Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Jakby miał ktoś zainstalowaną pompę od chińczyka to proszę o kontakt na pw
Wrażenia użytkownika chińczyka:
moja Meeting 7KW daje rade do -6stC, przy niższych temp za bardzo sie szroni i wiecej czasu się odszranian niż grzeje. ogrzewam nią domek 70m2, latem grzeje mi ciepłą wode bijler 170l i tu sprawuje się super.podsumowując jestem zadowolony ocena 8pkt w skali 0-10pkt
Panowie mam problem z METTINGIEM 5KW otóż nie załącza mi się odszranianie a wymiennik cały pokryty lodem ,jakieś pomysły?sprawdziłem wszystkie ustawienia i są ok POMOCY
Witam czy w waszych pompach md20 Metting często wywala błąd E06 ?Pozdrawiam Młynek Grzegorz
E06-zakócenia w układzie niskiego ciśnienia pojawia pojawia się taki błąd w okolicach 0 stopnia a poniżej pompa to już tragedia odzszraniaie działa ustawione co 30min pompa nowa pracuje 1 miesiąc
I chyba już jasne,że tanie g..o psy jedzą ? Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ooo a przed chwilą na innym temacie mówiłeś że Viessmann drogi to zastanów się czy lepsze tanie Głowno czy drogi sprzęt
Widzisz róznicę miedzy 5tys.zł za chińczyka totalną tandetę,15tys.zł za markową pompę a 30tys.zł za Vieska,który ma gorsze parametry od tych markowych pomp czyli Atlantic,Panasonic,Daikin,Fujitsu,Samsung itp ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i produkty Apple... lub podzespoly do calkiem drogich aut... ;)

Kwestia pewnie dopilnowania, kontrola jakosci i dopilnowanie zalozonych specyfikacji.

Chinczyk sam w sobie pewnie nie wykona pracy gorzej od "Kowalskiego" jak Japonczyk przypilnuje ;)

Ale właśnie w kontroli pies jest pogrzebany. Swego czasu próbowałem kontrolować, pod sprzedaż w PL, rejestratory samochodowe (taki mój konik swego czasu). W końcu stwierdziłem, że szkoda zdrowia żeby się użerać z nimi. :D Trzeba by tam pojechać i z batem stać nad tyłkiem. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ile trzeba liczyć za kompletny system z pompa do grzania i wody ? około 10-12kW , z ogrzewaniem podłogowym, wszystko od A do Z ?czy wychodzi dużo drozej od gazu ?
Na około to możesz sobie pobiegać dookoła domu :DMusisz znać dokładne obciążenie cieplne domu bo bez tego za dużo nikt Ci nic nie powie a watpię,że obciążenie w nowym domu masz 10-12kW no chyba,ze ok.300m2 dom.Podłogówka będzie w takiej samej cenie co ta do gazu,niczym się nie różni zatem porównuj jedynie same systemy grzewcze czyli pompa ciepła+zasobnik cwu+montaż vs przyłącze gazowe na działkę+przyłącze gazu do domu,instalacja wewnątrz domu+kocioł gazowy+montaż+ zasobnik cwu.No już widzę,że chcesz budować ok.106m2 energooszczędny to obciążenie cieplne będziesz miał na poziomie 3-4kW a tu w zupełności wystarczy :http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-atlantic-extensa-8kw-i6587337436.html lub http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-aquarea-9kw-kit-wc09f3e5-i5463318929.html Całość będzie ok.5tys.zł drozsza od gazu. Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie ale raczej do Panów instalatorów. W lecie przenosiłem jednostkę zewnętrzną co związane było z wymianą gazu no i w sezonie grzewczym zauważyłem że nie odszrania się jeden chyba drugi licząc od dołu poziom radiatora . Poza tym zauważyłem że pompa na najwyższym biegu szroni się nawet przy dziesięciu ( ! ) stopniach. Czy te objawy mogą mieć związek z ilością gazu w układzie? Pompa to chińczyk sprzedawany w Juli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Arturo72 ! wydaje mi się, że nawet tanie niż gaz, bo ten znowu muszę ciągnąć z 50m więc to też spore koszty jak by nie patrzył

