Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Gość Arturo72
Ok, zadam pytanie inaczej, bo widzę że rachunki forumowiczów za prąd to jakaś mega tajemnica. Czy ktoś z odwiedzających to forum, użytkuje pompę firmy Energy Save ? Chętnie wymienię opinie, spostrzeżenia! Pzdr !

Na proste pytanie nie potrafisz odpowiedzieć ile zużywasz energii na potrzeby c.o+cwu oraz czy masz taryfę G11 czy inną to czego oczekujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
A w ogóle gdzie takich pomp ciepła szukać? Brzmi to bardzo ciekawie. Jestem z podkarpacia, nie wiem czy w ogóle znajde kogoś kto ma takie zaawansowane techniki u nas? Polecicie kogoś u kogo znajdę pompy ciepła? ;)

A musisz ją dotknac,pomacac i zobaczyć bo uważasz że cudem jest że zimne powietrze zamienia się w ciepłą wodę ? ;)

To nie cud,naprawdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają przyzwoite ceny za pompę i kombinowałem wrzucić taką do budynku gospodarczego.

W następnym tygodniu mam dostać namiary na użytkowników w Polsce.

 

Witam! Trochę czasu minęło, mam pytanie czy zastosowałeś tę pompę i czy faktycznie dostałeś namiary na innych użytkowników. Ja mam zamontowaną i .... chetnie bym pogadał z innym użytkownikiem.

Pzdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam! Trochę czasu minęło, mam pytanie czy zastosowałeś tę pompę i czy faktycznie dostałeś namiary na innych użytkowników. Ja mam zamontowaną i .... chetnie bym pogadał z innym użytkownikiem.

Pzdr !

A mało masz tutaj użytkowników ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja jeździłem po ludziach, żeby zobaczyć PC na żywo. Nie z niedowierzania, tylko przede wszystkim z ciekawości jak hałasuje jedn. zew., no i generalnie jak się spisuje u ludzi w różnych budynkach.

A ja w ciemno ;)

Stwierdziłem,że jak na całym świecie takie pompy chodzą już od dawien dawna to nie może być to czary mary i nie może to być w żaden sposób nie komfortowe bo znając Niemców i ich podejście do sąsiadów czy do siebie nie pakowaliby czegoś co wg ich norm nie jest dopuszczalne a oni w normach i to restrykcyjnych się lubuja.

Ale ja bardziej luzak jestem i dla mnie prąd był tani do ogrzewania domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle gdzie takich pomp ciepła szukać? Brzmi to bardzo ciekawie. Jestem z podkarpacia, nie wiem czy w ogóle znajde kogoś kto ma takie zaawansowane techniki u nas? Polecicie kogoś u kogo znajdę pompy ciepła? ;)

 

Witaj!

 

Na podkarpaciu takich urządzeń pracuje całkiem sporo. W ogóle coraz więcej osób przekonuje sie do tej technologii!

W ubiegłym roku w Polsce sprzedaż pomp ciepła do ogrzewania pomieszczeń wzrosła ok. 20%. Pierwszy raz w historii badań, mieliśmy do czynienia z tak spektakularnym wzrostem segmentu rynku powietrznych pomp ciepła, który wyniósł 70%. Trend wzrostu utrzymał się również w stosunku do gruntowych pomp ciepła, których sprzedaż w 2015 roku wzrosła o 5%. Rynek wszystkich pomp ciepła łącznie wzrósł o 14%. Z badań PORT PC wynika, że w ubiegłym roku sprzedano łącznie o 70% więcej pomp ciepła typu powietrze/woda w stosunku do roku 2014. W roku 2015 sprzedano prawie 5000 sztuk gruntowych pomp ciepła i ponad 3100 powietrznych pomp ciepła.

