Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Dodam jeszcze ,że w obecnie budowanych super izolowanych domach wyraźny spadek temp przy wyłączonym CO nie nastąpi zbyt szybko.

Zwibel -możesz sobie zrobić symulację wg np takich danych :

-Twoje obciążenie budynku przy -22 st

-temp w domu 23 st

-temp na zewnątrz -22st

Wyłączasz CO i obserwujesz spadek temp w czasie-Asolt to spec od takich tematów , pewnie szybko określi przedział czasu do spadku temp wewnątrz domu do np 20 st.

pzdr

Edytowane przez bobrow
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I takie podejście mnie przekonuje :) Dzięki za konkretne informacje, widzę że na Ziomalu można polegać. Faktycznie chyba strach mnie trochę za bardzo obleciał ;)

Dobrze masz, ja z grypą muszę pracować :bye:

Pozdrawiam

 

Pracuję, pracuję -ale w domciu z moimi najlepszymi przyjaciółmi z pracy : Telefonem i Laptopem

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś coś podpowie. Dwa budynki wolnostojące, parterowe po 130m2 pow.użytkowej. W nich po 4 pomieszczenia. Całość podłogówka. Pod posadzką 10cm styropianu, ściany silikat i 15cm styropianu, strop 30cm wełny. Duże okna. Pompa mitsubishi 14KW. Dwa zbiorniki cwu po 300l. plus bufor. Domy wakacyjne. Latem nie było niepokojących rachunków. Jesienią było montowane sterowanie poszczególnymi pomieszczeniami. Grudzień zużycie prądu ok.5000kw. Więc dodatkowe pomiary i liczniki. Tydzień temu -1 dzień -4 w nocy przez 24h wzieła 100kw. Wczoraj -10 dzień -19 noc przez 24h wzieła 150kw. CZY TO JEST WOGÓLE MOŻLIWE? Zaznaczam że tam jest tylko temp. podtrzymania 10 stopni. Przedstawiciel powiedział że pompa bierze max 4700W - chyba maksymalny pobór. Pompa ma grzałki 9KW, ale są wyłączone. Czy ten kto montował mógł popełnić jakieś błędy? Nie wiem co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor ustawiony teraz na 35 stopni. 2 tyg temu było 45 stopni. Sprawdzałem przed chwilą woda w buforze 32. Kazde pomieszczenie ma czujnik temp. i elektrozawory na obiegach otwierają się jak temp. spadnie poniżej 10. Teraz pracuje 5 z 8 pomieszczeń. Będę musiał jeszcze sprawdzić te grzałki, ale są wyłączone. Agregat wolno się rozmraża. Jak są włączone to widziałem że u niektórych to aż paruje z niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor jest dość mały 300-400l. Sądząc po gabarytach podobnych do zb.cwu. Myślałem, że im niższa temperatura wewnątrz to mniej prądu będzie brać. Zastanawiające, że urządzenie z pompami może brać max 4700W, a po zuzyciu dobowym wychodzi, że musiało brać 6250W cały czas przez 24h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga spawa

Proszę o porade przy doborze powietrznej pompy ciepla.

3 lata temu wybudowałem dom z poddaszem uzytkowym.

Powierzchnia użytkowa ok. 150m2.

Mam zamontowany piec na ekogroszek ale planuje założyć powietrzną pompę ciepła.

parametry domu:

Mury z kratówki 30cm + styropian 20cm

Poddasze-skosy ocieplone wełną 30 cm

Posadzka ocieplona styropianem 10cm + wylewka 8cm.

Posadzka na parterze ok.80m2 , ogrzewanie podłogowe , temp parteru ok. 23 stopnie

Posadzka na poddaszu ok. 90m2, ogrzewanie - grzejniki , temp poddasza ok. 24 stopnie

 

Piec na ekogroszek; temp. ustawiona na 58 stopnie

Dwa obiegi do każdego zawór mieszający + siłownik elektryczny + regulator pokojowy + stacja pogodowa

Obieg od podlogówki : temp. wody za zaworem mieszającym ok. 27-28 stopni przy temp na dworze - 5 do +6

Obieg grzejniki : temp. wody za zaworem mieszającym ok. 32-35 stopni przy temp na dworze - 5 do +6

Zastanawialem sie nad LG lub Panasoniciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor jest dość mały 300-400l. Sądząc po gabarytach podobnych do zb.cwu. Myślałem, że im niższa temperatura wewnątrz to mniej prądu będzie brać. Zastanawiające, że urządzenie z pompami może brać max 4700W, a po zuzyciu dobowym wychodzi, że musiało brać 6250W cały czas przez 24h.

 

Jest modulacja mocy sprężarki czy tylko on/off ?

 

Zobacz w papierach jaki jest pobór prądu w amperach - powinni podać maksymalny i normalny, spróbuj przeliczyć to na moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...