Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Tak sie zastanawiam... a dlaczego nie np. etanolem...40% ( oczywiscie nie musi byc "markowy" w butelkach z ladnymi etykietkami ) ;)

Alternatywnie inny alkohol

 

 

Ja się totalnie (jeszcze) nie znam na tych „trunkach”, jeśli się nadają i są tańsze- to pewnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

T-CAP 9kW WH-MXC09D3E5 za 16 tysiaków ?

Gdzie to znaleźliście ? Ja najtaniej znalazłem za 21500 zł

I czy dobrze rozumiem to jest ta dająca wysoką temp. ?

 

 

Szukałeś na Alledrogo ?

Może popytaj najbliższych instalatorów- przecież przy monobloku prawie nie ma pracy...

Tu może decydować dojazd- a nie ... (nie pazerność ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobrow

Zdam Ci relację:

 

Dotychczas na kotle miałem 70 stopni i zawór mieszający przy bojlerze, na którym ustawiałem sobie temp. CWU

Nie miałem zaworu 3D, 15 lat temu nie był dany, nie wiem czy nie było czy to zaniedbanie.

Więc na kotle 70 i grzejniki na głowicach 2- 2,5 max, czasem było ca ciepło lub otwierane okno do wietrzenia i głowica na '0"

Gdy potem się grzejnik odkręciło lub nie daj Boże dwa grzejniki to temp na kotle spadała nawet i o 10 stopni, musiał nieźle gonić aby odrobić straty.

 

Teraz za oknem -5 na kotle 48 stopni, odkręcam na maxa jeden grzejnik i czekam godzinę, kocioł bez problemu sobie radzi, odkręcam kolejny i czekam godzinę i jest ciepło, no to odkręciłem 3 grzejniki na raz i też bez problemu (spadek na kotle o 3 s.) sobie poradził.

W domu ma 21 s. tak jak zawsze utrzymujemy.

Wniosek ?

Łatwiej mu utrzymać całe ciepłe grzejniki w temp 55 s. niż 1/3 grzejnik ale o temp 70 s.

 

Dodatkowo w całym domu mam 4 pomieszczenia w których się nie grzeje:

1. Kuchnia 10m2, jedna ściana zewnętrzna z oknem, ale gotuje się, zmywarkach chodzi, no i chodząc powietrze się miesza.

2. Spiżarka 4m2 - oczywiste

3 i 4 na poddaszu, pralnia i graciarnia też razem z 10 m2, jednak między tymi dwoma pomieszczeniami jest pokój i czy ma to wpływ na jego termoizolację że ma dwie nie ogrzane ściany, czy lepiej grzać w tych pomieszczeniach mimo że nie mam takiej potrzeby ?

 

P,S. Ta pompa Panasonica to HT o której mi wspominałeś dwie strony wstecz ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej nie będę musiał montować dodatkowych grzejników :yes:

 

I nie potrzebujesz HT- skoro robiłeś próby przy 50 st i było ok ( choć jest jeszcze zima- radzę pogrzać tak z tydzień w największe mrozy, to będzie 100% pewności), a „zwykły” T-cap grzeje do 55 st ( czyli masz zapas 10% jakby co...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru już podwyższać temp. na kotle, i tak niebawem pójdzie na żyletki :)

Mam nadzieję że przyjdą jeszcze większe mrozy abym w pełni go przetestował, jednak jak był zamontowany te 15 lat temu to ustawiony był właśnie na 55 stopni i było kilka dni po - 26, -29 stopni, dał radę ale, wyłączał się tylko chwilkę a tak to mielił całą noc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie a nawet kilka ;)

Obecnie ogrzewam dom CO + ciepła woda eko groszkiem, spalam go 6 ton na rok a na sam okres grzewczy 5 ton, piec mam z podajnikiem o mocy 25 Kw

Dom jest stary, bardzo stary po z 1863 roku, więc ponad 150 lat, wybudowany z piaskowca, stropy drewniana, dach z blachy.

