Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

też mam wrażenie, ze PC ma za małą moc w mrozy, zwłaszcza jeśli są błędy wykonawcze

termowizja za kilka dni jak mrozy wrócą - koniecznie!

 

 

ale i tak mi nie pasuje, że temperatura w wiatrołapie spadła do 9C ?!?

tam musi być jakaś mega dziura...

 

aneta_ewa - piwnicę tez ogrzewasz?? to zacznij od wyłączenia grzania piwnicy....

jaki jest metraż pozostałej części domu?

no i sprawdź jaka to dokładnie jest pompa....

 

WYstarczy policzyć ile emituję podłoga w wiatrołapie , a ile wypuszczają drzwi . A drzwi duuużo mogą wypuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a OZC było robione ? wiadomo jakie jest max zapotrzebowanie na ciepło ? może źle dobrana pompa w stosunku do domu

Panas F-ka jeśli to zwykła 1 fazowa to dla -15C daje coś 5 - 5,2 kW mocy.

 

piszesz takie pierdoły o pompie której nie masz. Kto Ci powiedział i skad te informacje ze 9KW zwykła nie tcap - ze jej sprawność spada znacznie? to znaczy jak znacznie ? bo ja nie odczuwam tego u siebie. Poza tym przy -15 ma 5,9kW a nie 5. Jak podajesz jakies dane to podawaj je rzetelnie a nie niechlujnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rzeczywiście ten wiatrołap dziwny - ja również nie ogrzewam garażu i prz -14 byłko w nim 14 na plusie. Pytanie czy rzeczywiście dobrze odpowietrzona podłogówka, ja bym przepchnał na razie tylko wiatrołap, czyli pozamykać wszystkie obiegi i puscic tylko wiatrołap, jesli jest tam powietrze to zostanie przepchniete. Stawiałbym na nieodpowietrzenie układu. Ja nie majac styropianu na scianie w ubiegłym roku bez problemu utrzymywałem +18st w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santosz - ale jak wytłumaczysz to?

Wg.producenta pompa powinna dzialac do temp.zewnetrznej -15stopni, ale jak spadla temp.do -5 to juz podlogowka w wiatrolapie (pomieszczenie ok.7m2) przestala dzialac. Temperatura w pomieszczeniu byla ustawiona na 19stopni, a spadla az do 9 (przy zewnetrznej -17). Jak temperatura na zewnatrz zaczela rosnac, to i w wiatrolapie zrobilo sie znowu cieplo. Dzis ponownie spadla temperatura do -8 i juz rano w wiatrolapie bylo tylko 14 stopni. W pozostalej czesci domu zadana temperatura powietrza, tj.21-23stopnie (w zaleznosci od pomieszczenia) zaczela spadac w piatym dniu mrozow dochodzaych do -17. Wczesniej bylo wszystko ok.

 

no z tego wynika że w wiatrołapie ogrzewanie działało, ale przestało działać, jak spadła temperatura na zewnątrz. Potem zrobiło się cieplej to i wiatrołapie wzrosło do 14C. Potem znowu temperatura zaczęła spadać, jak spadła temperatura na zewnątrz

Moim zdaniem to nie zapowietrzenie, tylko tak jak pisałem mega "dziura"

Ta "dziura" to też w części może być strop nad piwnicą, wysunięty poza budynek(podest). Super "radiator", pewnie na tym są olbrzymie straty. Dodaj do tego np. nieszczelne drzwi, mała akumulacja(dom z bali) i wszystko pasuje jak dla mnie...

 

spadła temperatura na zewnątrz, to ciepło przez tą "dziurę" szybciej uciekało. PC cały czas grzała, żeby utrzymać w wiatrołapie temperaturę, że zaczęło w pewnym momencie brakować czasu żeby dogrzać resztę, stąd zaczęła tam spadać temperatura. No a przy -17C, to ta moc jeszcze trochę mniejsza niż przy -15C

Ja to tak interpretuje - poprawcie mnie jeśli się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak grzejnik masz zapowietrzony i jest letni w połowie a w połowie zimny to co - jak bedzie na dworzu w miare to i w pomieszczeniu z takim grzejnikiem bedzie w miare, a jak spadnie temoeratura to juz letni grzejnik nie nagrzeje prawda? nie mowiac juz o tym, że jeszcze sa nieszczelnosci.

 

poza tym przy -17 moc wcale nie jest mniejsza bo zalacza sie grzalka o mocy 3kW i dogrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz takie pierdoły o pompie której nie masz. Kto Ci powiedział i skad te informacje ze 9KW zwykła nie tcap - ze jej sprawność spada znacznie? to znaczy jak znacznie ? bo ja nie odczuwam tego u siebie. Poza tym przy -15 ma 5,9kW a nie 5. Jak podajesz jakies dane to podawaj je rzetelnie a nie niechlujnie.

 

bolek .. czytaj ze zrozumieniem.. napisałem jeśli to zwykła 1fazowa... paniał ?! czy trzeba przeliterować ?

tu dane do pompy 9kW nie T-CAP, pierwszy lepszy przykład z netu... 5,9 kW przy -7C

http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-9kw-cop4-13-1faza-najtaniej-i5905677573.html

 

dalej twierdzisz że dane niechlujne podaję, znawco jednej pompy.. wg ciebie tylko ten co ma pompe może o niej pisać... żenada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

santosz - tak, ale to dom z bali, a hydraulik sprawdzał czy nie ma powietrza i nie ma....

 

co do grzałek, to też teoretycznie mogą być wyłączone czy nie? (pytam bo nie wiem)

 

więcej się nie ustalimy chyba, dopóki aneta_ewa nam nie odpisze....

