Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Przy jakiej temp włączy się grzałka w takiej pompie w moim domu ?

I jak to się ma na rachunki?

Wtedy już COP nie ma znaczenia bo grzeje się czystym prądem ?

Przy temperaturze przy jakiej moc grzewcza pompy nie wystarczy do zaspokojenia potrzeb grzewczych domu.

COP ma znaczenie bo grzałka jedynie wspomaga pracę pompy wtedy gdy moc grzewcza samej pompy będzie za niska.To nie oznacza,że grzeje sama grzałka,ona jest tylko do pomocy pompie.

Moze to być przez godzinę,dwie,cały dzień.

Nie chcesz wogóle grzałki to wybierzesz pompę,która oferuje 7kW przy -20st.C.

 

Straty ciepła przez godzinę Twój dom ma na poziomie 10kW a pompa ma moc w tym czasie 5kW czyli najprościej przez pół godziny grzeje pompa a przez pół grzałka.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na podstawie tych zgrubnych wyliczeń na zapotrzebowanie nie da się określić kiedy włączy się grzałka ? Jaki to ma wpływ na rachunki ?

 

Srednioroczny COP policz ok.3 czyli z tych 15400kWh wyjdzie 15400/3=5100kWh i zakładając ok.80% grzania w taniej taryfie wyjdzie z tego ok.1800zł.

 

Ale , żeby grzać tylko w taniej taryfie trzeba mieć większą pompę niż 7kw w dodatku na mój metraż i średnie ocieplenie ?

Czy rachunki za rok rzeczywiście będę 1800zł czy bliżej np 2tys ?

 

Interesuje mnie porównanie takiej pompy z taką mocą ,( nie większa bo budżet to maks 15tyś + dowóz takiej pompy jak dzwoniłem i montaż to ok 1,5 tyś w zależności czy tylko trzeba podłączyć czy coś jeszcze robić ) do ogrzewania gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie się, że w ogóle ktoś ci odpowiada bo:

1)styl wypowiedzi

2)pytanie o kwestie, które zostały X razy omówione wzdłuż wszerz i w poprzek

a jak ci grzecznie piszą, żebyś w końcu zrobił te OZC, to sypiesz kolejną porcją pytań --> na które odpowiedzi były już nie raz i których byś nie zadawał mając OZC i czytając wcześniej wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dziwię się , że nadal piszesz.

OZC nie będę narazie robił bo jak nie będzie pompy to np do kotłą gazowego nie ma takiej potrzeby bo on ma modulację od kilku kw .

OZC jest koniecznością przy wyborze jakiegokolwiek źródła ciepła lub zastanawianiem się nad nim bo nie podaje tylko koniecznej mocy grzewczej ale też zużycie energii przez dom na ogrzewanie.

Zrozum to wreszcie.

Te 15000kWh przy gazie ziemnym da Ci rachunek ok.3700zl za ogrzewanie przy pompie 1800zł.

Która opcja będzie korzystniejsza ?

I dlatego takie wyniki z cieplawlasciwego możesz sobie wsadzić gdzieś.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przynajmniej daje jakiś obraz.

 

Więc grzanie pompą ciepła jest dwa razy tańsze niż gazem.

A jaki będzie koszt inwestycji w gaz ziemny ?

Rozumiesz teraz tok myślenia nad zastanawianiem się nad wyborem źródła ciepła i czemu tak ważne jest OZC jeszcze przed budową ?

I tak jak plusfoto CI napisał,OZC nie ma tu nic do rzeczy bo pompa też moduluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie porównanie takiej pompy z taką mocą ,( nie większa bo budżet to maks 15tyś + dowóz takiej pompy jak dzwoniłem i montaż to ok 1,5 tyś w zależności czy tylko trzeba podłączyć czy coś jeszcze robić ) do ogrzewania gazowego.

 

Jak chcesz kupić w cenie gazu (nie wiem ile tam masz mb do podłączenia) kupić pc pw to może być trudno.

