Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Dziękuje za informacje.

Miałem okazje dwa dni temu zobaczyć w praktyce jak wygląda i jak działa zainstalowana pompa ciepła Panasonic Aquarea. Niestety nie zwróciłem uwagi na wymiar pomieszczenia gospodarczego. Szczególnie interesowało mnie sprawdzenie jak głośno chodzi jednostka zewnętrzna. W danym momencie działała na 40% możliwości i było naprawdę dobrze, tzn subiektywnie cicho. Podchodząc z boku do agregatu nie byłem wstanie z kilku metrów rozpoznać czy w ogóle chodzi. To był jeden z mroźnych dni tej zimy.

W kotłowni słychać jak działa jednostka wewnętrzna. Po wyjściu z kotłowni nie było nic słychać ale nie mogę tego sprawdzić przy zupełnej ciszy w nocy. Wg właściciela coś słychać ale zupełnie nie stanowi to problemu.

 

Moje wnioski na dziś są takie, że ustawię agregat za ścianą bez okien ze względów również estetycznych i warunków na działce. W planach jest garaż, który powstanie w przyszłości i tu jest pewna sprawa nie do ogarnięcia na dziś.

Biorąc pod uwagę np. taki projekt:

http://www.archand.pl/pesto/projekt.htm

,w którym od kotłowni do ściany bez okien jest jakieś 10m a w przypadku budowy garażu 14m wzrasta odległość między jednostką wewnętrzna a zewnętrzną.

Czy to w praktyce ma duże znaczenie jeśli chodzi o spadek sprawności pompy ciepła?

Jeśli tak to drastycznie muszę zmienić poszukiwany rodzaj projektu domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli tak to drastycznie muszę zmienić poszukiwany rodzaj projektu domu.

Jesteś jednym z niewielu budujących którzy chcą wybrać projekt domu jaki podoba się pompie ciepła a nie TOBIE...

Dziwne to.

 

A dużą doległość między jednostkami mocno odradzam, nie tylko straty wydajności samego urządzenia, również straty ciepła po drodze jeśli nie przyłożysz się do izolacji BARDZO MOCNO i to w dodatku z dużym zaangażowaniem OSOBISTYM.

 

Bo na firmy montazowe NIE LICZ! Zwłaszcza takie co robią "kilkaset instalacji rocznie" - na pewno nie licz na dokładność i inne tego typu niuanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wihajster.

Jeśli mam rozwinąć Twój skrót myślowy i odnieść się do cytatu to najbardziej będzie podobać mi się projekt, który będzie przemyślany by u podstaw nie było błędów. Drastycznie zmieniony projekt wynika z faktu, że przeniesienie kotłowni w inne miejsce zmienia układ pomieszczeń. Podobać się będzie, jeśli będzie spełniał moje założenia i zapewne pojawi się jeszcze wiele projektów, które poważnie przeanalizuję zanim dokonam ostatecznego wyboru.

 

Potwierdzasz moje obawy, że jednak warto mieć jednostkę zewnętrzną bardzo blisko jednostki wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dobry wieczór wihajster.

Jeśli mam rozwinąć Twój skrót myślowy i odnieść się do cytatu to najbardziej będzie podobać mi się projekt, który będzie przemyślany by u podstaw nie było błędów. Drastycznie zmieniony projekt wynika z faktu, że przeniesienie kotłowni w inne miejsce zmienia układ pomieszczeń. Podobać się będzie, jeśli będzie spełniał moje założenia i zapewne pojawi się jeszcze wiele projektów, które poważnie przeanalizuję zanim dokonam ostatecznego wyboru.

 

Potwierdzasz moje obawy, że jednak warto mieć jednostkę zewnętrzną bardzo blisko jednostki wewnętrznej.

Masz fajny układ pomieszczeń do zmiany. W łazience masz wneke na pralkę A od strony wiatrołapu na szafę.

Wyrzuć pralkę do kotłowni i tam zrób żonie pralnio-suszarnie z prawdziwego zdarzenia i podziel kotłownię na pralnie i garderobę. Zlikwiduj wneke w łazience i tam daj pompę z zasobnikiem i już masz sporo metrów bliżej do jedn.zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak ładnie instalator zadbał o pochowanie rur. Chyba, że to jakaś pokazówka.

Nie,coś Ty. To mój dom i to ja zadbalem o to żeby ładnie wyglądało dla mnie . To chyba normalne ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Taaa normalne :) przejrzałem co najmniej sto realizacji, to pierwsze zdjęcie które przyciągneło uwagę.

Bo to nie jest "kotłownia" tylko pomieszczenie użytkowe łącznie z pralnio-suszarnia i musiało jakoś wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie nie nie, na mnie nie licz, kop a się dokopiesz, być może, nie wiem czy "Redakcja" nie skasowała niewygodnych tematów do końca, a najlepiej olej. Jak blondynka u mechanika.

A już myślałem,że forum zmadrzalo :D

wihajster,wszystko mam w DB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się pochwalić sesją zdjęciową czy dziennik budowy załóż ?

Bo też mam już uczulenie :D

Nie wiem po co byłemu forumowiczowi miki121 było potrzebne kilkadziesiąt różnych adresów IP, analogicznie jest u kolegi mku71.

Wiek również by się zgadzał, nam moderatorom pozostaje śledzić poczynania mku71 na FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...