Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesteś pewien, że to producenci powietrznych?

Znajdziesz tu użytkowników produkowanych przez nich PC glikol-woda.

 

Hmm w sumie trochę racja.

Niby jeden ma na stronie info, że ma powietrzne ale reszta treści i zdjęć chyba do gruntowych (http://ekontech.pl/pompy-ciepla/pompy-ciepla-powietrze-woda/).

Drugi tylko sprzedaje powietrzne innych producentów.

 

W takim razie czy zna ktoś jakieś polskie pompy powietrzne o dobrym współczynniku jakoś/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym się dowiedzieć czy jest POLSKA firma, która produkuje dobre pompy powietrze - woda.

Ewentualnie, które firmy produkują pompy w Polsce ?

 

Z gruntowych to: Ecopower, PPC, Nateo, Geo-term, Ekontech. Ja mam polską HCT. Pewnie firm jest o wiele więcej, ale tak na szybko tyle udało mi się wygrzebać z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM! Rozwazam kupno PC miedzy Daikin ERQ008CV3 a Samsung AE090JXEDEH/EU, czy ktoś wcześniej miał doświadczenie ze Samsungiem? Nie wiem czy raczej uderzyc w niby sprawdzonego Daikina, czy zaeksperymentowac ze Samsungiem który przy podobnej cenie ma 1.5KW więcej mocy i zbliżone parametry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giman

Lektura tematów powietrznym poświęconych, zapewne pozwoli Ci wybrać coś dla siebie z opisywanych tu różnych modeli, takich firm jak np. Panasonic, Atlantic, Daikin.

Przeczytałem jakieś 700 stron z tego tematu + trochę pomniejszych tematów.

Ciekawa lektura, ale w wyborze ostatecznym średnio pomogło.

Dość drogie to cały czas jest, dlatego spytałem o polskie o dobrym wsp. jakość/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daikin(7,5KW) przy temp. zew. -15 cop 1.75, stosunek energii zużytej do pozyskanej 2,83kw-4,95kw, Samsung(9,0KW)przy temp.zew. -15 cop 2.18,stosunek energii zużytej do pozyskanej 3,44kw-7,51kw, Dobór pompy mam obliczony na ok 8KW, także lepiej lekko przewymiarowanego Samsunga czy lekko niedowymiarowanego Daikina?.Ceny katalogowe to odpowiednio dla Daikina 21.460 PLN netto, Samsung 22.690 PLN netto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam:) Po co wyważać otwarte drzwi? Panasonic nawet ten zwykły SDC09F3E8 (3-fazowy) będzie tańszy i lepszy od jednej czy drugiej. COP przy -15st to 2,59 i całkiem sporo już użytkowników, którzy są w stanie potwierdzić, że TO coś na prawdę działa;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podłączę się pod temat.

Mam pytanie odnośnie firmy i samej PC. Mam możliwość zakupu wraz z instalacją w bardzo dobrej cenie pompy Daikina, a dokładnie ten model: ERLQ016CV3 i EHVH16S26CB9W. Wiem, że jest narzekanie na COP, a z drugiej strony czytam Daikina i oni nastawiają się na SCOP.

Warto tę pompę brać w cenie tak koło 27 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie, zleciłem badanie OZE i wyszła mi taka cyfra dla parterowego domu 134 m2

 

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 8122 kWh/rok

 

nie wiem czy dużo to czy mało ? Dodatkowo będzie jeszcze CWU i prąd bytowy.

Zastanawiam się nad ogrzewaniem domu prądem buforem z 2 taryfie, ale zastanawiam się czy przy takich cyfrach nie pomyśleć o pompie P-W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PaRa:

Qhnd=8122kWh/rok oznacza zapotrzebowanie budynku na taką ilość ciepła dla celów ogrzewania w ciągu statystycznego sezonu grzewczego dla Twojej strefy klimatycznej. W przeliczeniu na jednostki ciepła jest to 29,21GJ/rok (gigadżuli na rok).

Przy zasilaniu czystym prądem w 100% w taniej taryfie prądem wyjdzie około 2200zł +- różnice w zależności od regionu, opłat itd. Do tego cwu i prąd bytowy.

Przy zasilaniu pompą ciepła ze SCOPem 3.0 i grzaniu w 100% akumulacyjnym w taniej taryfie wyjdzie 2200zł/3.0, czyli 733zł +- różnice w zależności od regionu itp. No i do tego cwu i prąd bytowy.

Czyli masz zakres od 700zł do ponad 2200zł za samo ogrzewanie w zależności od systemu grzewczego i balansowania po taryfach prądowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś doradzić jaką powinienem zakupić PC mam dom 100m2 plus garaż 28m2 parter, poddasze nie użytkowe izolacja w stropie wełna 15 na poddaszu 20 lambda 0,039 elewacja styropian 22 lambda 0,038. wszystkie pomieszczenia ogrzewanie podłogowe okna 3 szybowe z drutexu. Będzie kominek szukam czegoś do 20.000. Będę wdzięczny za radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...