Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podpowie ktos jak włączyc w Atlanticu grzanie w 2 taryfie?

Narazie chodzi cały czas w trybie komfort.

Próbowałem ustawić

1faza zał. i ustawić godzinę na 22

to 1faza wył. mogę ustawic tylko do 24 z nastawą skokową co 10min.

Pompe mam 1fazową 6kw.

ustawiasz jedną fazę od 0.00 do 6.00 drugą od 13.000 do 15. 00 i trzecią od 22.00 do 24.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego ze pompa 1 fazowa?

Jezeli głupie pytanie to sorry.

 

A jak to uruchomić? Trzeba włłączyć to z poziomu "uruchomienie"?

A wczesniej wyłalczć tryb komfort?

 

Te fazy o których pisałem nie mają nic wspólnego z fazami zasilania pompy.

do tych ustawień wchodzisz z poziomu użytkownika - program 1 CO-, Pompa ma być ustawiona na auto i wtedy w zadanych godzinach będzie trzymała temp komfort a w pozostałych obniżoną.

Jeśli dalej niejasne mogę Ci podać jak masz ustawić konkretne linie żeby działało tak jak chcesz ale to jutro wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fazy o których pisałem nie mają nic wspólnego z fazami zasilania pompy.

do tych ustawień wchodzisz z poziomu użytkownika - program 1 CO-, Pompa ma być ustawiona na auto i wtedy w zadanych godzinach będzie trzymała temp komfort a w pozostałych obniżoną.

Jeśli dalej niejasne mogę Ci podać jak masz ustawić konkretne linie żeby działało tak jak chcesz ale to jutro wieczorem.

 

Czyli gdzieś trzeba pewnie ustawić temp. komfort i obniżoną?

Czy obnizona może byc całkowitym wyłlączeniem pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fazy o których pisałem nie mają nic wspólnego z fazami zasilania pompy.

do tych ustawień wchodzisz z poziomu użytkownika - program 1 CO-, Pompa ma być ustawiona na auto i wtedy w zadanych godzinach będzie trzymała temp komfort a w pozostałych obniżoną.

Jeśli dalej niejasne mogę Ci podać jak masz ustawić konkretne linie żeby działało tak jak chcesz ale to jutro wieczorem.

 

Dziś ustawiłe godziny tak jak pisałeś, ale ni chu chu nie potrafię tego włłączyć.

Teraz pompa chodzi w trybie komfort cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o podpowiedż

znajomy buduje kończy dom lepiej ocieplony od mojego

dom 150 m2- realne zapotrzebowanie to 25 kwh/m2/rok

swojej żonie jak pokazał pompę z zintregowaną z zasobnikiem to wiadomo co ona powiedziała tylko ta - bo będzie ładnie wyglądać w pralni

 

martwię się że go namówiłem na pompę a teraz zasobnik 200 litrów przy 4 osobowej może być za mały

pompa 1-fazowa 8kw extensa duo

o co w tym domu absolutnie się nie martwię

ale mam mieszane uczucia z cwu przez ten zasobnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o podpowiedż

znajomy buduje kończy dom lepiej ocieplony od mojego

dom 150 m2- realne zapotrzebowanie to 25 kwh/m2/rok

swojej żonie jak pokazał pompę z zintregowaną z zasobnikiem to wiadomo co ona powiedziała tylko ta - bo będzie ładnie wyglądać w pralni

 

martwię się że go namówiłem na pompę a teraz zasobnik 200 litrów przy 4 osobowej może być za mały

pompa 1-fazowa 8kw extensa duo

o co w tym domu absolutnie się nie martwię

ale mam mieszane uczucia z cwu przez ten zasobnik

 

Jeśli nie jest bardzo nastawiony na grzanie tylko w taniej taryfie to wg mnie będzie ok. Będzie musiał tylko ustawić w okresie większego poboru małą histerezę i na bieżąco dogrzewać. Na wannę starczy a na drugą też zdąży nagrzać. Przy dwóch na raz byłby problem. Jak go stać na taki dom to rachunek roczny 100zł w tą czy w tą raczej też nie ma znaczenia.

Swoją drogą do takiego domu PC?

Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malux20 dlaczego poleciłeś pompę ciepła za ponad 20 tys skoro wszędzie na forum jest teraz moda i pisanie , że pompa ciepłą to koszt 10tyś ?

 

A to dużo. Gościowi nie chodzi ocenę tylko czy będzie dobra. Jemu nic nie musi się zwracać. Po prostu chce zbudować dobry dom i cieszyć się życiem a nie fundować sobie obóz pracy na stare lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To po co wciskać kit , że pompa za 10 tyś starczy do domu ?

Co za gość ;-)

U maluxa pracuje pompa za 15 klocków ;-)

 

Do maluxa i kolegi domu starczy i kociołek ale na prąd za ok.2,5tys.zł ale mają taki kaprys,żeby grzać tanio pompą.

Jarzysz czy niezbyt ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co wciskać kit , że pompa za 10 tyś starczy do domu ?

Po to, że jednemu potrzeba taka za 10 a innemu taka za 20. Są i pompy za 9, za 7 i za 5 tys. zł. To nie piec na "eko"węgiel, że się wstawia bezmyślnie byle jakiego smoka i daje z siebie robić "jelenia" zostając "syfiarzem" [ © kaszpr007 ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Po to, że jednemu potrzeba taka za 10 a innemu taka za 20. Są i pompy za 9, za 7 i za 5 tys. zł. To nie piec na "eko"węgiel, że się wstawia bezmyślnie byle jakiego smoka i daje z siebie robić "jelenia" zostając "syfiarzem" [ © kaszpr007 ].

Dokładnie tak,gość tego nie pojmuje,że każdy dom jest inny z innym obciążeniem na ciepło i innym zapotrzebowaniem na ciepło.

rustin,bez OZC to możesz sobie jedynie papier toaletowy kupić a nie wybierać źródło ciepła do domu :)

Przyswoisz to w końcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...