Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

przeczytałem i nie wyczytałem żeby ktoś zainstalował PC za 10 tys. Był jeden przypadek za 13 tys ale to było z dotacją. Reszta to już ponad 20 tys. Dlatego prosiłem o napisanie gdzie to wyczytałeś. Nie wprowadzaj nieświadomych użytkowników w błąd i nie siej zamętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Możesz napisać gdzie to wyczytałeś. Z tymi PC za 10 tys to jak z kotłami na eko za 4 tys. są ale większość kupuje te droższe.

Ja wiem najlepszy kocioł na eko i do tego solary na lato bo tak sie panie tero robi.

 

Nie dowidzisz ?

 

Są i pompy za 9, za 7 i za 5 tys. zł. .

 

Ja wprowadzam w błąd.

ps. szybko przeczytałeś te 400 stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różowy nie piszę do ciebie, jakoś kilkadziesiąt razy w tym temacie inni podają takie wyniki z ciepławłasciwe i im pompy doradzają. Nie twoja sprawa czy zrobię czy nie i nie pisz do mnie.

Wolny kraj jest, będę pisał jak i do kogo mi się podoba, szczególnie jak ten ktoś pisze na forum publicznym. Chcesz mieć doradzone, zrób rzetelne OZC inaczej taki dobór źródła ciepła to o kand tyłka potłuc...

 

Ja wprowadzam w błąd.

ps. szybko przeczytałeś te 400 stron

Oczywiście, że wprowadzasz. Opierasz się na ogólnikach.

 

Ps. są pompy ciepła za 1500 zł. Wiesz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktoś na moje wczesniejsze pytania?

Atlantic to popularna pompa. Wystarczy troche dobrej woli.

:)

 

to jeszcze raz

ustawiasz w programie CO fazy tak jak pisałem wcześniej

ustawiasz w obiegu 1 CO temp komfort i obniżoną

na górze nad wyświetlaczem masz 5 symboli od lewej

chłodzenie auto komfort obniżona wyłączona

przyciskiem z boku przełączasz się między tymi trybami i masz mieć ustawiony tryb auto (ikonka z zegarkiem)

jeśli tak ustawisz i nie będzie działać według programu to musisz mieć coś więcej namieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dowidzisz ?

 

 

 

Ja wprowadzam w błąd.

ps. szybko przeczytałeś te 400 stron

 

http://allegro.pl/wyprzedaz-pompa-ciepla-split-inwerterowa-5kw-i5849374858.html

Patrząc na twój poziom kultury i stosunek do innych ludzi ciężko ci będzie znaleźć PC za normalne pieniądze. Instalatorzy takich klientów szczególnie sobie cenią.

A na forum jestem już kilka lat tak że miałem czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wyprzedaz-pompa-ciepla-split-inwerterowa-5kw-i5849374858.html

Patrząc na twój poziom kultury i stosunek do innych ludzi ciężko ci będzie znaleźć PC za normalne pieniądze. Instalatorzy takich klientów szczególnie sobie cenią.

A na forum jestem już kilka lat tak że miałem czas.

 

Co ty mi pokazujesz pompe z 5kw ? starczy do mojego domu ?

znaffca następny od tego jakie ceny robią instalatorzy, zlituj się. Jak ktoś jest jeleniem to mu robią ceny. Jakoś wybudowałem dom i z normalnymi ludzmi normalnie rozmawiam ale nie takimi co się uważają za medium a gówno wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
[KULTURA JĘZYKA SIĘ KŁANIA]

 

Pytam normalnych ludzi , jaki jest koszt pompy o mocy 9 kw ?? Jaką pompę byście polecili do takiego domku?

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/12f0

Pompa 9kW jednofazowa,pompa 9kW trójfazowa,pompa T-CAP 9kW jednofazowa,pompa ciepła T-CAP 9kW trójfazowa,zależnie od Twoich preferencji może być i pompa 7kW.

Oczywiście innych firm równiż,bo jest Atlantic jeszcze i Daikin.

Wszystkie one będą odpowiednie do tego domu.

Którą wybierzesz ?

Co ty mi pokazujesz pompe z 5kw ? starczy do mojego domu ?

.

Oczywiście,że starczy,zaleznie od Twoich preferencji i Twojego liczenia.

Twojego zaznaczam a nie innych .

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na twój poziom kultury i stosunek do innych ludzi ciężko ci będzie znaleźć PC za normalne pieniądze. Instalatorzy takich klientów szczególnie sobie cenią.

 

w pełni się zgadzam....

rustin, uspokój się trochę...wdech...wydech...wdech......wydech....

prześpij się, a jak ci nie przejdzie, to wykorzystaj komin....wyjdzie ci na zdrowie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jaka jest cena pompy ok 9kw do takiego domu ?

Jakiej konkretnie pompy 9kW ? Bo panas ma ich 4 rodzaje i z tego co widzę na forum ceny z montażem zależnie od rodzaju wahają się od 18-25tys.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy za 15 tyś jestem wstanie założyć pompę ciepła do mojego domu ? Czy minimum to 20tys ?