 

Co do referencji - możesz sprawdzić u nas na stronie, ale zapytać naszego partnera w Twojej okolicy - z pewnością poleci jakąś referencje :)

Tutaj znajdziesz najbliższego partnera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musisz ją dotknac,pomacac i zobaczyć bo uważasz że cudem jest że zimne powietrze zamienia się w ciepłą wodę ? ;)

To nie cud,naprawdę :)

 

 

:) no to bardzo częste pytanie do nas!

Jak to możliwe, że coś zimnego daje coś ciepłego :)

 

Tajemnica jest w przemianach termodynamicznych. To, że dla nas coś jest zimne, nie oznacza, że dla czynnika w pompie też jest to zimne! Wręcz przeciwnie!

 

I rzeczywiście niektórzy nie uwierzą, póki nie dotkną i nie poczują, mimo, że ta technologie wcale nie jest nowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum. Zainteresował mnie temat pomp ciepła typu powietrze-woda.

 

Użytkuję piąty rok dom, który ogrzewam ekogroszkiem, ale ze względu na to że piec się trochę ostatnio psuje i obsługa tego typu ogrzewania do czystych nie należy myślę o zmianie sposobu ogrzewania.

 

Możecie spojrzeć fachowym okiem i spróbować ocenić czy pompa powietrzna sprawdzi się w poniższych warunkach?

 

- położenie domu: kujawsko-pomorskie

- powierzchnia użytkowa domu: parter+poddasze 120 m2 + piwnica 46 m2

- kubatura domu: parter+poddasze 302 m3 + piwnica 103 m3

- grzejniki stalowe dwupłytowe: parter+poddasze 8,08 m2 + piwnica 3,12 m2

- brak podłogówki

- dom ma 5 lat, cały ocieplony styropianem 20 cm, piwnica też tak samo ocieplona aż po samą ławę

- poddasze ocieplone, okna dachowe ROTO

- okna dwuszybowe, na parterze wszędzie rolety zewnętrzne zamykane na noc,

 

Temperaturę na piecu trzymam dość wysoką (wymogi pieca), ale zaworem mieszającym mam ustawione teraz około 42 stopnie na wyjściu CO. Przy takiej temperaturze grzejniki i tak mamy skręcone termostatem średnio na poziom 3 - 4 w skali 1-6 lub skręcamy zupełnie w ciągu dnia lub w nocy bo jest za ciepło przy aktualnych temperaturach w nocy około 0 stopni. Piwnica użytkowana teraz tylko okazjonalnie jako pralnia / siłownia.

 

Piec bierze mi w sezonie jedną tonę węgla na 2 miesiące grzania (szedł bardzo równo przez cały sezon).

Poza sezonem z wygody CWU ogrzewam elektrycznie ze sterowaniem czasowym. (chociaż kilka miesięcy, w których można zapomnieć o węglu)

 

Myślicie że powietrzna pompa da radę jako jedyne źródło? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i opinie.

 

Andrzej.

Edytowane przez polinal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum. Zainteresował mnie temat pomp ciepła typu powietrze-woda.

 

Użytkuję piąty rok dom, który ogrzewam ekogroszkiem, ale ze względu na to że piec się trochę ostatnio psuje i obsługa tego typu ogrzewania do czystych nie należy myślę o zmianie sposobu ogrzewania.

 

Możecie spojrzeć fachowym okiem i spróbować ocenić czy pompa powietrzna sprawdzi się w poniższych warunkach?

 

- położenie domu: kujawsko-pomorskie

- powierzchnia użytkowa domu: parter+poddasze 120 m2 + piwnica 46 m2

- kubatura domu: parter+poddasze 302 m3 + piwnica 103 m3

- grzejniki stalowe dwupłytowe: parter+poddasze 8,08 m2 + piwnica 3,12 m2

- brak podłogówki

- dom ma 5 lat, cały ocieplony styropianem 20 cm, piwnica też tak samo ocieplona aż po samą ławę

- poddasze ocieplone, okna dachowe ROTO

- okna dwuszybowe, na parterze wszędzie rolety zewnętrzne zamykane na noc,

 

Temperaturę na piecu trzymam dość wysoką (wymogi pieca), ale zaworem mieszającym mam ustawione teraz około 42 stopnie na wyjściu CO. Przy takiej temperaturze grzejniki i tak mamy skręcone termostatem średnio na poziom 3 - 4 w skali 1-6 lub skręcamy zupełnie w ciągu dnia lub w nocy bo jest za ciepło przy aktualnych temperaturach w nocy około 0 stopni. Piwnica użytkowana teraz tylko okazjonalnie jako pralnia / siłownia.

