Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Co ważne - nie montują buforów. "

 

A potem przychodzi zima.....

 

Cześć CNC,

jeśli jakiś instalator twierdzi , że nie montuje buforów , to wyciągam takie wnioski:

 

- znają się na rzeczy i nie było potrzeby tego montować

-może czasem montują sprzęgło , a mieli na myśli magazyn ciepła

-nie kumają do końca tematu instalacji PC

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat CNC nie jest tutaj żadnym autorytetem. To sprzedawca meetingów, który przez większość swojej "kariery" krytykował Panasoniki (pod innym nickiem oczywiście) wypisując takie głupoty, że aż strach to przytaczać. Teraz kreuje się na wielkiego znawcę i super instalatora:( Ostatnio dzwonił do mnie gościu, któremu CNC do domu o obciążeniu 3,5kW proponował pompę 9kW z buforem oczywiście - ręce i nogi opadają:o

Ja jadę czwartą zimę bez bufora/sprzęgła i żyję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mapnie jestem adwokatem CNC i jeśli to prawda co piszesz - no cóż , Ty się nawróciłeś ekogroszku , a on przeprosił się z Panasem ������...
Nie chodzi o marki ale CNC gada bzdury i dla kogoś kto ma już doświadczenie z eksploatacją pompy są to bzdury ewidentne i jedynie żal takiego nieswiadomego inwestora klienta CNC.Oczywiscie rozumiem,że instalator liczy jedynie na kasę i w d..e ma inwestora ale jest instalator i "instalator" dlatego też i mkm będę krytykował za "coś nazbyt" bo bez tego "na zbyt" też moze funglać chociaż instalator z niego do polecenia jest na pewno,a mkm za ceny równiez :D Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o marki ale CNC gada bzdury i dla kogoś kto ma już doświadczenie z eksploatacją pompy są to bzdury ewidentne i jedynie żal takiego nieswiadomego inwestora klienta CNC.

 

Znowu zaczynasz "nawalankę"- za moment CNC się zrewanżuje....( chyba , że zignoruje te uwagi)

Ja akurat jego opinię o zimie odebrałem tak :

ci którzy powinni mieć sprzęgło , będą mieli problem z mocą przy mrozach.

To był ewidentnie skrót myślowy- przecież znasz jego poglądy n/t

Bywaj ( .....)

 

PS

Jak by ktoś był złośliwy , to Twój wpis o braku znaczenia sprawności PC przy zużyciu energii- uznałby za brak wiedzy.

Ja uznałem , że się zapędziłeś i tak sobie palnąłeś.

I nie atakuj mnie ( i nie obrażaj- bo wiesz , że pstryczka w nosek potrafię dać) bo ja Twoim wrogiem nie jestem , a zamiast się okładać - można coś " zielonym" wyjaśnić ( a nie -jeszcze domieszać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Już pisałem o tym kiedyś, ale powtórzę;

 

MKM CNC i wielu innych instalatorów pilnują przede wszystkim swojej d...... , chyba że wykonywali całą instalację i wiedzą jak jest zrobiona.

 

W sytuacji gdy klient nie wie co ma w wylewce, jakie rury zamurowali mu w ścianach, badanie stanu instalacji najczęściej, instalatorowi nie będzie się opłacać.

O ile zresztą ma do tego odpowiednie narzędzia i wiedzę jak ich użyć

Zresztą który klient liczący każdy grosz będzie chciał płacić za jakieś fanaberie, jak przychodzi instalator i mówi "Damy buforek, mocną pompkę i będzie OK".

 

Który rozsądny instalator będzie podejmował ryzyko?

Kłopoty użytkownika spadną na niego w ramach rękojmi czy gwarancji.

 

Z tej, jak sądzę przyczyny bufory są codziennością w ofertach instalatorów.

Niekiedy zresztą są potrzebne lub wręcz konieczne.

 

Pozdrawiam

 

Ptachawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pratchawiec ,

podchodzę do naszego FM tak :

-jak ktoś przymierza się do tematu wdrożenia u siebie PC to zazwyczaj chce się upewnić co do wyboru producenta/modelu/konfiguracji

Jak ktoś ma swoje zdanie i szuka potwierdzenia swoich decyzji- to też jego prawo ...

A obecni tu instalatorzy , no cóż - mają szansę przekonać swoich potencjalnych klientów do siebie. Haczyk polega na tym , że tu można sobie wyrobić zdanie nt fachowości danej firemki .Korzyść jest teoretycznie dla wszystkich : instalatorzy zyskują nowych klientów , a klienci z poblemami znajdą rozwiązanie. Praktyka pokazuje jednak , że instalatorom trzeba z trzewii wyciągać wiedzę ( no bo za to się płaci- a z drugiej strony trzeba profesjonalizmem przyciągnąć klientów) , z trzeciej strony-firmy profesjonalne zazwyczaj są droższe od "garażowców".

