Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Witam! Cieszę się że zdecydowałeś się na nasze produkty, a w zasadzie cały system - wygodnie się użytkuje?

Wygodnie to można użytkować buty. Albo fotel.

 

Natomiast pompa ciepła - jeżeli chodzi o efekt - nie ma żadnego znaczenia producent. Tu ciepło, tam ciepło i tamtam też ciepło. I syfu przewalać nie trza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! Cieszę się że zdecydowałeś się na nasze produkty, a w zasadzie cały system - wygodnie się użytkuje?

 

SPAM

 

Pozdrawiam!

 

Na razie jestem zadowolony. Miałem kilka uwag dotyczących izolacji rur i zamocowania jednostki zewnętrznej oraz odprowadzenia wody od dołu urządzenia.

 

Zaizolowano rury na moją prośbę.

Zamocowano gumy izolacyjne.

Zamontowano termostat z grzałką do rury kanalizacyjnej i zaizolowaną ją.

 

Teraz czas pokaże i porządna zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Arturo72

Chciałem mieć pompę i taką wybrałem. Czy jestem frajerem? Chciałem i kupiłem stać mnie na to. Czy pompa Viessmanna jest zła? Za 5-10 lat pogadamy.

Na dzień dzisiejszym jestem Zadowolony a według ciebie frajerem.

 

Szukam pompy ciepla ok 12KW. Nie chciałbym wchodzić w zbyt duże koszta. Dlatego mysle o pompie powietrze -woda. Znajomy namawia mnie na szwedzka pompe Rotaberg ale nie znalazle opinii na ten temat. Jak pompe moglbys polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pod spodem to jest bzdura:

 

Czyli nie masz poprawnie zrobionej charakterystyki energetycznej czyli nie wiesz jaką moc grzewczą potrzebujesz,wg mnie max.6kW i nie wiesz ile energii dom potrzebuje na ogrzewanie.

OZC to konieczność w takim wypadku.

OZC robi się przed budową wiedząc już ostatecznie jaka będzie izolacja i wentylacja i jedynie na tej podstawie dobiera się system grzewczy do domu a nie dopiero po budowie.

 

A to nie jest dobrze dobrac pc 12KW jeśli z OZC wychodzi 6KW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może osiąga, ale producent nie chwali się osiągami przy tej temp. W przeciwieństwie do 13 S10.

Stąd moje pytanie o cenę i różnicę do większej PC. Zakresem mocy nominalnej nie różnią się one zbytnio.

Ale już wydajnością przy niższych temp. zewn. różnią się sporo.

No i tutaj mamy wydajności dla 55C.

 

http://i2.fmix.pl/fmi2962/58e8dc5e0024317b56bf919a/zdjecie.jpg

 

Nie do konca jest interesujące co chinczycy podaja lub nie. Oni nie sa w stanie zrobić dobrej pc. Chociaz z drugiej strony Phniix jest jednym z najlepszych chińskich producentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze w tym temacie swoj pierwszy post.

Naczytalem sie na temat PC PW juz tyle ze mam dość wiadomosci a potrzebuje konkretow. Udałem sie do lokalnego specjalisty by mi pomógł wytłumaczyl i podpowiedzial jak podejsc do tematu. Oczywiscie pokazalem mu plan ale poprosilem by pokazał mi swoja prace to bardzo sie zdziwil ze szukam takich ludzi. To dalo mi troche do myslenia ze ów specjalista ma chyba cos na sumieniu.

Moze szerokie grono pomoze wybrac osobe lub podpowie co i jak z kim wspolpracowac.

pochodze z woj lodzkiego - Piotrkow Tryb.

czy sa ludzie ktorzy sa prawdziwymi fachowcami i nie wstydza sie swojej pracy?

 

Mam juz postawiony parterowy dom 125m2 i jestem na etapie wyboru rodzaju ogrzewania. Chcialbym ogrzewanie podlogowe - ocieplenie w trakcie ale na nie nie bede żałował kasy. Oczywoscie rowniez WM. Ktos podpowie lub zna naprawde dwoch instalatorow lub firm z mojego terenu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosilem by pokazał mi swoja prace to bardzo sie zdziwil ze szukam takich ludzi. To dalo mi troche do myslenia ze ów specjalista ma chyba cos na sumieniu.

.?

 

Problem polega na tym ,że fachowiec nie bardzo może zapraszać Ciebie do czyjegoś domy. A nawet nie powinien podawać telefonu do klienta.