a zasobnik do tego na 3 osoby, starczy 120l-150 ? i czy taki zasobnik musi mieć dodatkowe grzałki, bo jak mniemam woda w centralnym a woda do cwu, będą miały jakieś 15-20stopni różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba liczyć za kompletny system z pompa do grzania i wody ? około 10-12kW , z ogrzewaniem podłogowym, wszystko od A do Z ?

czy wychodzi dużo drozej od gazu ?

 

Witam !

W naszej ofercie znajdują się zarówno pompy ciepła jak i systemy ogrzewania podłogowego. Zachęcam do wypróbowania naszej bezpłatnej wyceny TUTAJ Oczywiście podane ceny są referencyjne i można się strać o rabaty u naszych autoryzowanych dystrybutorów, które wykonują takie instalacje kompleksowo.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przez dłuższy czas byłem zwolennikiem założenia gazu (propan z własnej butli). Decyzja podyktowana była wygodą, w miare dobrze jak na moje oko ocieplonym domem i najważniejsze - sprawdzonym rozwiązaniem. Po przebiciu się przez wszytskie tematy i dyskusji ze znajomymi, którzy pompy założyli w tym roku skłaniam się coraz bardziej ku PC PW. Oczywiście OZC będzie zrobione (napisałem już do Asolta). Dom w tej chwili SSO, na wiosnę ruszam dalej i teraz pytanie. Jeśli mielibyście wybrać PC PW z tych trzech producentów LG Therma, Panasonic, Samsung, która by to była i dlaczego ? Najwięcej w tym temacie przewinęło się chyba Panasów. Zaznaczę - nie patrzyłem i nie pytałem jeszcze o różnice cenowe tych pomp. Z ewentualnym przyszłym instalatorem będę się widział w przyszłym tygodniu. Wiem, że montują własnie te 3 marki i na te 3 marki posiadają certyfikaty i szkolenia.

Dom 164 m2 użytkowej (parter + pełne piętro bez skosów)+ garaż i "kotłownia" ok 40m2 (biję się z myślami czy ogrzewać czy nie). Beton komórkowy 24 + 25 cm styro, podłoga 20 cm styro, dach 40 cm wełna. Wentylacja mechaniczna z reku, ogrzewanie 100% podłoga + drabinka w łazience z temp taka jak na podłogówce.

Z góry dzięki za info czym te pompy się różnią i jaka jest ich trwałość jeśli porównamy tylko te 3 marki.

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przez dłuższy czas byłem zwolennikiem założenia gazu (propan z własnej butli).

Jeśli mielibyście wybrać PC PW z tych trzech producentów LG Therma, Panasonic, Samsung, która by to była i dlaczego ? Najwięcej w tym temacie przewinęło się chyba Panasów. Zaznaczę - nie patrzyłem i nie pytałem jeszcze o różnice cenowe tych pomp.

 

Dobrze kolego, że się opamiętałeś z tym gazem z butli, bo po najdalej dwóch sezonach stałbyś się największym fanem kominka z tartakiem na podwórku;) Wierz mi, wielu mam takich na wiosce:mad:

Co do wyboru pompy, to każda z nich będzie OK, Panasonic jest po prostu na fali, no i sprawdzony działaniu przez wielu forumowiczów, ale ja bym nie bał się dziś kupić ani Samsunga ani LG. Kiedy ja kupowałem swojego Panasa (2013) to był to wtedy produkt dość niszowy, a się nie zawiodłem. Myślę, że podobnie byłoby z LG, czy S, bo to firmy produkujące dobre klimatyzatory, a to bardzo zbliżone technicznie urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...