Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Doradźcie co zrobić. Obecnie wygrzewam posadzki . Temperaturę zadałem ręcznie na 43st. Jutro glazurnik kleił będzie płytki podłogowe.

Co zrobic w takim układzie bo wiem że podłogówka powinna byc wyłłączona do płytek podłogowych. Czy całkiem wyłączyć pompe i niech sie sama podłoga wychładza czy zadac temp. jakąś niską np. 20st. i niech sobie na takiej temp. chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doradźcie co zrobić. Obecnie wygrzewam posadzki . Temperaturę zadałem ręcznie na 43st. Jutro glazurnik kleił będzie płytki podłogowe.

Co zrobic w takim układzie bo wiem że podłogówka powinna byc wyłłączona do płytek podłogowych. Czy całkiem wyłączyć pompe i niech sie sama podłoga wychładza czy zadac temp. jakąś niską np. 20st. i niech sobie na takiej temp. chodzi?

A wygrzałeś już jastrych? Jeśli nie to radzę wpierw dokończyć wygrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wygrzałeś już jastrych? Jeśli nie to radzę wpierw dokończyć wygrzewanie.

 

Powiem tak.

Ogrzewanie chodzi 1,5tyg. Jakieś 5 dni chodziło na 17st. zasilania.

Dopiero pozniej dogrzebałem sie do recznych ustawień wygrzewania jastrychu. I zaczalem wpuszczać wyzsze temp. 26, 31,38, 43st./dzień

Jastrych wyglada na suchy. Jak cos na nim położe to na drugi dzięn nie ma plamy mokrej.

 

Zrobiłem tak że temp. zasilania dzis zmniejszyłem do 31st. i zakreciłem tą pętlę na ktorej jutro będa kładzione płytki (kuchnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś instalację odgromową?tą przepięciówkę montuje się dla całego domu czy tylko gdzieś po drodze do PC?

 

Nie mam instalacji odgromowej, przepięciówke mam założoną tylko w kotłowni na Pci i reku.

Oczywiście możesz założyć przepięciówke na cały dom ale to już są wyższe koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pragnę nadmienić o ważnej rzeczy żeby podłogówka przeważnie w połączeniu z jakimiś grzejnikami działała w miarę przyzwoicie potrzebujemy co najmniej 45 stopni czasami więcej więc jeśli uda nam się zrobić instalacje całkowicie niskotemperaturową to wtedy pompa ciepła powietrza robi się bardzo opłacalna a za cenę odwiertów lepiej zainwestować w maty kapilarne które można dać w sufit,ścianę bezpośrednio w tynku w ten sposób uzyskamy instalację która będzie potrzebowała od 25 do 30 jest różnica prawda no i przy okazji otrzymujemy ciepło w naszym domku,zdrowy klimat,suche ściany i rogi oraz chłodzenie latem bez klimatyzacji czyli ez pyłków itd.Zrobiłem już kilka domów w tej technologi,Teraz będę robił też taki budynek chyba dom w truskawkach.Zainteresowanych odsyłam na stronę MODEROWANO Dom jest na śląsku i prawdopodobnie będzie 1 pokój pokazowy na wiosnę. Edytowane przez finlandia
Reklamy są niezgodne z regulaminem forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy 3 osobowej rodzinie mam zasobnik 300 litrów

wodę grzejemy do 44-45

stop

raz na dobę i nam to starcza

czy zasobnik 200 litrowy byłby wielkim minusem

a może ktoś podzieli się z doświadczeniami przy 3 osobowej rodzinie?

 

Przy 5-obobowej rodzinie wystarczał mi zasobnik 150 litrów grzany do 42-43 wyłącznie w taniej taryfie: 22-6 + 13-15, ale nie używaliśmy wanny, tylko codziennie prysznic 5 osób. Zużycie łączne wody (c+z) w naszym domu to 10-11 m3/m-c.

Każdy ma inne gusta i jeden woli wannę, inny moczyć się pod prysznicem pół godziny, ale z MOJEGO punktu widzenia 200 litrów spokojnie wystarczy dla nawet pięciu osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeję 2 razy dziennie do 49 st.C. 4-osobowa rodzina z żoną, która lubi się wyparzać we wrzątku. Zużycie średniomiesięczne wody to 23m3. Masakra.

A tak na marginesie jak to jest, że przy temperaturze wody, która mnie wprost parzy, kobieta uznaje za "znośną" ?

Nie wiem, ale moja żona też tak ma. Leży w wannie pół godziny, ja do Niej czasem włażę i woda mnie PARZY, że nie jestem w stanie tyłka zmoczyć. Kiedyś zmierzyłem, że moja żona jest w stanie wytrzymać w wannie z wodą o temp. 51sC. Oczywiście nie po szyję, tylko "do połowy" że cycków nie kryje. Czerwona jest jak rak po wrzuceniu do gara z wrzątkiem, ale twardo siedzi i jeszcze się cieczy. Jakiś czas temu na grupie budowlanej na usenecie się dziwili, jak to w ogóle możliwe... A tu proszę, moja żona nie jest jedyna. ;) Zresztą pod prysznicem jest czasem podobnie. Wchodzę do łazienki, a tam atmosfera jak w Zakopanem w czasie zimy. Powietrze można kroić nożem, a kabina prysznicowa płonie... Aha, ja grzeję małą termę prądem, ale wysoko.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...