Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie identyczny dom identyczne ocieplenie i zapotrzebowanie bez cwu 11300kWh.Dam lepsze okna niż mi liczono to może trochę spadnie ,pompę będe zakładał Panasonica all in one 7kW 22brutto(znalazłem taniej:) ) licze rachunki na poziomie 1800zł przy takim samym podziale ,noc/dzień.Chociaż fakt może i tak Ci wychodzi tragedii nie ma ważne ,że ciepło w domu:) Edytowane przez krzychu85PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam,jako ze pompa zasila op niskotemperatowo,chciałbym cos wiedzieć na temat temperatury cwu,czy taka sma jak na op,czy można jakoś podbić wyżej niż na op,itd,itd...

Pompa ciepła ma 2 osobne i niezależne tryby pracy,jeden na c.o a drugi na cwu,jeśli jest ustawiona na tryb pracy na c.o to utrzymuje max.zadaną temp.zasilania np.35st.C ale jesli przechodzi w tryb pracy cwu sama podnosi automatycznie temp.zasilania do max.w moim przypadku do 57st.C

To w jakim trybie chcemy żeby pracowała i w jakim czasie decydujemy sami i ustawiamy na sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ok,a jest możliwość żeby grzalo co i cwu jednocześnie?niezależnie od siebie,w różnych temperaturach?i np. o 18 wyłącza się co i włącza cwu?

W Panasie nie ma takiej możliwości i chyba w żadnej innej pompie też nie ma ale nie zauważyłem z tego tytułu żadnych niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,a jest możliwość żeby grzalo co i cwu jednocześnie?niezależnie od siebie,w różnych temperaturach?i np. o 18 wyłącza się co i włącza cwu?

 

chyba wszystkie urządzenia grzewcze maja priorytet CWU - nie grzeje się jednocześnie, ale jak grzeje się CO i trzeba zagrzać CWU, to przełącza się na CWU i wraca do grzania CO po nagrzaniu CWU. A to jak to wygląda w szzegółach, to zależy od sterowania - bo inaczej wygląda to przy sterowaniu pogodowym a inaczej przy pokojowym,a jeszcze trochę inaczej przy sterowaniu temperaturą wylewki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi co ci da jak są rurki u mnie rozłożone. Twój dom może mieć diametralnie różne potrzeby w poszczególnych pomieszczeniach niż mój. Żeby się tego dowiedzieć to trzeba zrobić rzetelne (podkreślam rzetelne nie takie z aledrogo za 50 zł) OZC dla twojego domu (temu z projektu za bardzo bym też nie ufał) a potem na podstawie tego projekt podłogówki.

Ale jak już wybrałeś pompę to rozumiem że takowe masz już zrobione czyli połowa drogi za tobą.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zrób OZC i do niego projekt podłogówki jeszcze i dopiero "będzie pan zadowolony". Bez tego później trzeba będzie regulować na rotatometrach. Da się to zrobić ale po co przepłacać za rurki i większy rozdzielacz.

 

U mnie jest 10 w łazienkach, narożnych pokojach 20cm, a w pokojach z jedną ścianą zewnętrzną co 25, plus strefa brzegowa przy ścianach zewnętrznych. Mimo że liczyłem to dla 20 stopni w domu to utrzymuję ponad 22 a nie zauważyłem żebym musiał wysoko podnosić krzywą grzewczą.

Edytowane przez schizo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozc mam na 6,1,kW obliczone,wiem że powinno sięzrobić projekt podłogówki,ale to znowu koszty ,instalator mówi ,że w tej samej cenie może rozłożyć mi rurki co 10cm ,ale to jest bez sesnu.Rurki to 18mm jeśli to ma jakieś znaczenie.Nie mogę zrozumieć co mi daje ten projekt oprócz kilku stów mniej w portfelu.Czy rozkładając co 15cm będę generował jakieś straty?proszę mi to wyjaśnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz OZC to popatrz teraz czy każde pomieszczenie ma takie samo zapotrzebowanie na m2. Jeśli tak to dawaj tak samo wszędzie ale jeśli nie to przemyśl dlaczego rurki miały by być rozstawione wszędzie tak samo. A abstrahując jeszcze od tematu to w łazience raczej na pewno 15 cm to będzie za rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...