Ocieplony styropianem 10 cm, fundamenty okopane, dana folia kubełkowa i drenaż ,dach dwuspadowy ocieplony wełną - niestety tylko 10 cm, bo więcej nie wchodziło.

Chcę wymienić piec na pompę ciepła- powietrzną i teraz pytania:

1. Dwa piętra dają w sumie 130 m2, jakiej mocy potrzebował będę pompę ciepła ?

Znajomy ma pompę ciepłą Viessmann 5-6 Kw i jest ok na 110 m2, ale ma nowy-8 letni dom, rachunki za cały rok za cały dom to ok 3-3,5 tys zł

Ja uważam że powinienem mieć pompę o mocy 8 lub nawet 10 Kw

4. Jakiej marki-model pompę polecicie ?

 

Witaj, Dziękuję za ten post. Po pierwsze - powierzchnia domu i jego wiek nie są adekwatne do tego jakiej mocy pompę potrzebujesz. Pompę dobiera się do zapotrzebowania na moc grzewczą a tak wynika z OZC.

Na jakiej podstawie "uważasz, że powinieneś mieć pompę 8 a nawet 10 kW"? Wybacz ale to nie jest precyzyjne określenie.

Co Ci proponuję? Albo zrób profesjonalnie OZC, albo skontaktuj się ze specjalistami Viessmann którzy bezpłatnie doradzą w twojej sytuacji, która nie jest łatwa, bo dom jest bardzo wiekowy i różne problemy mogą wyjść w tym przypadku na etapie doboru i instalacji.

Zobacz co oferują specjaliści:

 

- Bezpłatne, niezobowiązujące i indywidualne doradztwo, również u klienta.

- Określenie zapotrzebowania na ciepło i ciepłą wodę użytkową w gospodarstwie domowym/nieruchomości klienta.

- Konkretne zalecenie, który nośnik energii – olej, gaz, energia słoneczna, drewno, ciepło z powietrza i gruntu – najlepiej odpowiada potrzebom i możliwościom budynku, zarówno nowego, jak i modernizowanego.

- Informacje o możliwości połączenia różnych nośników energii w celu osiągnięcia maksymalnych oszczędności.

- Kontrola komina w porozumieniu z kominiarzem pod kątem przystosowania do nowego kotła grzewczego oraz spełnienia wymogów ustawowych.

- Poglądowa kalkulacja oszczędności na kosztach ogrzewania dzięki modernizacji.

- Informacje dotyczące publicznego dofinansowania na zakup i montaż urządzeń grzewczych oraz wsparcie na etapie składania wniosków.

- Kalkulacja okresu zwrotu nakładów inwestycyjnych poniesionych na nową instalację grzewczą.

 

Szczegóły i formularz TUTAJ

Masz pytania? Nie krępuj się i pytaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wczesnym rankiem biegam i zakręcam grzejniki bo w domu ukrop, a na piecu 48 stopni.

Do Pana z Viessmanna

Myślałem o konsultacji z Waszą firmą, bo znajomy ma pompę z Wasze firmy 5-6 KW ale dom w nowszej technologi.

Pytanie czy faktycznie możecie przyjechać do klienta i bezpłatnie - czt. bezinteresownie obliczyć zapotrzebowanie.

Czy nie będzie potem nachalnych telefonów . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Dziękuję za ten post. Po pierwsze - powierzchnia domu i jego wiek nie są adekwatne do tego jakiej mocy pompę potrzebujesz. Pompę dobiera się do zapotrzebowania na moc grzewczą a tak wynika z OZC.

Na jakiej podstawie "uważasz, że powinieneś mieć pompę 8 a nawet 10 kW"? Wybacz ale to nie jest precyzyjne określenie.

Co Ci proponuję? Albo zrób profesjonalnie OZC, albo skontaktuj się ze specjalistami Viessmann którzy bezpłatnie doradzą w twojej sytuacji, która nie jest łatwa, bo dom jest bardzo wiekowy i różne problemy mogą wyjść w tym przypadku na etapie doboru i instalacji.