Jeśli ty wyrażasz zgodę na takie wizyty to jesteś wyjatkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ćwiczył ktoś z Was temat gazowych absorpcyjnych pc-pw ??

 

Ja ćwiczyłem pompy Aisin i Panasonic'a GHP.

Obie to mechaniczne pompy napędzane silnikami gazowymi.

Absorpcyjne to są już układy o dużych wydajnościach.

Włosi produkują jakieś mniejsze jednostki, ale nie "miałem w rękach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm , właśnie mój budynek to 500m2 , z czego 360 to część mieszkalno - biurowa, a 140 to część warsztatowa , z OZC wyszło ( dość optymistycznie ) 20905 kWh/rok , obciążenie 9866w i wlasnie się zastanawiam nad zastosowaniem takiego rozwiązania , bo moj metraż przystwarza dylematu w którą stronę pójść ... w działce mam gaz ( 20m ) do budynku. Te pompy mają sporo zalet : instalacja na zewnątrz , zwrot w ciągu ok 5 lat , praktycznie bezawaryjna , chyba się zdecyduje na to rozwiązanie ... Czy ktoś posiada lub montował ? Edytowane przez kordian1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pompy ciepla ok 12KW. Nie chciałbym wchodzić w zbyt duże koszta. Dlatego mysle o pompie powietrze -woda. Znajomy namawia mnie na szwedzka pompe Rotaberg ale nie znalazle opinii na ten temat. Jak pompe moglbys polecić?

 

Ok 12 kW? Na jakiej podstawie tak szacujesz? Masz już dobraną moc na podstawie OZC?

 

Co do firmy - wybierz taką, która ma referencje i dba o klienta - warunki gwarancji, dostępność serwisu.

Ja polecam zapoznać się z ofertą naszych urządzeń. Jak masz konkretne pytania- jestem do dyspozycji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturek tak trąbi o ozc , już wiemy , że sam ma pompę 2x taką niż zapotrzebowanie jego domu. Jak się to ma do jego naganiactwa i ciągłego pytania 'czy masz ozc' , że pompę trzeba dobrać idealnie do zapotrzebowania? jeżeli ozc się ma i wyjdzie np 6kW lub gdy się ozc nie ma a pompę się wybierze większą , np 12kW tak jak on. Czyli się będzie grzało rzadziej , w dwóch taryfach. Sam sobie zaprzecza bo wychodzi na to , że w nowym domu nie trzeba ozc tylko można w ciemno brać pompę 9-12kW i grzać taniej jak to robi ON a sam na innych naskakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturek tak trąbi o ozc , już wiemy , że sam ma pompę 2x taką niż zapotrzebowanie jego domu. Jak się to ma do jego naganiactwa i ciągłego pytania 'czy masz ozc' , że pompę trzeba dobrać idealnie do zapotrzebowania? jeżeli ozc się ma i wyjdzie np 6kW lub gdy się ozc nie ma a pompę się wybierze większą , np 12kW tak jak on. Czyli się będzie grzało rzadziej , w dwóch taryfach. Sam sobie zaprzecza bo wychodzi na to , że w nowym domu nie trzeba ozc tylko można w ciemno brać pompę 9-12kW i grzać taniej jak to robi ON a sam na innych naskakuje.

 

znowu bzdury wypisujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz to wyjaśnij . On ma zapotrzebowanie 4,5kW , pompę ma 9kW dla oszczędności. Nowo budowany dom ma przeważnie od 4kW do 8kW i to wiadomo bez OZC, więc jeżeli da się większą pompę to będzie się oszczędzać tak jak arturek. Patrząc na ten przykład OZC do doboru pompy ma się nijak. Ja tak to widzę. Edytowane przez rustin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz to wyjaśnij . On ma zapotrzebowanie 4,5kW , pompę ma 9kW dla oszczędności. Nowo budowany dom ma przeważnie od 4kW do 8kW i to wiadomo bez OZC, więc jeżeli da się większą pompę to będzie się oszczędzać tak jak arturek. Patrząc na ten przykład OZC do doboru pompy ma się nijak. Ja tak to widzę.

 

ma obciążenie 4,5 kW, gdyby miał 8 kW albo 2 kW, to kompletnie inaczej wyglądałoby wykorzystanie taniej taryfy. w tym wszystkim chodzi i taki dobór, żeby użytkownik był zadowolony z kosztów eksploatacji i zakupu urządzenia, na co ogromny wpływ ma wykorzstanie lub nie tańszej taryfy. dzięki OZC można sobie odpowiedzieć na pytanie czy lepiej inwestować mocniejszą czy słabszą pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...