Zaleznie od Twoich preferencji powtarzam.

Jeśli stwierdzisz,że bardziej będzie Ci się opłacało wydać 15 klocków na mniejszą mocową pompę gdzie może być użyta grzałka na dogrzanie a nie 20 klocków to założysz i za 15tys.zł.

Jeśli stwierdzisz,że bardzie będzie Ci się opłacało wydać 18 klocków ale za to pompa przez jakiś czas będzie pracowała w droższej taryfie to wydasz 18 a nie 20.

Jeśli stwierdzisz,że opłaca Ci się bardziej wydać 20 klocków a nie 15 ale za to będziesz grzał jedynie w taniej to wydasz 20 zamiast 15.

Czy tak trudno to zrozumieć ?

 

Jeśli stwierdzisz,że bardzie opłaca Ci się grzać prądem to nie wydasz 15,18,20,25tys.zł tylko wydasz 2,5tys.zł

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTKirk to może Ty mi doradzisz bo ciężko uzyskać tu info. Jaka jest cena pompy ok 9kw do takiego domu ?

 

A co ty taki nie kumaty jesteś.Tylko obrażać innych potrafisz. Ci co mają np.Map Malux czy Arturo po 100 razy pisali. Czy ty żyjesz w czarnej dupie. Sprecyzować o co ci chodzi to może ktoś odpowie. Ceny samych pomp masz na A...o do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy tak trudno tak zrozumieć co napisałem ?

Pompa która pochodzi conajmniej 10 lat i nie będzie się włączała grzałka przy -10-14'

W tej cenie najtańsza jaka jest?

7 lub 8 kW czyli ok.15 tys.zł

http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-aquarea-7kw-kit-wc07f3e5-i5463425490.html

lub

http://allegro.pl/atlantic-pompa-ciepla-alfea-ogrzeje-dom-do-120m2-i5812435517.html

 

Ta z drugiego linku miała być u mnie własnie w pierwotnej wersji.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic

wydajność grzewcza przy +7°C 7,00 kW

COP przy +7°C (temperatura wody grzewczej 35°C) 4,46

Wydajność grzewcza przy +2°C (temperatura wody grzewczej 35°C) 6,55 kW

COP przy +2°C (temperatura wody grzewczej 35°C) 3,34

Wydajność grzewcza przy -7°C 5,15 kW

COP przy -7°C 2,68

 

Jak to się ma do rachunków ? Zakładając mój średnio ocieplony dom, zapotrzebowanie powiedzmy ok w najmroźniejszy dzień 7kw http://cieplowlasciwie.pl/wynik/12f0 . Jak to policzyć skoro pompa przy -7' ma 5,15kw , przy jakiej temp będzie włączała sie grzałka i jak o się ma do rachunków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mieć doradzone od ciebie, tak ciężko to zrozumieć ? co ty możesz wiedzieć paląc w śmieciuchu u teściowej i bawiąc się pompa brudnej wody.

Tak ciężko zrozumieć, że to forum publiczne? Będę więc pisać. Mogę wiedzieć i wiem, bo liczyć potrafię i śmieciuch czy teściowa w tym nie przeszkadza. Chcesz mieć doradzone jaką pompę zamontować, zrób OZC, przedstaw wyniki. To nie piec na "eko"węgiel, że jaki wstawisz, taki będzie. Tak ciężko zrozumieć? Pewnie ciężko, bo patrząc na twój styl wypowiedzi, obelgi w stosunku do ludzi, ty nie szukasz tu pomocy, a jedynie zadymę (po raz kolejny) w wątku chcesz zrobić.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panasonic

wydajność grzewcza przy +7°C 7,00 kW

COP przy +7°C (temperatura wody grzewczej 35°C) 4,46

Wydajność grzewcza przy +2°C (temperatura wody grzewczej 35°C) 6,55 kW

COP przy +2°C (temperatura wody grzewczej 35°C) 3,34

Wydajność grzewcza przy -7°C 5,15 kW

COP przy -7°C 2,68

 

Jak to się ma do rachunków ? Zakładając mój średnio ocieplony dom, zapotrzebowanie powiedzmy ok w najmroźniejszy dzień 7kw http://cieplowlasciwie.pl/wynik/12f0 . Jak to policzyć skoro pompa przy -7' ma 5,15kw , przy jakiej temp będzie włączała sie grzałka i jak o się ma do rachunków ?

Wyniki z tego linka nie są w żaden sposób miarodajne bo wg mnie za duże zużycie energii ale...

Srednioroczny COP policz ok.3 czyli z tych 15400kWh wyjdzie 15400/3=5100kWh i zakładając ok.80% grzania w taniej taryfie wyjdzie z tego ok.1800zł.

Takie zuzycie energii chłopaki mają w o wiele większych domach i nie sądzę,że lepiej izolowanych.

A tu masz wydajność tego Atlantica:

S8.jpg

Przy -15st.C moc grzewcza prawie 6kW

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...