Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koniecznie zrób OZC, wtedy siè okaże czy pompa o mocy 8 kw będzie optymalna do ogrzania domu w największe mrozy.

 

A dlaczego 8kW pompą ma nie dać rady ogrzać 100m2 budynku ...?

OZC mu powie że ma być mniejsza ...:cool:

Chłop założyć sobie takie mikro coś a potem będzie płakał że CWU mu grzeje w drogim prądzie bo popołudniowe okienko jest za krótkie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego 8kW pompą ma nie dać rady ogrzać 100m2 budynku ...?

OZC mu powie że ma być mniejsza ...:cool:

Chłop założyć sobie takie mikro coś a potem będzie płakał że CWU mu grzeje w drogim prądzie bo popołudniowe okienko jest za krótkie ...

 

Nigdzie nie napisałem, że pompa ma za dużą moc. Chodzi tu o pompę PWa nie gruntową. Nie wiem jak się przedstawia krzywa mocy wraz ze spadkiem temp.

Po za tym, nic nie wiemy na temat izolacji termicznej budynku. Prawdopodobnie standardowo????

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że pompa ma za dużą moc. Chodzi tu o pompę PWa nie gruntową. Nie wiem jak się przedstawia krzywa mocy wraz ze spadkiem temp.

Po za tym, nic nie wiemy na temat izolacji termicznej budynku. Prawdopodobnie standardowo????

 

Od sytuacji krytycznych są grzałki ...

Czy ktoś o zdrowych zmysłach decyduje się na powietrzną pompę ciepła i standardowe izolację ...?

Takie standardy to są dobre dla zwolenników "śmieciuchów" z własnym lasem ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sytuacji krytycznych są grzałki ...

Czy ktoś o zdrowych zmysłach decyduje się na powietrzną pompę ciepła i standardowe izolację ...?

Takie standardy to są dobre dla zwolenników "śmieciuchów" z własnym lasem ...:yes:

Nie wszystkie pompy taką grzałkę posiadają. U mnie niet.

Jeśli chodzi o izolację to pozwólmy wypwiedzieć się zainteresowanemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u mnie przy standardowym ociepleniu (tylko 12 cm styro na ścianach :rolleyes:oraz 30 na skosach i stropie wełny) dla powierzchni po podłogach 200m i jak dobrze pamiętam 170 kilka użytkowej wychodzi 5,5kW razem z CW to zakładam że przy 100m więcej jak 4kW nie będzie potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, buduje mały domek koło Wrocławia o pow. 106.8m2 i chcemy założyć powietrzną PC i tu mamy dylemat bo nie wiem którą pompę wybrać. Mam zrobione wyceny na pompe NIBE F2040 8 kW i Mitsubishi Electric Power Inverter również 8kW, jeszcze czekam na wycenę Mitsubishi Electric Zubadan Inverte.

Proszę o rade, którą pompe wybrać? Może ktoś użytkuje którąś z tych pomp.

 

Witaj!

 

A pytałeś może o wycenę od firmy Viessmann i o urządzenia naszej firmy?

 

Pamiętaj, że zawsze możesz zapytać o informację, lub skorzystać z naszego konfiguratora :)

 

To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje. Jeśli masz pytania - służę pomocą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u mnie przy standardowym ociepleniu (tylko 12 cm styro na ścianach :rolleyes:oraz 30 na skosach i stropie wełny) dla powierzchni po podłogach 200m i jak dobrze pamiętam 170 kilka użytkowej wychodzi 5,5kW razem z CW to zakładam że przy 100m więcej jak 4kW nie będzie potrzeba.

Jednym z czynników mających znaczenie przy liczeniu OZC jest strefa klimatyczna.

Kto Ci liczył OZC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u mnie przy standardowym ociepleniu (tylko 12 cm styro na ścianach :rolleyes:oraz 30 na skosach i stropie wełny) dla powierzchni po podłogach 200m i jak dobrze pamiętam 170 kilka użytkowej wychodzi 5,5kW razem z CW to zakładam że przy 100m więcej jak 4kW nie będzie potrzeba.

Podajesz wartość samego przenikania czy z wentylacją? Coś optymistycznie Ci wyszło przy takich parametrach, u mnie odpowiednio 5,2/6,7kW dla 180m2 (2 pełne piętra) przy lepszym ociepleniu na ścianach (20cm). Audytor (pewnie) ten sam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz wartość samego przenikania czy z wentylacją? Coś optymistycznie Ci wyszło przy takich parametrach, u mnie odpowiednio 5,2/6,7kW dla 180m2 (2 pełne piętra) przy lepszym ociepleniu na ścianach (20cm). Audytor (pewnie) ten sam. ;)

Pewnie ściany mają na to wpływ bo są z Ytonga energo 36,5, styropian grafit a wełna 0,035 no i reku a nie grawitacyjna. Strefa III a więc nie taka gorąca. Jak przeliczałem dla wyższych grubości styropianu to wychodziło że gra nie warta świeczki.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ściany mają na to wpływ bo są z Ytonga energo 36,5, styropian grafit a wełna 0,35 no i reku a nie grawitacyjna. Strefa III a więc nie taka gorąca. Jak przeliczałem dla wyższych grubości styropianu to wychodziło że gra nie warta świeczki.

Ja liczyłem dla Silki 24cm +20cm styro 032 więc grubość ścian wychodzi na jedno... Oczywiście WM z reku było uwzględnione. Nadal jest trochę przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy parte i poddasze użytkowe. Ściany budowaliśmy z maxa ceramicznego i ocieplony 15cm styropianem lambda 38. Poddasza jeszcze nie ocieplaliśmy ale będzie 25cm wełny lambda 31-33, do tego okna mają 3 szyby i gruba ramę. Jeśli chodzi o kubaturę to projekt zakłada, że wyniesie 533m3. Dodatkowo założę kominek z płaszczem wodnym. Zastanawiam się też nad rekuperacją. Jakie macie zdanie na te temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie stawiasz dom? Jaki metraż ?

Wełny lepiej dołorzyć, nigdy za wiele. Minimum 30 cm. Zrób OZC więcej będziesz wiedział- chociażby szacunkowe koszty ogrzewania. Przy PC kominek owszem tak, ale płaszcz wodny, po co? Zbędny wydatek. Rekuperacja to dobra inwestycja- powinna być standardem w nowo budowanych domach, podobnie OP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...