Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Gość Arturo72

Jak już napisano mam sporo przewymiarowana pompę i nie zauważyłem kichania czy taktowania w okresach przejściowych.

Może dlatego że mam płytę a może właśnie inwenter robi płynną pracę jedynie w taniej taryfie.

W każdym razie u siebie nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków tak dobranej pompy.

 

Żeby dla nieborakow było ponownie jasne nie był to celowy wybór a niejako przy okazji.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja otrzymałem dane od dystrybutora PANASONIC AQUAREA serii T-CAP 3 FAZOWA do porównania:

moc grzewcza dla A 7/W40 : pompa ciepła 9,0 kW + grzałki w hydroboxie 3x3 kW COP 4,17

moc grzewcza dla A-7/W45 : pompa ciepła 9,0 kW + grzałki w hydroboxie 3x3 kW COP 2,21

moc grzewcza dla A-15/W50 : pompa ciepła 9,0 kW + grzałki w hydroboxie 3x3 kW COP 1,90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do urzytkowników Atlantica.

Jak macie ustawiona wodę CWU. Można to ustawic w 3 fazach w trybie komfort ale za chiny nie mam pomysłu jakie godziny zadać. .

Np. ostanio rodzina korzystała z kąpieli ok. godz. 20. Opróżniony zbiornik i zagrzany nowy ale po co na noc?.

Mam ustawiony komfort do 21 ale jak dla mnie bez sensu aby CWU było grzane wtedy na noc.

Czy jest jakies reczne urochomienie grzania CWU bez trzymania trybu komfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do urzytkowników Atlantica.

Jak macie ustawiona wodę CWU. Można to ustawic w 3 fazach w trybie komfort ale za chiny nie mam pomysłu jakie godziny zadać. .

Np. ostanio rodzina korzystała z kąpieli ok. godz. 20. Opróżniony zbiornik i zagrzany nowy ale po co na noc?.

Mam ustawiony komfort do 21 ale jak dla mnie bez sensu aby CWU było grzane wtedy na noc.

Czy jest jakies reczne urochomienie grzania CWU bez trzymania trybu komfort?

 

Straty zasobnika na cwu są symboliczne . Woda zagrzana wieczorem nie wystygnie do rana.

 

Ręczna wersja sterowania polega na włączeniu i wyłączeniu ogrzewania cwu lewym górnym guzikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty zasobnika na cwu są symboliczne . Woda zagrzana wieczorem nie wystygnie do rana.

 

Ręczna wersja sterowania polega na włączeniu i wyłączeniu ogrzewania cwu lewym górnym guzikiem

 

To wiem ale np. przed chwila znowu sobie podgrzała wodę . Jest gdzies jakiś parametr ustawiony ze jak spadnie poniżej temp. x to podgrzewa.

Temp. wody przez te kilka godz. 8-10 temp. potrafi spaść do 35st.

stawione w komfort mam 45st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem ale np. przed chwila znowu sobie podgrzała wodę . Jest gdzies jakiś parametr ustawiony ze jak spadnie poniżej temp. x to podgrzewa.

Temp. wody przez te kilka godz. 8-10 temp. potrafi spaść do 35st.

stawione w komfort mam 45st.

 

trzeba zmienić histerezę .

 

Trzeba wejść w nastawy SPECJALISTA -Zasobnik cwu linia 5024 i zmniejszyć do np 4 ( jest 7)

 

A pompka cyrkulacyjna pracuje w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś

 

https://www.google.pl/search?q=pompa+cyrkulacyjna+cwu&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwirv4ybvo7LAhUGA3MKHZlOCZcQsAQIKA&biw=1242&bih=585

 

zamocowane na rurze w okolicy zbiurnika na wodę i podłączone nie daj Boże do gniazda na stałe

 

Pompy takiej nie dostrzegam. Przy wyjsciu z PC mam urzadzenie podobne ale nie to.

http://www.abceko.pl/pl/p/Serwomotor-Honeywell-VC-6012-ZZ00-230V50Hz/6423

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego za każdym razem W jest wyższe ?

To zaburza porównanie.....

 

wszystko jest Ok i nic nie zaburza porównania

W od 40 do 50 to przecież typowe jak na grzejniki idzie

 

to nie podłogówka, że sobie jedziesz cały rok W 32, czy tam zmieniasz jak Ci się chce od 28 do 34 miedzy jesienią a zimą

 

w grzejnikach temperatura wymaga większego "rozstrzału" to co starczy normalnie przy plusie już przy -15 na zewnątrz nie starczy do ogrzania

 

jakby podali samo W40 to byscie zarzucili, że nie uwzględniają zmiany temperatury i poprawiają COP dla -7 i -15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie histerezy spowoduje ustabilizowanie temperatury cwu.

Jakie znaczenie ma częstość podgrzewania wody ???Jak się myjesz to trzeba podgrzać

 

 

A jak ustawić CO?

Z poziomu specjalista tych parametrów w "obieg c.o." jest sporo. Mam krzywa grzewcza na 0,38 ustawioną, przesunięcie 0.

zadana komfort to 21st. Natomiast w pomieszceniach mam 21,8 -23st.

Salon z aneksem nasłoneczniony więc tam najcieplej 23st.

Musze sie zając i zacząc to ustawiac jak należy bo pompa chodzi 3 m-ce a mieszkam 2tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...