Jak za gaz Ci wychodzi rachunek 3400zł a za pc pw 1800 zł (co istotnie może być prawdą) to nie spodziewaj się aby rynek/marketingowcy producenta o tym nie wiedzieli.

 

Ciesz się bo i tak masz "komfort wyboru" miedzy systemami bezobsługowymi, czystymi, dającymi bez problemu wykorzystać powierzchnię 'kotłowni'.

 

Ile ci wyszła kalkulacja komplet gazu?

Ja bym pod Twoje (szacunkowe) 15k kWh brał za jakieś 22 tys Panasonic A, 3 fazy. Ale to dużo drożej od gazy. Kwestia ile Cię ma kosztować gaz. Przy tej PC jest szansa że w ciepłe lato i 1500zł by starczyło na grzanie i 100% w taniej taryfie jak wybierzesz operatora z tanią taryfa 12h/doba a nie 10h/doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym , że nie stać mnie na koszt 22tyś na panasonica. Tańsza wersja 7kw panasa to koszt z montażem ok 17tyś, to też sporo , przynajmniej dla mnie.

Przyłącze z projektem płacili na mojej ulicy ok 3-5 tyś , kocioł ok 6 tyś jak patrzę ceny. Różnica przy najmniej 7 tyś , więcej 12 tyś.

Edytowane przez rustin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Sęk w tym , że nie stać mnie na koszt 22tyś na panasonica. Tańsza wersja 7kw panasa to koszt z montażem ok 17tyś, to też sporo , przynajmniej dla mnie.

A myślisz,że przyłączę gazu będzie za darmo jak i sam kocioł łącznie z całą instalacją gazu w domu ?

Tym bardziej za 4 lata jak się bedziesz wprowadzał ?

A kto Ci broni zejść z zapotrzebowaniem i obciążeniem do takiego stopnia,żeby było jak najtaniej i w instalacji i w eksploatacji ?

Sasiady co to mówią,że izolacja domu nie opłaca się i że wungiel jest tani i że na podłogówce to tylko kafle i że jest szkodliwa w sypialniach ?

 

Przy zuzyciu 15000kWh na ogrzewanie i powiedzmy 4000kWh na cwu czyli masz 19000kWh i COP3=6300kWh i 80% zużycia w taniej daje 2200zł a przy gazie ziemnym 4750zł czyli róznica 2500 rocznie.

A może zwykły prąd przy inwestycji jedynie 2,5tys.zł i rachunkach 5700zł ?

Widzisz,że Twoje cieplowłaściwe można o kand d...rozbić ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jaki jest koszt przyłącza gazu i kocioł a instalacja chyba taka sama jak przy pompie , zasobnik trzeba więcej co ? może jedna pompka mniej.

A pompę to za darmo dostanę i resztę instalacji ?

Nie bardzo już mogę co zrobić bo dom ocieplony a w posadzkę nie wejdzie więcej jak 10cm bo już wszystkie drzwi itd wstawione.

 

to nie moje ciepłowłasciwe i 80% na forum ludzi z tego korzysta co widać po wpisach w tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jaki jest koszt przyłącza gazu i kocioł a instalacja chyba taka sama jak przy pompie , zasobnik trzeba więcej co ? może jedna pompka mniej.

A pompę to za darmo dostanę i resztę instalacji ?

Nie bardzo już mogę co zrobić bo dom ocieplony a w posadzkę nie wejdzie więcej jak 10cm bo już wszystkie drzwi itd wstawione.

 

to nie moje ciepłowłasciwe i 80% na forum ludzi z tego korzysta co widać po wpisach w tematach

 

tzn. Ja podałem ceny na gotowo, ale ludzie mówią, że coraz trudniej o te ceny!!

