Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

No to właśnie serwis mówił tak jak to tłumaczysz, że odszrania się i pompa wspomaga się grzałką. Tylko że było dużo informacji na raz i troszkę pozapominałem :)

Po zmienionej temp. na CWU temp spadła o 5 st. czyli do 35 a nawet po chwili do 32 bo ktoś akurat się kąpał i z temp. 32 do 40 stopni w 18 min zużyła dokładnie 9 kw, dioda od grzałek się nie włączyła.

Więc musiałem źle popatrzeć poprzednim razem, no chyba że grzanie z 40 do 45 jest bardziej prądożerne niż z 32 na 40 ? Natomiast temp. wody na wylocie znów poszła ostro w górę bo na 53 st.

Nic nie strzelało ani nie odszraniało się.

Muszę podnieść trochę temp. na CWU albo raczej ustawić wcześniejszą reakcję na spadki bo 35 to za chłodna nie mówiąc o 32.

No właśnie, a co jest korzystniejsze , aby temp. spadała o 5 st. i rzadziej dogrzewało czy żeby spadał np. o 2 st i ale częściej była praca PC ?

Edytowane przez OTTO123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zawsze jesli pompa musi osiagnac wyzsza temperature na zasilaniu jest to bardziej pradozerne bo pompa pracuje z nizszym copem dostarczasz do zbiornika cwu tyle samo kwh energii tylko z roznym kosztem jej wytworzenia.

Ja grzeje raz dziennie o godz 13tej bo wtedy jest najcieplej i jest najlepszy cop do godziny 21ej spada mi tylko o 1st bo praktycznie mam zero poboru i u nas jest tak ze przewaznie o 21 wszyscy biora prysznic i potem sie juz nie grzeje rano jest taka ze jakby ktos chcial wziasc prysznic to wezmie na spokojnie(oprócz mojej żony ;) ) i do 13 na jakies pierdoly mycie naczyn itp jest ok .

Dzieki temu potem o 13 ma co grzac i na poczatku jak grzeje chlodna ma cop ponad 3 potem 2,5 konczy grzac z copem 2 a nawet 1,7 ale srednia wychodzi ok.2,5

U ciebie jak podgrzewa tylko o 5st w tych wysokich dla pompy temperaturach to robi to pewnie z copem 1,5 oczywiscie w takich warunkach pogodowych latem to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy, chyba, naprawdę coś nowego na rynku.

I to made in Poland.

 

Powietrzna PC on/off - już to samo w sobie jest ciekawe - a do tego, ktoś posłuchał hasła jednego z naszych userów i R290 trafił pod strzechy.

Tak, tak pompa chodzi na propanie.

 

Nie wiem, jaka cena, to nowość.

Tabelę sprawności wyglądają ciekawie, nie wiem jakie tam są sprężarki niestety.

Warto poczytać, warto też poszukać na YT jest fajny filmik z fabryki oraz z miejsca użytkowania (zamontował sobie pracownik firmy i jednocześnie chyba dowódca projektu....:rolleyes:)

 

https://www.hkslazar.pl/pompa-ciepla-ht-10

 

Niemcy jak zwykle o krok przed...

Ci opracowali pompę (woda/solanka) na propan z ładunkiem 150 gram i mocy 8 kW

https://www.ise.fraunhofer.de/en/press-media/press-releases/2019/heat-pumps-with-climate-friendly-refrigerant-developed-for-indoor-installation.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy jak zwykle o krok przed...

Ci opracowali pompę (woda/solanka) na propan z ładunkiem 150 gram i mocy 8 kW

https://www.ise.fraunhofer.de/en/press-media/press-releases/2019/heat-pumps-with-climate-friendly-refrigerant-developed-for-indoor-installation.html

 

Z tego co wiem, to szukają partnerów branżowych do szerokiego wdrożenia technologii nie tylko na rynku niemieckim, ale w ogóle europejskim, więc może i do nas dojdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@codix

Ustawiłem tak Ty grzanie CWU raz na dobę i jest to ekonomiczne bo zagrzanie z 23 st do 42 pochłonęło 2,2 kw ale mam problem:

Bo mam tak że 45 min grzeje CWU i potem przechodzi na grzanie grzejników, i brakuje mi kilka stopni do zadanej temp. na CWU.

Wyjaśnię że grzeję CWU raz na dobę o 13 d 14 (harmobogram) i chcę zagrzać do 50 st. aby wystarczyło na całą dobę a dogrzewa mi tylko do 42, bo mija 45 min i przechodzi na grzanie grzejników.

Monter podczas montarzu PC mówił jest tak zaprogramowana aby grzała 45/45 - CWU/grzejniki.

Czy każda pompa tak ma czy tylko LG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@codix

Ustawiłem tak Ty grzanie CWU raz na dobę i jest to ekonomiczne bo zagrzanie z 23 st do 42 pochłonęło 2,2 kw ale mam problem:

Bo mam tak że 45 min grzeje CWU i potem przechodzi na grzanie grzejników, i brakuje mi kilka stopni do zadanej temp. na CWU.

Wyjaśnię że grzeję CWU raz na dobę o 13 d 14 (harmobogram) i chcę zagrzać do 50 st. aby wystarczyło na całą dobę a dogrzewa mi tylko do 42, bo mija 45 min i przechodzi na grzanie grzejników.

Monter podczas montarzu PC mówił jest tak zaprogramowana aby grzała 45/45 - CWU/grzejniki.

Czy każda pompa tak ma czy tylko LG ?

Ja mam panasa i tam w menu sie ustawia max czas pracy na cwu i max czas pracy na c.o w lg niewiem ale tez powinno gdzies byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmienionej temp. na CWU temp spadła o 5 st. czyli do 35 a nawet po chwili do 32 bo ktoś akurat się kąpał i z temp. 32 do 40 stopni w 18 min zużyła dokładnie 9 kw, dioda od grzałek się nie włączyła.

 

Zużyła 9kw, czego? Gruszek? Oczechów? Ziemniaków? 9 kwików? Kwintali?

Nie możesz zużyć 9kw.

Moc w jednostce czasu, to kWh.

9kw, nawet to nie napisałeś poprawnie.

Czepiam się. Ale ktoś musi :p

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę dotyczącą pompy ciepła powietrze woda.

 

Czy współczesne pompy nadal mają problem z zmniejszaniem mocy, tzn częstsze włącznie sprężarki zmniejsza jej żywotność?

 

Pytam się bo jeśli np. moje zapotrzebowanie na energię i wybór 12kw pompy jest odpowiedni dla temperatury -20 stopni, to czy nie lepiej wybrać mniejszą jeśli takie temperatury są rzadko spotykane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...