Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Porównywałem akurat Meetinga z T-capem :

- cena zakup i instslacja niższa o ok 30%

- copy gorsze

-japoniec ( malezyjski może ale jednak) i chinol ( nawet na niektórych markowych komponentach)

-brak potwierdzonych parametrów ( panas miał)

 

Może przy ciepłym domku i podłogówce ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Porównywałem akurat Meetinga z T-capem :- cena zakup i instslacja niższa o ok 30%- copy gorsze -japoniec ( malezyjski może ale jednak) i chinol ( nawet na niektórych markowych komponentach)-brak potwierdzonych parametrów ( panas miał)Może przy ciepłym domku i podłogówce ....
Czemu takie idiotyzmy piszesz ?Konkrety poproszę jeszcze raz,czyli obciązenie cieplne domu a w związku z z tym porównanie total chiny meetinga do innej markowej pompy.Skąd w głowie ubzdurał Ci się T-CAP ? Drobny sprzedawczyk wychodzi ?
Może cena 1/4 Twojej? :p
Dlatego o konkrety poprosiłem,jarzysz ? Czy zakręciłeś w między czasie kran ? Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie idiotyzmy piszesz ?Konkrety poproszę jeszcze raz,czyli obciązenie cieplne domu a w związku z z tym porównanie total chiny meetinga do innej markowej pompy.Skąd w głowie ubzdurał Ci się T-CAP ? Drobny sprzedawczyk wychodzi ?Dlatego o konkrety poprosiłem,jarzysz ? Czy zakręciłeś w między czasie kran ?

 

Co się tak denerwujesz? Po ile brutto stoi Twój Panasonic? Bo Meeting 7 KW to 5000 zł (przy 23% VAT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie idiotyzmy piszesz ?Konkrety poproszę jeszcze raz,czyli obciązenie cieplne domu a w związku z z tym porównanie total chiny meetinga do innej markowej pompy.Skąd w głowie ubzdurał Ci się T-CAP ? Drobny sprzedawczyk wychodzi ?Dlatego o konkrety poprosiłem,jarzysz ? Czy zakręciłeś w między czasie kran ?

 

Chyba trzeba z takim Czymś jak Ty zrobić porządek:

 

1.jesteś prymitywem bez kultury osobistej ( potocznie cham),do każdego zwracasz się agresywnie ( ojciec bił , koledzy się śmieli?)

2.j/w + niekompetentny

3. Siedzisz w tym sklepiku ( sprzedawczyku...)i kombinujesz jak tu opylić parę rurek , bo szef będzie nie zadowolony

4.jakbyś miał odrobinę inteligencji ( nawet emocjonalnej) , to byś chociaż się przygotował do pytania

5. Dla innych , rozumnych :

Przy założeniu 9kW przy -15 st , trzeba brać coś ok 18kW lub 24 kW Meetinga z uruchomieniem cena wtedy była ok 20-24000pln -tcap ok 23500+zas cwu

6.tyle lat zaśmiecasz to forum , że może trzeba napisać zbiorową petycję do moderatora...

Tylko kultura Cię wyzwoli , tylko życzliwość Cię uzdrowi

Bez pzdr ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co się tak denerwujesz? Po ile brutto stoi Twój Panasonic? Bo Meeting 7 KW to 5000 zł (przy 23% VAT)
Czekałem na konkrety co i jak.Miloszenko,zapodasz konkrety na temat pytania do piotr3k.. dot.obciązania cieplnego,konkretnej pompy i całosciowego kosztu czy to Ty tez sprzedajesz meetenga ?Zatem od Ciebie poproszę o konkrety.
Chyba trzeba z takim Czymś jak Ty zrobić porządek:Bez pzdr ,
Konkrety poproszę...Komuś psuję biznesik ? Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba z takim Czymś jak Ty zrobić porządek:

 

1.jesteś prymitywem bez kultury osobistej ( potocznie cham),do każdego zwracasz się agresywnie ( ojciec bił , koledzy się śmieli?)