 

Ty podałeś ceny 3-5 k przyłącze i 6 tys kocioł, za podłączenie tego i bajery to od 3 do5 tys Cię skasują (z 1 tys zasobnik, z 2 tys bajery z 2 tys praca). Chyba, ze weźmiesz taniej kocioł na gaz. Mi piec wycenili na eko 7 tys. Za podłączenie eko bez wkładu do komina wyszło 12 tys czyli 5 tys za pompkę, mieszacz, zasobnik, bajery, robotę chcieli.

 

Przelicz sobie jeszcze ten gaz dokładnie ile wyjdzie i sprawdź ceny na gotowo za PC. Jeśli uda Ci się za 22 tys PC z zasobnik kupić a gaz faktycznie wyjdzie o te 5 tys (co ja pisze drożej) czyli 5+ok4+6=15 to masz różnice w cenie 7 tys. Tyle to odbijesz sobie na rachunkach a jak będziesz chłodził to masz plus za free.

 

Jak zaś gaz wychodzi ci jeszcze taniej niż 7 tys, np: 10 tys. To dopłacaj te średnio 1500zł, może 1700zł w sezonie na gaz i też się ciesz, że masz czysto i bez obsługi. Bo jeszcze Cie zdołują, ze masz rachunki za gaz ponad 3 tys i pójdziesz po ekogroszek.

 

Dążmy do lepszego i ekogroszki zostawmy dla tych co chcieli kopciucha. Ty i tam masz nie najgorszy wybór mając gaz w działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to nie moje ciepłowłasciwe i 80% na forum ludzi z tego korzysta co widać po wpisach w tematach

 

Moze i 100% korzystac co nie zmieni faktu niewiarygodnych wyników, błednego oszacowania strat, bzdurnego wyliczenia kosztów ogrzewania. Jak komus to pasuje i chce miec niedokładnie po to aby nie moc podjąc racjonalnego wyboru to nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie moje ciepłowłasciwe i 80% na forum ludzi z tego korzysta co widać po wpisach w tematach

Ponieważ stronka jest przydatna dla osób posiadających stare domy, głównie posiadających śmieciuchy, znających obecne zużycie paliwa, a chcących je wymienić na coś innego, lepszego. Może dać wstępne pojęcie, ale za każdym razem jak ktoś przychodzi i prosi o poradzenie czym powinien grzać w nowym domu, to przede wszystkim dostaje kierunek w celu policzenia OZC. Podobnie jak przy budowie stropu nikt się nie zastanawia, nie kombinuje czy wytrzyma czy nie, tylko z miejsca liczy wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ stronka jest przydatna dla osób posiadających stare domy, głównie posiadających śmieciuchy, znających obecne zużycie paliwa, a chcących je wymienić na coś innego, lepszego. Może dać wstępne pojęcie, ale za każdym razem jak ktoś przychodzi i prosi o poradzenie czym powinien grzać w nowym domu, to przede wszystkim dostaje kierunek w celu policzenia OZC. Podobnie jak przy budowie stropu nikt się nie zastanawia, nie kombinuje czy wytrzyma czy nie, tylko z miejsca liczy wytrzymałość.

 

Dla starych budynków błedy są jeszcze wieksze, przy liczeniu ozc ze starymi budynkami są klopoty a co dopiero przy cieple własciwym. To taki zgrubny kalkulator i nic wiecej. Jezeli tylko skłoni inwestora do myslenia to juz jest dobrze, nie moze byc traktowany jednak jako wyrocznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aroganckie to są wasze rady gdzie jak zwykle myślicie ze wszystko wiecie.

post wyżej znafca myjk się popisał ze dla starych domów jest dobra ta strona,jak widać asolt stwierdził inaczej. wyżej plusfoto stwierdził ze nie ma różnicy ozc dla jakiego zasilania czy gaz czy pompa. znowu guzik prawda, ozc czy pompie jest bardzo ważne a przy gazie mało istotne jeśli chodzi o dobór mocy bo nie ma mniejszych jak 10kw.

dziękuję asolt za wyjaśnienia i sprostowanie kolejnych głupot jakie piszą ci znafffffcy.

 

ps. proszę jeszcze o pw w sprawie ceny i co potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...