Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Gość Arturo72
Kaszpir jak wymusic grzanie CWU tylko w taniej?

Jak zrezygnujesz z grzania tylko w taniej to zwykła taryfa nie wypadnie w finalnym rozrachunku taniej niż g12w?

Timer służy do tego gdzie grzanie cwu można ustawić na "tani" prąd.

A odpowiedź na drugie pytanie da kalkulator i on odpowie NIE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie mam do Was. Chcę na etapie wyboru projektu tak przewidzieć optymalne ustawienie agregatu pompy ciepła PW by nie słyszeć jego pracy. Czy jeśli agregat stoi na swoim fundamencie za ścianą murowaną i ocieploną bez okien są słyszalne odgłosy jego pracy z wewnątrz? Jak to jest w przypadku Waszych lokalizacji agregatu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do Was. Chcę na etapie wyboru projektu tak przewidzieć optymalne ustawienie agregatu pompy ciepła PW by nie słyszeć jego pracy. Czy jeśli agregat stoi na swoim fundamencie za ścianą murowaną i ocieploną bez okien są słyszalne odgłosy jego pracy z wewnątrz? Jak to jest w przypadku Waszych lokalizacji agregatu?

 

Gdy w domu jest idealna cisza to na parterze słychać minimalnie odgłosy wiatraka.

Na poddaszu w pokoju od strony agregatu - podobnie.

Agregat stoi bezpośrednio przy ścianie zewnętrznej kotłowni, na własnym fundamencie. Wtedy wydawalo mi się to ok. Teraz przesunąłbym go bardziej w stronę garażu.

Natomiast nie jest to uciążliwy hałas. W takie pogody jak teraz pompa u mnie pracuje dopiero od 24:00 do rana wiec o tej porze już śpię.

Przy dużych mrozach znowu zwykle jest wiatr wiec także tego nie slychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do Was. Chcę na etapie wyboru projektu tak przewidzieć optymalne ustawienie agregatu pompy ciepła PW by nie słyszeć jego pracy. Czy jeśli agregat stoi na swoim fundamencie za ścianą murowaną i ocieploną bez okien są słyszalne odgłosy jego pracy z wewnątrz? Jak to jest w przypadku Waszych lokalizacji agregatu?

 

Jak zaczynasz to zerknij na ten wątek:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?340244-Jakich-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w-unik%C4%85%C4%87-przed-monta%C5%BCem-pompy-ciep%C5%82a-jak-przygotowa%C4%87-budynek&p=7515256&viewfull=1#post7515256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pytanie mam do Was. Chcę na etapie wyboru projektu tak przewidzieć optymalne ustawienie agregatu pompy ciepła PW by nie słyszeć jego pracy. Czy jeśli agregat stoi na swoim fundamencie za ścianą murowaną i ocieploną bez okien są słyszalne odgłosy jego pracy z wewnątrz? Jak to jest w przypadku Waszych lokalizacji agregatu?

Przy takim ustawieniu w domu jest kompletna cisza,na pierwszej stronie w moim dzienniku masz układ pomieszczeń.

Akurat wiatraki nie są tak głośne jak sprężarka. W lato sąsiad ją słyszy jak ma otwarte w nocy okna a my nic.

20160725_194341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czy jeśli agregat stoi na swoim fundamencie za ścianą murowaną i ocieploną bez okien są słyszalne odgłosy jego pracy z wewnątrz? Jak to jest w przypadku Waszych lokalizacji agregatu?

 

Słychać słychac, moja pompa stoi pol metra od elewacji gdzies na granicy garazu i domu. Jest na tej scianie okno ale wedlug mnie okno nie ma żadnego wpływu na to że dzwiek sie przedostaje do domu. Jak sie wsłucham to sprężarkę słyszę nawet w dzień, także w sypialniach ktore nie są po tej stronie domu (ale wtedy musi być cisza w domu i na zewnątrz). Także dla mnie glośna praca pompy PW to jej najwieksza wada i chyba jedyna. Może kiedyś spróbuje zaamotyzować inaczej jednostkę zewnątrzną i wewnątrzną bo te drgania też cos mogą przenosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Arturo72, jak widzę w układzie masz agregat za ścianą kuchni, na której nie ma okna. W kuchni też nic nie słychać?

 

Dwiecegły, jaka to pompa? Sadziłem, że z drugiego końca domu nie można tego usłyszeć.

 

Zatem dwie przeciwstawne opinie;) Nie słychać i słychać.

Rozumiem, że:

- słychać sprężarkę,

- najbardziej słychać w momencie gdy nie ma wysokiego poziomu szumu tła,

- najlepiej gdyby agregat oddalić.

 

Musiałbym to usłyszeć na własne uszy. Bezpieczniej było by ustawić zatem gdzieś za garażem. Tylko teraz trzeba wyjść z połączeniem od pomieszczenia gospodarczego na zewnątrz i przedostać się za garaż. Robi się kilkanaście metrów a to nie jest optymalne z punktu widzenia sprawności pompy. Bazuję na razie na tym co wyczytam.

Z punktu widzenia planowanego przeze mnie wstępnie projektu domu agregat byłby za ścianą dwóch sypialni bez okien. Teraz poważnie rozważam by za tymi sypialniami był garaż a agregat dopiero za garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają pompy PW ...