2.j/w + niekompetentny

3. Siedzisz w tym sklepiku ( sprzedawczyku...)i kombinujesz jak tu opylić parę rurek , bo szef będzie nie zadowolony

4.jakbyś miał odrobinę inteligencji ( nawet emocjonalnej) , to byś chociaż się przygotował do pytania

5. Dla innych , rozumnych :

Przy założeniu 9kW przy -15 st , trzeba brać coś ok 18kW lub 24 kW Meetinga z uruchomieniem cena wtedy była ok 20-24000pln -tcap ok 23500+zas cwu

6.tyle lat zaśmiecasz to forum , że może trzeba napisać zbiorową petycję do moderatora...

Tylko kultura Cię wyzwoli , tylko życzliwość Cię uzdrowi

Bez pzdr ,

 

Tylko po co w takiej sytuacji (punkt 5) brać PC PW jeśli można wziąć gruntówkę za pewnie 6000 zł, dorzucić dolne źródło - nawet odwierty i wszystko wyniesie nie więcej niż 15 000, z COPem stabilnym bez względu na temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co w takiej sytuacji (punkt 5) brać PC PW jeśli można wziąć gruntówkę za pewnie 6000 zł, dorzucić dolne źródło - nawet odwierty i wszystko wyniesie nie więcej niż 15 000, z COPem stabilnym bez względu na temperatury.

 

Mam grzejniki- robiłem porównania i nie wychodziło tak korzystnie dla gruntówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Atrureczku - wszystko jasne :czujesz zagrożenie i we wszystkich użytkownikach widzisz konkurencję?Tia- typowy przypadek braku wyrobienia planu . No i co - po premii będzie ?Oj , jak mi przykro ( i reszcie forumowiczów)
Drobny sprzedawczyku,jestem tutaj na długo przed wbiciem pierwszej łopaty pod budowę domu:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776382&viewfull=1#post4776382
Witam Wszystkich :)Słowo się rzekło,pozwolenie na budowę jest,także w miarę możliwości czasowych będę starał się przeprowadzać foto relację z inwestycji.Planowane rozpoczęcie na jesień 2011 chociaż widzę,że prędzej na wiosnę 2012 :)Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf+wodna podłogówka.+bojler do cwu:http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html Całość będzie grzana prądem w II taryfie.
I naciągaczy wyczuwam z daleka...bo pytam się zawsze o konkrety bo wiem co to są konkrety, Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miloszenko,

W zeszłym roku pan Adrian Teliżyn czytelnie porównał oba systemy , do tego jeśli dołożę ryzyko jakichś wymrożeń ( mieszkam w terenie górzystym - może przy wierceniu trafiłbym na twardą skałę , itp) , wykopków koło domu ( 7 lat już mieszkałem wtedy)-zdecydowanie korzystniej wychodziła PP P/W.

Jedynie brałem Daikina Althermę HT-ale kiedy porównałem copy , to dopiero powyżej 45 st Daikin był lepszy od Panasa .

Panas , ponieważ :parametry -15st , cena

Dzisiaj gdybym to robił , musiałbym widzieć wyraźne "za " gruntówką

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny sprzedawczyku,jestem tutaj na długo przed wbiciem pierwszej łopaty pod budowę domu:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776382&viewfull=1#post4776382I naciągaczy wyczuwam z daleka...bo pytam się zawsze o konkrety bo wiem co to są konkrety,

 

Marny sprzedawczyku - jesteś jak zbędny smród , którego wszyscy omijają-ludzie mają już dość Twoich wynurzeń ,

A konkrety :

-dlaczego bez sprawdzenia czy jest przepływ czy nie , chamsko żądasz pracy PC bez Bufora

- dlaczego bez wglądu na szczegóły danego przypadku , chamsko żądasz swojego widzimisię rozwiązania

-i wiele innych spraw ( szkoda czasu na Ciebie ,zarozumiały człeku)

Zastanów się nad sobą- są ludzie , którzy mogą Cię uleczyć : psycholog/psychanalityk/psychiatra (?)