 

Piec bierze mi w sezonie jedną tonę węgla na 2 miesiące grzania (szedł bardzo równo przez cały sezon).

Poza sezonem z wygody CWU ogrzewam elektrycznie ze sterowaniem czasowym. (chociaż kilka miesięcy, w których można zapomnieć o węglu)

 

Myślicie że powietrzna pompa da radę jako jedyne źródło? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i opinie.

 

Andrzej.

 

Ja tu widzę problem z grzejnikami - wymagają wysokiej temperatury zasilania - wyższej niż ta którą dostarczają standardowe pompy ciepła. (Są też oczywiście pompy wysokotemperaturowe)

 

Podejrzewam, że skoro użytkujesz dom 5 lat, to o gruntownym remoncie jeszcze nie myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
A ja w ciemno ;)

Stwierdziłem,że jak na całym świecie takie pompy chodzą już od dawien dawna to nie może być to czary mary i nie może to być w żaden sposób nie komfortowe bo znając Niemców i ich podejście do sąsiadów czy do siebie nie pakowaliby czegoś co wg ich norm nie jest dopuszczalne a oni w normach i to restrykcyjnych się lubuja.

Ale ja bardziej luzak jestem i dla mnie prąd był tani do ogrzewania domu ;)

 

 

 

 

 

tylko jeśli już wymieniasz Niemców to dodaj że oni mają chyba najniższe ceny prądu , niższe niż w PL z grzeczności nie wspomnę o dochodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Ja tu widzę problem z grzejnikami - wymagają wysokiej temperatury zasilania - wyższej niż ta którą dostarczają standardowe pompy ciepła. (Są też oczywiście pompy wysokotemperaturowe)

 

Podejrzewam, że skoro użytkujesz dom 5 lat, to o gruntownym remoncie jeszcze nie myślisz?

 

 

 

 

ale zawsze może sobie walnąć pompę ciepła kanałową , jest tu wątek o nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeśli już wymieniasz Niemców to dodaj że oni mają chyba najniższe ceny prądu , niższe niż w PL z grzeczności nie wspomnę o dochodach

 

wypisujesz bzdury. w hurcie może i taniej mają niż w PL, ale konsument jest znacznie bardziej obciążony i finalnie płacą znacznie więcej niż Polacy

 

http://energetyka.wnp.pl/niemcy-placa-za-polityke-klimatyczna-wiecej-niz-polacy,268850_1_0_0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę problem z grzejnikami - wymagają wysokiej temperatury zasilania - wyższej niż ta którą dostarczają standardowe pompy ciepła. (Są też oczywiście pompy wysokotemperaturowe)

 

Podejrzewam, że skoro użytkujesz dom 5 lat, to o gruntownym remoncie jeszcze nie myślisz?

 

Rozumiem, że w kierunku podłogówki? Na razie nie chciałbym za dużo przerabiać. Wysokotemperaturowe pewnie ciągną więcej prądu podgrzewając grzałkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypisujesz bzdury. w hurcie może i taniej mają niż w PL, ale konsument jest znacznie bardziej obciążony i finalnie płacą znacznie więcej niż Polacy

 

http://energetyka.wnp.pl/niemcy-placa-za-polityke-klimatyczna-wiecej-niz-polacy,268850_1_0_0.html

No bo tak to jest jak ktoś puści bąka a inni się na to łapią i mówią że pachnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...