Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich szanownych forumowiczów:)

Jestem na etapie wyboru PC ,skłaniam się ku Panasonic 7kW głownie bo jest polecana i cena przystępna.Mam wycenę PC STIEBEL ELTRON WPL 15 ACS czy ktoś może mi na temat tej PC powiedzieć?Sprzedawca zachwala ją i krytykuje Panasonica,ale tak naprawde żadnych konkretnych argumentów nie przedstawił.

Panas 23.500 all in one na gotowo z podłaczeniem i uruchomieniem

STIEBEL ELTRON WPL 15 ACS 45 000 zł z buforem zbiornikiem podłaczeniem itp itd.

Na panasa 5 lat gwarancji na tą drugą trzy,koszty dla mnie olbrzymie ale na siłę do dołożenia tylko czy jest sens??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich szanownych forumowiczów:)

jestem na etapie wyboru pc ,skłaniam się ku panasonic 7kw głownie bo jest polecana i cena przystępna.mam wycenę pc stiebel eltron wpl 15 acs czy ktoś może mi na temat tej pc powiedzieć?sprzedawca zachwala ją i krytykuje panasonica,ale tak naprawde żadnych konkretnych argumentów nie przedstawił.

Panas 23.500 all in one na gotowo z podłaczeniem i uruchomieniem

stiebel eltron wpl 15 acs 45 000 zł z buforem zbiornikiem podłaczeniem itp itd.

Na panasa 5 lat gwarancji na tą drugą trzy,koszty dla mnie olbrzymie ale na siłę do dołożenia tylko czy jest sens??

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma zrobioną instalację z buforem ? Interesuje mnie jak rozwiązaliście kwestie pompy obiegowej do podłogówki (czy działa 24h czy tylko wtedy jak termostat załącza PC).

 

Pytam bo drugi weekend z rzędu mam problem - teoretycznie po osiagnieciu zadanej temperatury termostat wyłącza PC, ale obiegówka dalej śmiga i ostatecznie w pomieszczeniach robi sie o ok 0,3-0,4 stopnia więcej.

Z drugiej strony - np dzisiaj rano temperatura w domu nie osiagnęłą zadanej - brakuje ok 0,2-0,3 stopnia.

 

Wydaje mi sie ze moze to byc spowodowane tym że pompa osiagnie temperature powrotu z bufora (mam ustawione na 27stopni) i przestaje grzac mimo ze termostat jej dalej każe, a podłogówka nie nadąża odebrać tego ciepła z bufora...

 

I jeszcze jedno pytanie mi sie nasuwa - jak zmienić delte przy której pompa ma sie ponownie włączyć ? mimo nastawionej 27stopni to pompa nie włączyła sie ponownie mimo ze na powrocie bylo 25...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sterowanie w każdym pokoju osobno i siłowniki załączają daną pętlę jeśli jest niższa temperatura. pompa podłączona jest do bufora, czujnik temperatury wody w zbiorniku jest w 1/3 wysokości od dołu i jeśli ta temperatura spadnie poniżej jakiejś wartości(u mnie chyba 42oC) to załącza się pompa i grzeje do 47. każde piętro ma swój rozdzielacz i swoją pompkę obiegową. w podłodze płynie woda o temperaturze 30oC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie wysoko grzejesz...

 

u mnie 27 to juz goraco w domu..

 

ja mam sterowanie w każdym pokoju osobno i siłowniki załączają daną pętlę jeśli jest niższa temperatura. pompa podłączona jest do bufora, czujnik temperatury wody w zbiorniku jest w 1/3 wysokości od dołu i jeśli ta temperatura spadnie poniżej jakiejś wartości(u mnie chyba 42oC) to załącza się pompa i grzeje do 47. każde piętro ma swój rozdzielacz i swoją pompkę obiegową. w podłodze płynie woda o temperaturze 30oC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest obiegówka między buforem a instalacją, załącza ją termostat pokojowy a PC startuje jak w buforku temperatura spadnie do 36*, ja mam niby osobny zasobnik na cwu, ale co z tego jak jest podpięty do bufora bo ma za słabą wężownice, tu niestety jest druga obiegówka którą też załącza sterownik taki co montują do eko, trochę lipa z nim bo ma spory rozrzut i słabą korektę, no i niestety ja mam 100% grzejniki, teraz PC chodzi tylko na taniej taryfie i o dziwo jeszcze nie marznę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mam bufor 420l w tym 120l na CWU i tak pompa pracuje z tymi temperaturami, teraz podniosłem bo chłodno jest a żona lubi ukropiczny prysznic

Zbiorniki buforowe c.o. z płaszczowym zasobnikiem cwu są często stosowane do PC, ale wówczas należy ładować je warstwowo (oczywiście jeśli masz odpowiednie króćce).

Poprzez zawory przełączające ładujesz górną część zbiornika w trybie cwu (powrót tuż pod płaszczem), a w trybie c.o. ładujesz tylko dolną część zbiornika z niższa temperaturą. Rozwarstwienie temperatury pozwala utrzymać wyższą temp. w zasobniku, podczas gdy dół bufora pracuje tylko na c.o..

Szkoda cały sezon rzeźbić tak wysoką temperaturę na PC tylko z powodu cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...