 

czy ktoś z Was używa pompy w pracy ciągłej ? To znaczy ma ustawioną krzywą grzewczą i pompa sama moduluje moc. ?

 

 

Pytam bo przez 2 dni grzałem w ten sposób i zauważyłem że pompa często się wyłącza i włącza (sprężarka) . Zapewne nie potrafi zejść bardzo nisko z mocą i dlatego "taktuje".

Nie wiem jak często aby zauważyłem że dośc często , myślę że nawet kilka razy na godzinę ? może trochę rzadziej ale zapewne często ..

 

Czy to bezpieczne dla pompy i jej żywotnosci ?

 

Jak grzałem "czasowo" to tego problemu nie było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dzięki za odpowiedzi.

 

Arturo72, jak widzę w układzie masz agregat za ścianą kuchni, na której nie ma okna. W kuchni też nic nie słychać?

 

Dwiecegły, jaka to pompa? Sadziłem, że z drugiego końca domu nie można tego usłyszeć.

 

Zatem dwie przeciwstawne opinie;) Nie słychać i słychać.

Rozumiem, że:

- słychać sprężarkę,

- najbardziej słychać w momencie gdy nie ma wysokiego poziomu szumu tła,

- najlepiej gdyby agregat oddalić.

 

Musiałbym to usłyszeć na własne uszy. Bezpieczniej było by ustawić zatem gdzieś za garażem. Tylko teraz trzeba wyjść z połączeniem od pomieszczenia gospodarczego na zewnątrz i przedostać się za garaż. Robi się kilkanaście metrów a to nie jest optymalne z punktu widzenia sprawności pompy. Bazuję na razie na tym co wyczytam.

Z punktu widzenia planowanego przeze mnie wstępnie projektu domu agregat byłby za ścianą dwóch sypialni bez okien. Teraz poważnie rozważam by za tymi sypialniami był garaż a agregat dopiero za garażem.

Tak jak mówisz,w kuchni jest okno i jedynie jak w lato się otworzy to słychać jak pompa pracuje ale w lato grzeje się tylko cwu czyli spoko. Przy zamkniętych oknach nic kompletnie nigdzie nie słychać. W nocy jedynie słychać "pik" jak pompa się załącza ale to w jednostce wewnętrznej,zewnętrznej wogole nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

dwiecegly ma Samsunga i z tego co widzę na kilkunastu posiadaczy pomp p-w tylko on słyszy jednostkę zewnętrzną w domu ;)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?341599-Pompy-ciepła-wady!!!&p=7544848&viewfull=1#post7544848

I chyba mamy odpowiedź a słowo klucz to "wisi" :

Nie wiem gdzie ty podłożyles te gumy ale u mnie to za bardzo niemozliwe, jednostka wisi na śrubach które są na przelot ściany nośnej a od drugiej strony nakrętka jest pod tynkiem
Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają pompy PW ...

 

czy ktoś z Was używa pompy w pracy ciągłej ? To znaczy ma ustawioną krzywą grzewczą i pompa sama moduluje moc. ?

 

 

Pytam bo przez 2 dni grzałem w ten sposób i zauważyłem że pompa często się wyłącza i włącza (sprężarka) . Zapewne nie potrafi zejść bardzo nisko z mocą i dlatego "taktuje".

Nie wiem jak często aby zauważyłem że dośc często , myślę że nawet kilka razy na godzinę ? może trochę rzadziej ale zapewne często ..

 

Czy to bezpieczne dla pompy i jej żywotnosci ?

 

Jak grzałem "czasowo" to tego problemu nie było .

 

A jak zużycie prądu ci wychodzi teraz? Komfort lepszy?

 

Możę chodzi o to, że pompa ma zbyt dużą moc w stosunku do zapotrzebowania?

 

Mój dom przy +5 ST. potrzebuje około 2 KW i pytanie jaka jest minimalna moc pompy? Kiedys ktos pisał, że TCAP 9 KW ma moc minimalną 3,5 KW, ale nie wiem jak inne i gdzie to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Przy takim ustawieniu w domu jest kompletna cisza,na pierwszej stronie w moim dzienniku masz układ pomieszczeń.

Akurat wiatraki nie są tak głośne jak sprężarka. W lato sąsiad ją słyszy jak ma otwarte w nocy okna a my nic.

[ATTACH=CONFIG]406231[/ATTACH]

 

Wreszcie widać jak mieszkasz.

Gratulacje.Fajny design.Projekt chyba "indywidualny" ..i nie powtarzalny.Jak sobie przypomnę jak kwitowałeś fajne domki innych z forum.

No nic,jak zawsze.Ten co ma barak,ma lepiej od tego co ma dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
dwiecegly ma Samsunga i z tego co widzę na kilkunastu posiadaczy pomp p-w tylko on słyszy jednostkę zewnętrzną w domu ;)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?341599-Pompy-ciepła-wady!!!&p=7544848&viewfull=1#post7544848

I chyba mamy odpowiedź a słowo klucz to "wisi" :

 

Nie prawda.

Mam Zubadana i Panasonica H w 'sąsiedztwie".Nie wiem co ma dwiecegły,ale mój EHS TDM jest cichszy,nie tylko na papierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...