedziale cenowym?

Czy podając dane przez internet można zlecić dokładneo ozc czczy to ktoś przyjeżdża i sobie sprawdza mierzy? W stosunku do projektu mam dane lepsze ocieplenie, lepsze okna i pójdzie więcej wełny. Wmojej ookolicy nie ma nikogo kto robi ozc, na pewno nikt kto by zrobił to porządnie. Na forum czytałem że asolt się tym zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -30st mało która powietrzna da radę. Są co prawda chińscy producenci którzy takie rzeczy "gwarantują" ale raczej bym na to uważał;) Pompy PW spokojnie pracują do -20/-25st, ale to nie oznacza, że poniżej tych temp zamarzniesz. Pompa wtedy uruchomi grzałki, które będą wspomagać jej pracę, ale to na prawdę sytuacja wyjątkowa - sprawdź w najbliższej stacji meteo ile godzin miałeś temp poniżej 20st. Ja mam pompę PW 2 lata i grzałki się nie włączyły, a gdyby nawet to nie jest to żadna tragedia, bo po prostu te kilka godzin będzie kosztowało cię trochę więcej pieniędzy.

 

OZC możesz zlecić przez internet. Jest mnóstwo firm, które się tym zajmują (zapytaj wujka googla:)) Do obliczeń wystarczy jak podeślesz im plan domu i spis materiałów z których został zbudowany i zaizolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jaka pompa daje rade przy - 30 w takim przedziale cenowym?

Czy podając dane przez internet można zlecić dokładneo ozc czczy to ktoś przyjeżdża i sobie sprawdza mierzy? W stosunku do projektu mam dane lepsze ocieplenie, lepsze okna i pójdzie więcej wełny. Wmojej ookolicy nie ma nikogo kto robi ozc, na pewno nikt kto by zrobił to porządnie. Na forum czytałem że asolt się tym zajmuje.

A czemu miałaby nie dac rady jak będzie poprawnie dobrana pod obciążenie cieplne ?

Wychodzi oglupianie ludzi przez sprzedawców ekosyfu różnej maści.

Nie masz w okolicy audytora energetycznego ?

Musisz facetowi przez neta zadać parę pytań, żeby wiedział ze kumasz czacze i nie zrobi tego przez kopiuj wklej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jaka pompa daje rade przy - 30 w takim przedziale cenowym?

Czy podając dane przez internet można zlecić dokładneo ozc czczy to ktoś przyjeżdża i sobie sprawdza mierzy? W stosunku do projektu mam dane lepsze ocieplenie, lepsze okna i pójdzie więcej wełny. Wmojej ookolicy nie ma nikogo kto robi ozc, na pewno nikt kto by zrobił to porządnie. Na forum czytałem że asolt się tym zajmuje.

Obciążenie dajmy na to masz 4kW przy -20 bo nie wiesz tego,masz pompe np.9kW przy -20st a do tego grzałka 3kW czyli przy -20st masz zapas mocy grzewczej 8kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Bo przy takiej izolacji jak będzie 8000kWh to i tak dużo....

 

Ciekawe, i to bardzo. Dla parametrów mego domu (patrz stopka) asolt wyliczył zapotrzebowanie około 10 000kWh. Dużo prawda?

Proponuję dowiedzieć się wpierw skąd jest pytający, bo jak widać strefa klimatyczna ma duży wpływ na wynik końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo twoich mądrości juz nie raz słuchałem w innych tematach i na innych forach tez cie juz znają z twoich

teorii. Najgorsze jest to ze wszystkich masz za idiotow i wprowadzaszo w błąd a potem człowiek w łeb zachodzi dlaczego ma tak dużo kWh dla swojego domu.

Skoro rwojtek ma 10000 kWh o to było liczone ozc to jak najbardziej możliwe, że u mnie będzie te 15000kWh tak jak wyszło na stronie ciepło właściwe. Dlatego ze u kolegi jest 20cm styropianu na gruncie a u mnie wejdzie tylko 10cm,ściany ma 20 cm na dodatek 0,031 a ja 15cm i 0,038. Okna takie same. A do tego ma WM u mnie będzie grawitacyjna wentylacja.

Wiec jakim cudem według Ciebie mam mieć 8000kWh co i tak jest dużo według Ciebie? A może rwojtek ma źle policzone?

 

Rwojtek czyli jak najbardziej u mnie może być tak jak wrzuciłem linka? W linku jest mniej więcej skąd jestem. Lubelskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę ale chyba nie ma co liczyć ze będzie połowę mniejsza jak wyszło ze strony, no i tak wpprojekcie w sumie mam. Chyba tylko Arturo ma jakis specjalny przelicznik.

Mam prośbę, mógłbyś obliczyć swój dom na stronie cieplowlasciwe o wrzucić linka lub wyslac mi na pw. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OZC możesz zlecić przez internet. Jest mnóstwo firm, które się tym zajmują (zapytaj wujka googla:)) Do obliczeń wystarczy jak podeślesz im plan domu i spis materiałów z których został zbudowany i zaizolowany.

 

Komu wystarczy to wystarczy, ale wg to jest za mało danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt nie podjalbys się liczenia ozc przez podane info przez internet bo nie wyjdzie wtedy dokładnie? Właśnie miałem do Ciebie pisać w tej sprawie.

Czy podając takie dane co pisałem wyżej mona liczyć na mniejsze zapotrzebowanie niż rwojtek skoro ma zostać lepiej ocieplony dom? Powierzchnia prawie taka sama. Moim zdaniem nie ma co marzyć jak wciska arturo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...