 

@Jacekss - znalazłem inną stronę i tam było dla -15C moc 5,9kw...sam już nie wiem :D

akurat taka mi się otwarła ;)

http://www.tepelna-cerpadla-eshop.cz/tepelna-cerpadla-c1/tepelne-cerpadlo-panasonic-aquarea-wh-sdf09c3e5-i4/

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U MNIE JEDNOFAZÓWKA przy -17 spokojnie grzala dom na minimalnej modulacji

 

Panowie PROSZĘ O SUGESTĘ

kumpel w domu 150 m2 -naprawdę pasywnym -30 cm na ścianie

4-szybowe okna ma drugą dobę atlantica duo 8

pompa elegancko utrzymuje temp w domu 22 stop

powrót i zasilanie w normie-22do27

ale pompa jedzie na 100% modulacji

fakt że tynki i posadzki w grudniu robione

i codziennie osuszacz wyciąga 50 litrów.

ale kumpla nmówiłem na pompę- no ale chłopina jedzie na budowlanym aż mi go szkoda

 

to dziwne pompa z jednej strony elegancko utrzymuje temp w domu a z drugiej żre prąd jak głupia

czy głównym powodem jest ta wilgoć czy budowa płyty fundamentowej

 

od góry

 

8 cm posadzka

10 cm styro 0,40

30 cm płyty fundamentowej

35 cm szkła piankowego

 

jakieś takie mam dziwne uczucie że pompa wygrzewa i te 8cm posadzki i te 30 cm płyty fundmentowej-pomimo tych 10 cm styro

 

co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolek .. czytaj ze zrozumieniem.. napisałem jeśli to zwykła 1fazowa... paniał ?! czy trzeba przeliterować ?

tu dane do pompy 9kW nie T-CAP, pierwszy lepszy przykład z netu... 5,9 kW przy -7C

http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-9kw-cop4-13-1faza-najtaniej-i5905677573.html

 

dalej twierdzisz że dane niechlujne podaję, znawco jednej pompy.. wg ciebie tylko ten co ma pompe może o niej pisać... żenada :)

 

Bolek to sam jestes i to cienki - nawet odpowiednich parametrów dla tej pompy jednofazowej znalezc nie mozesz, i kolejne pierdoły i dane wyssane z palca podajesz. Nie kłam bo ktoś gotów uwierzyc.

 

Bolek co bierze dane z allegro - hahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u niego tez tak wychodzi

u mnie szło cos 50 kwh

 

to ile gościom wychodzi wtedy na kablach?

 

jeśli dobrze pamiętam, to ktoś pisał kiedyś że pod 2000kwh...

 

rydzadam - jak odpowiednio szybko skończysz tynki+wylewki i potem latem będziesz już intensywnie wietrzyć, to nie będzie tak źle...

u mnie 1 sezon grzewczy miałem prawie takie samo zużycie jak w drugim, tyle że dużo gorsze proporcje tania/droga i gorszy komfort (wilgotność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik próbował coś zdziałać i średnio mu to wyszło. Odpowietrzyl najpierw instalację w wiatrolapie i nic. Potem w całym domu i nic. Wymienił też wodę w rurkach i żadnej poprawy. Teraz już przy -5 na zewnątrz, w wiatrolapie jest tylko +14. A wcześniej pompa dawała radę ogrzewać wiatrołap do -10 na zewnątrz. Termowizje robiliśmy i nie przez wiatrołap ucieka najwięcej ciepła ale przez strop na piętrze. Tam gdzie paroizolacyjna położona jest byle jak. Pompę mamy WH- SDF09c3e5. Piwnice ogrzewamy i tam temperatura zadana 18-19 stopni utrzymuje się cały czas. Pod wiatrolapem też jest piwnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przepływ w podłogówce w wiatrołapie jest prawidłowy? Jeśli tak to problem jest z pewnością po innej stronie.

Nie chcę oczywiście straszyć ale trzeba sprawdzić też inne ewentualności. U mojego znajomego (ogrzewanie ekogroszkiem) wystąpił problem z niedogrzanymi dwoma pokojami po dwóch latach od zamieszkania. Cudował z podłogówką ale okazało się, że miał potężne podsiąki. Woda i wilgoć pod podłogą zabierały mu całe ciepło.

Oczywiście życzę aby problem okazał się prozaiczny i tani w usunięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U MNIE JEDNOFAZÓWKA przy -17 spokojnie grzala dom na minimalnej modulacji

 

Panowie PROSZĘ O SUGESTĘ

kumpel w domu 150 m2 -naprawdę pasywnym -30 cm na ścianie

4-szybowe okna ma drugą dobę atlantica duo 8

pompa elegancko utrzymuje temp w domu 22 stop

powrót i zasilanie w normie-22do27

ale pompa jedzie na 100% modulacji

fakt że tynki i posadzki w grudniu robione

i codziennie osuszacz wyciąga 50 litrów.

ale kumpla nmówiłem na pompę- no ale chłopina jedzie na budowlanym aż mi go szkoda

 

to dziwne pompa z jednej strony elegancko utrzymuje temp w domu a z drugiej żre prąd jak głupia

czy głównym powodem jest ta wilgoć czy budowa płyty fundamentowej

 

od góry

 

8 cm posadzka

10 cm styro 0,40

30 cm płyty fundamentowej

35 cm szkła piankowego

 

jakieś takie mam dziwne uczucie że pompa wygrzewa i te 8cm posadzki i te 30 cm płyty fundmentowej-pomimo tych 10 cm styro

 

co o tym myślicie?

 

 

 

sprawdziliśmy na podliczniku

doba wychodzi 37 kwh

100% modulacji duo 8 a tu wychodzi 1,5 kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...