Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Tego nie neguję i zawsze powtarzam aby nie ufać zbytnio projektom i tym obliczeniom z projektów głównych jak i tym z internetu zwłaszcza robionym za pół darmo. Porządne OZC i podłogówka to koszt około 6-7 stówek a nie 50 czy 100 zł lub darmo ale jak kupisz materiał u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ironsmith

iluminatus powinieneś zweryfikować U dla podłogi na gruncie U=0,116 [20cm styro] - wynik budzący wątpliwość, zauważ że dla ściany - beton komórkowy +20cm styro masz U=0,144 a przecież beton komórkowy też ma jakiś opór cieplny

 

Wartości wzięte z projektu i charakterystyki energetycznej, więc pomyłka raczej nie wchodzi w grę.

 

 

plusfoto

podstawa to zrób OZC. Będziesz miał pewność. Następnie jeśli faktycznie by wyszło około 4-5 to możesz się pokusić o jednofazową SDC 9kW która przy -20 będzie miała około 6 ale jeszcze raz powtórzę - podstawą jest prawidłowe OZC. Co do podłogi to te 15-20 styropianu się przyda bo inaczej faktycznie będziesz miał większe straty w dół jak do góry

 

Mam pytanie o OZC, czy nie jest to parametr zbliżony do EU, czy jest to zupełnie co innego i nie można tych wartości jakoś porównać.

A na podstawie EU co+w + EU cwu nie można dobrać mocy pompy ?

Druga sprawa, mam rozumieć, że pompę dobiera się o mocy dwukrotnie większą od wartości OZC ?

 

 

 

 

marcin_open

Pomijając to co wszyscy mówią zaproś przedstawiciela firmy która dostarczy Ci pompę ciepła niech ich projektatnt wyliczy Ci jaką pompę potrzebujesz, robisz wszystko dobrze (ja bym tylko się zastanowił nad GWC czy aby napewno to jest takie zdrowe? To co się tam w tych rurach uchowa? Masz mega dobrze zaizolowane dom jeśli podajesz 35 styro to jest dużo na podłogę! Ja bym na Twoim miejscu niemszalał z dużą pompą ciepła, zrób jak masz miejsce kolektor poziomy, o powietrznej się nie wypowiadam, jak chcesz napisz do mnie na prv to Ci podam nr tel i kilka rzeczy podpowiem. Nie jestem ekspertem ale zajmuję się tym od roku i coś już tam wiem.

 

Pompa gruntowa nie wchodzi w grę. Na dniach będę mam nadzieję miał gotowy projekt instalacji i zobaczę co projektant i zaproponuje

 

Dzięki pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież -20C zdarza się raz czy dwa na sezon, w wielu latach w ogole temepratura nie spada poniżej -15 przez całą zimę. Wyjątkiem są wschodnie krańce Polski ale tam jest tylko niewiele gorzej. Ta zima jest najgorsza chyba od 2007roku ale następna taka może być za następne dziesięć lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego, powoli zaczynam się przymierzać do instalacji wewnątrz.

Przez dłuższy czas byłem mocno przekonany do PC Panasonica T-CAP 9kW, ale został zmuszony do poszukania tańszej alternatywy i szukam opinii na temat PC Tweetop EcoHeat Complex.

Proszę o radę i opinie, może jest Ktoś na forum co instalował/użytkuje taką PC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to w całej Polsce jest taki sam klimat, a strefy to jakiś głupi wymysł. Wiele osób się tu strasznie marnuje "doradzając". A mogliby przecież habilitować się w tym czasie na jakiejś politechnice.

 

Witam !

 

Dla rozjaśnienia tematu polecam zapoznać się arkuszami PORTU PC, a w szczególności z arkuszem Dane Klimatyczne - Polska.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego, powoli zaczynam się przymierzać do instalacji wewnątrz.

Przez dłuższy czas byłem mocno przekonany do PC Panasonica T-CAP 9kW, ale został zmuszony do poszukania tańszej alternatywy i szukam opinii na temat PC Tweetop EcoHeat Complex.

Proszę o radę i opinie, może jest Ktoś na forum co instalował/użytkuje taką PC.

 

Pozdrawiam

 

Jak jest różnica w cenie pompy Tweetop i Panasonic? gdyż sam myślę nad Panasonickiem

 

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowię pytanie, sprzed kilku postów wcześniej, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat hybryd De Dietricha ??

 

hybrydy to kompletnie nie uzasadniony ekonomicznie wydatek który nigdy się nie zwraca.

Pompa ciepła w połączeniu z gazem to kompletnie nie ekomomiczne rozwiązanie.

Są przypadki ale bardzo marginalne gdzie może znaleźć to zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...