Moim zdaniem klient powinien mieć do dyspozycji świadomy wybór ( sprzętu i instslatora ewentualnie...)

Reszta to " proza życia"...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety jest wszędzie.

 

Szukam np dla siebie konkretnego rozwiązania np w zakresie elektryki-automatyki, wiem czego chcę, bo najpierw temat zbadałem, a przychodzi człowiek (skądinąd sympatyczny) i wciska mi coś czego nie potrzebuję, ale on się na tym zna i ma fajnego dostawcę.

 

Na szczęście mamy fora i życzliwych ludzi.

 

Samo życie

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W sytuacji gdy klient nie wie co ma w wylewce, jakie rury zamurowali mu w ścianach, badanie stanu instalacji najczęściej, instalatorowi nie będzie się opłacać.

O ile zresztą ma do tego odpowiednie narzędzia i wiedzę jak ich użyć

Zresztą który klient liczący każdy grosz będzie chciał płacić za jakieś fanaberie, jak przychodzi instalator i mówi "Damy buforek, mocną pompkę i będzie OK".

 

Który rozsądny instalator będzie podejmował ryzyko?

Kłopoty użytkownika spadną na niego w ramach rękojmi czy gwarancji.

 

Z tej, jak sądzę przyczyny bufory są codziennością w ofertach instalatorów.

Niekiedy zresztą są potrzebne lub wręcz konieczne.

 

Pozdrawiam

 

Ptachawiec

 

Otóż to! Nie generalizujmy, bo to było już z milion razy wałkowane. Są domy, a raczej instalacje, gdzie sprzęgło-bufor są przydatne, czy też uściślając, potrzebne, bo PC nie ujedzie (długie pętle, małe średnice rurek rozdzielacz-PC itp), ale nie wciskajmy, jak co niektórzy, że sprzęgło-bufor to konieczność i z drugiej strony nie bądźmy piewcami, że jest to zło i jest ZAWSZE zbędne.

Kwestia mocno indywidualna, i tak jak napisał Pratchawiec, taki instalator powinien wykonać kilka pomiarów i obliczeń, aby wydać wyrok, a nie z góry nakładać kaganiec z buforem, czy też jego brakiem. No ale właśnie, któremu instalatorowi się chce, albo żeby nie urażać nikogo, ilu instalatorów ma do tego narzędzia. To już bardziej smutna rzeczywistość dzisiejszych 'monterów'. Temat dla mnie jakże prawdziwy i żywy, bo sam doświadczyłem instalatorskiej (nie)mocy.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sami doszliście, dlaczego kolega CNC_POMPY_CIEPLA jest orędownikiem buforów/sprzęgieł. Cała instalacja lepiej pracuje, mniejsze szanse na reklamacje i niezadowolonego klienta. Piszecie o badaniu-pomiarach przepustowości instalacji. Ale to przecież też jest czas i koszt, który spadnie na klienta. Takie zabawy będą na porządku dziennym, gdy rynek się nasyci. Póki co, spece od chłodnictwa mają kupę roboty i mogą wybrzydzać, przebierać. Dziś pompa ciepła, jutro klimatyzator, pojutrze chłodnia. Sam szukałem przez kilka tygodni chętnego, który by zajrzał do mojej pompy. Większość albo miała to w głębokim poważaniu, albo proponowała terminy za dwa tygodnie. Spotkałem się też z tekstem: to jak Pan sam instalował, to niech Pan sam sobie serwisuje. Dlatego, dziękujmy za takich ludzi, jak CNC_POMPY_CIEPLA, że w ogóle chce im się tu zaglądać i zdradzać jakiekolwiek tajniki warsztatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varme,

nie wiem jak u innych producentów , ale w papiórkach panasowych są info o min pojemności zładu- a sam bufor występuje chyba tylko jako sprzęgło.

Ale rzeczywiście- dlaczego instalatorzy preferują bufory ok 100-300 ltr ( i to z inwerterami) , jeśli podobno chodzi o funkcję sprzęgła?

Czy chodci o koszty ? Z tego co pamiętam ,sprzęgła chyba nie są droższe od buforów

Pzdr

PS

Właśnie o to chodzi , że jeśli Instalatorzy tu są , to niech trochę "popracują" i pochwalą się swoją wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to proszę o wyjaśnienie co przy -20 zmienia bufor w kwestii grzałki. Mówimy o "buforze" wielkości kilkudziesięciu do 100 litrów, bo taki najczęściej się tutaj pojawia. Nie kilkaset czy tysiąc litrów.

 

Moim zdaniem załączenie grzałki przy jakiejkolwiek temp nie ma związku z tym czy jest bufor czy go nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...