Podoba Ci się taki styl - hej forumowicze , to Arturka język i stajl - to może tak na co dzień będziemy się do delikwenta tak zwracać ?

Artuś- chcesz tego ? może już się wypaliłeś na tym forum ( w życiu zapewne również-poczytaj dr Frouda)

Może już czas żebyś się zamknął z tym zbydleniem- bo łatwo może Cię to dotknąć do żywego

A już wiemy, że Cię to boli, uuuu- jak smutno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Marny sprzedawczyku - jesteś jak zbędny smród , którego wszyscy omijają-ludzie mają już dość Twoich wynurzeń ,A konkrety :-dlaczego bez sprawdzenia czy jest przepływ czy nie , chamsko żądasz pracy PC bez Bufora
I Tu Cię boli sprzedawczyku,że kłopot jest z naciąganiem inwestorów na bufor przy podłogówce bo forumowe wasze owieczki będą uświadomione że bufor przy podłogówce jest tylko zbędnym i drogim gadżetem ?ŻADNA instalacja Atlantica,Fujitsu nie ma bufora a tępe lub chamskie instalatory Panasa czy Vieśka widząc owieczkę proponują mu z automatu bufor ? W jakim celu sprzedawczyku ???? Pokaż mi na forum chociaż jedną instalację z buforem Atlantica lub Fujitsu a to sa te same praktycznie pompy.Nie ma ani jednej i jaki wniosek z tego płynie dla potencjalnych owieczek ?Sprzedawczyku,dopóki ja bedę będę wam słodził tak jak słodziłem sprzedacom kotłów weglowych... Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artuś - Ty naprawdę wierzysz , że jestem producentem jakichś buforków albo , że montuję PC?

Gdyby nie to , że musisz jeszcze trochę poczytać o fizyce w ogóle- to uznałbym to za komplement .

Amator traktowany jako spec ?

Łał- handlarzyno , jak tam idzie w sprzedaży jajek i chleba ?A cinko - bo śpisz przy kompie ...

Twoje pytanie jest w tym momencie wsiurskie - co mnie obchodzą inne PC , jeśli zabieram głównie głos w Panasach ( hello- zapamiętaj , użytkuję t-capa). Pogadaj z Mikołajem może dostaniesz pod choinkę razem z rózgą przepływomierz i jak sprzedasz parę jajek - to może kogoś znajdziesz do instalacji

Bez pzdr

PS

A może jednak taki się nie ulągłeś-może przez ten jajeczny handelek takim się stałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujac <45*C to wybor PC jest o wiele wiekszy... a HT zbednie droga do zastosowania <45*C

Tu duzo zalezy od domu , grzejnikow etc.

Faktyczny SCOP bedzie tez zalezny od lokalizacji / srednich temp.

 

Do tego właśnie doszedłem - mój średni COP był 3 ( dostałem reprymendę od jednego z fachmanów , że to nie scop)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artuś - Ty naprawdę wierzysz , że jestem producentem jakichś buforków albo , że montuję PC?
Wali mnie kim jesteś i oczywiście niezaleznie od tego będę pisał co wiem i co myślę.A że psuję niektórym biznesik to również mnie to wali.Mniej owieczek bardziej przyjazne forum będzie. Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wali mnie kim jesteś i oczywiście niezaleznie od tego będę pisał co wiem i co myślę.A że psuję niektórym biznesik to również mnie to wali.Mniej owieczek bardziej przyjazne forum będzie.

 

Tylko dlaczego , handlarzynusiu , piszesz jak byś pisał dla pisania - a nie dla wiedzy

A może tak deczko ładniej : zamiast "wali mnie"- nie przejawiam zainteresowania....

Relaks, oddech , relaks

Handlarzynko

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...