Zobacz co oferują specjaliści:

 

- Bezpłatne, niezobowiązujące i indywidualne doradztwo, również u klienta.

- Określenie zapotrzebowania na ciepło i ciepłą wodę użytkową w gospodarstwie domowym/nieruchomości klienta.

- Konkretne zalecenie, który nośnik energii – olej, gaz, energia słoneczna, drewno, ciepło z powietrza i gruntu – najlepiej odpowiada potrzebom i możliwościom budynku, zarówno nowego, jak i modernizowanego.

- Informacje o możliwości połączenia różnych nośników energii w celu osiągnięcia maksymalnych oszczędności.

- Kontrola komina w porozumieniu z kominiarzem pod kątem przystosowania do nowego kotła grzewczego oraz spełnienia wymogów ustawowych.

- Poglądowa kalkulacja oszczędności na kosztach ogrzewania dzięki modernizacji.

- Informacje dotyczące publicznego dofinansowania na zakup i montaż urządzeń grzewczych oraz wsparcie na etapie składania wniosków.

- Kalkulacja okresu zwrotu nakładów inwestycyjnych poniesionych na nową instalację grzewczą.

 

Szczegóły i formularz TUTAJ

Masz pytania? Nie krępuj się i pytaj!

 

Szanowny konsultancie!

 

Proszę nie zapomnieć poinformować klienta, że szybciej można doczekać się lądowania kosmitów w ogródku niż jakiejkolwiek wizyty waszych specjalistów.

Ja zapytanie złożyłem we wrześniu, nikt się nie pojawił. Potem były jeszcze 2 telefony od Was z przeprosinami i obietnicą kontaktu ze strony przedstawiciela/specjalisty i do dnia dzisiejszego cisza. Aha, pompę już w tym czasie założyłem, grzeje od 2 tygodni, oczywiście nie Viessmann.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny konsultancie!

 

Proszę nie zapomnieć poinformować klienta, że szybciej można doczekać się lądowania kosmitów w ogródku niż jakiejkolwiek wizyty waszych specjalistów.

Ja zapytanie złożyłem we wrześniu, nikt się nie pojawił. Potem były jeszcze 2 telefony od Was z przeprosinami i obietnicą kontaktu ze strony przedstawiciela/specjalisty i do dnia dzisiejszego cisza. Aha, pompę już w tym czasie założyłem, grzeje od 2 tygodni, oczywiście nie Viessmann.

 

Pozdrawiam!

 

Witam, Proszę o informacje w wiadomości prywatnej do których firm się Pan zgłaszał. to pomoże nam uniknąć takich sytuacji na przyszłość.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wczesnym rankiem biegam i zakręcam grzejniki bo w domu ukrop, a na piecu 48 stopni.

Do Pana z Viessmanna

Myślałem o konsultacji z Waszą firmą, bo znajomy ma pompę z Wasze firmy 5-6 KW ale dom w nowszej technologi.

Pytanie czy faktycznie możecie przyjechać do klienta i bezpłatnie - czt. bezinteresownie obliczyć zapotrzebowanie.

Czy nie będzie potem nachalnych telefonów . ;)

 

Witam, kontaktując się z naszym partnerem ma Pan kontakt z firma wykonawczą. Dlaczego miałyby być nachalne telefony :) mogę podejrzewać, że po wizycie i rozmowie instalator zadzwoni zapytać o decyzję, ale nie prowadzimy telemarketingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

poszukuje pompy ciepła powietrze/woda do ogrzewania domu i wody. (a może lepszy byłby gaz ?)

Dom parterowy nowo budowany powierzchnia ogrzewania podłogowego 340 m2.

Instalator poleca mi pompę viessmann vitocal 222-s, pytanie czy warto w to inwestować w V czy można kupić inna lepsza PC ?

w przyszłości planuje montaż Paneli fotowoltaicznych.

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...