Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

Niedowiarek, cholera jasna, sie trafił...!

:lol:.

No ja wiem...

Ludzie tyle nie zyją!

(tak jest w TV)

Rozumiem, ze chamidło pospolite jesteś i progeniturze wykładasz : poszeł won gówniarzu SAM SOBIE to pier.dolone OC zapłać!

:lol: :lol: :lol:

Czy moze... "nie poniał tonkoj aluzji" ?

 

TAK!, Kurwa... TAK!!!

Łażę po dachach TERAZ (termometr masz? Ogladasz go czasem?), Czasem po piwnicach...

Urodziłem się w 1956r.

Policz ile mam lat, bo mi się nie chce i od dawna tego nie robię!!! :lol: (Szczęśliwi czasu nie liczą...)

Planów mam na jakieś następne 300 lat.

Wolno mi?

A Ty się już "kończysz", że takie "problemy" podnosisz?

W dzrzwi się jeszcze mieścisz? - Bo ja w każde!

 

Mógłbym gówniażerię z tym buforem tam posłać, ale szybko dupa by ni urosła - to POMAGAM im wnosić te baniaki, pompy ciepła i inny chłam!

Ty już tylko "palcem" pracujesz?

Pokazujesz nim kto i gdzie ma "wynieść, przynieść, pozamiatać"?

DBAJ o swoje zdrowie! :lol:

Coś mi się wydaje, ze za szybko spadek chcesz żonie i dzieciakom zostawić - patrzac po tym co wypisujesz. :lol:

Przecież się wtedy pozagryzają....

Zadbaj o swoją rodzinę - dbajac o swoją kondycję!

:lol: :lol: :lol:

 

Adam M.

 

W przeciwieństwie do ciebie nie wybucham emocjami , dlaczego ano dlatego że to co piszesz to BZDURY na mój temat .Oczywiście w tym wątku, bo co do PV lub PC to fakt Ja nie zakładam ZLECAM usługę jak większość ludzi .Choć mam kolegów co się tym bawią (PV)

Zapewniam cię że znam ciężką pracę i nikomu nie rozkazuję . Reszta zarzutów to też twoje urojenia .

Nie jest moją winą że masz jak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dajcie chłopy już spokój ,szkoda nerw na pierdoły ,nikt nikogo nie musi lubić ,nie po to to forum ,ja dwóch też nie lubię ale się nie wypowiadam .

Bo i po co ?Co to wnosi . P Adama lubię ,bardzo ,za to że pomaga ,i że zmusza do sensownego logicznego myślenie ,nie podaje gotowca na tacy lecz naprowadza i podpowiada .Uważam że się zna ,budowę swojego domu w dużej mierze opieram na jego wiedzy ,za rok może dwa wszystko dokładnie opiszę ,jak już trochę pomieszkam i zobaczę co z tego wyszło ale myślę że będzie dobrze .

Nie chciałem cię urazić Vojmar z tą żoną i córką ,jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do pomp ciepła jakie robię...

Chyba tylko MY mamy programowy regulator ciśnienia skraplania - w pełni programowalny!

Nie spotkałem się z czymś takim w innych podobnych konstrukcjach.

Chyba dlatego, ze stosują pompy obiegowe "normalne" a my - sterowane PWM.

Ostatnie poprawki wprowadzone przez naszego programistę wprawiły mnie w szczery zachwyt!

TAKIEJ pompy jeszcze nie widziałem a temat znam dobrze!

 

Adam M.

Zdążę załapać się na to cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie chłopy już spokój ,szkoda nerw na pierdoły ,nikt nikogo nie musi lubić ,nie po to to forum ,ja dwóch też nie lubię ale się nie wypowiadam .

Bo i po co ?Co to wnosi . P Adama lubię ,bardzo ,za to że pomaga ,i że zmusza do sensownego logicznego myślenie ,nie podaje gotowca na tacy lecz naprowadza i podpowiada .Uważam że się zna ,budowę swojego domu w dużej mierze opieram na jego wiedzy ,za rok może dwa wszystko dokładnie opiszę ,jak już trochę pomieszkam i zobaczę co z tego wyszło ale myślę że będzie dobrze .

Nie chciałem cię urazić Vojmar z tą żoną i córką ,jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam.

Spoko przyjmuję

Fakt jest taki że nie jest tak jak gość sobie wmawia że go nie lubię czytam coś co sobie usra w głowie.

Dziś nie trzeba być fachowcem by dobrze doradzać . Jest takie coś jak internet gdzie jak się ma czas i się wie gdzie można wsio znaleźć. Fakt jest też taki że trzeba mieć też i swoje logiczne rozumowanie.

Odnośnie budownictwa teraz b.mało się w to bawię lecz problemu nie mam .

Odnośnie PC też dużo szukałem od neta , gazet a na targach OZE Kielce kończąc. Gdy zaczynałem przygodę z pogłębianiem wiedzy o PC to PV było w trakcie projektowania. Tak uważam że taki tandem PC+PV = koszty utrzymania =0 ( + połaty stałe)

Wtedy te 5 lat temu PC kosztowała już nie pamiętam ale coś od 70k do nawet 100k ( mała bańka) -Porażka tyle dać .

Dziś sytuacja jest zupełnie inna PC PW są na tyle wydajne że w nowo budowanym domu i dobrze ocieplonym ( zależy ile m2) ale standard to chyba dziś 120m2 choć ja mam x 2 jesteśmy w stanie z ogrzewaniem zejść poniżej 1k.

Co do tego pana i 5 letniej wymiany zdań nie było tak jak teraz . Wtedy gdy zaczynałem to fakt jako laik w PV czytałem i sluchałem. Lecz gość poleciał po bandzie Twierdząc iż instalacja PV off jest bardziej opłacalna ( lepsza ) TAK jest lepsza bo ty jesteś elektrownią , dystrybucją itd.lecz co najważniejsze na dziś to zabawka HOBBY nic więcej ekonomiczny punkt widzenia. Mało tego proponował grzanie wodą lodową za 500.000Euro. No ludzie kto to zaklada --Kowalski?

Dobrze że podał przykład też o tym wiedziałem ,też umie szukać. Dokładnie nie pamiętam pytania lecz podobne do pisanych na tym forum. Znasz co to woda lodowa ?załóż ja umie zrobić . Mnie interesuje rzeczywistość a nie wizje i czy umie czy nie umie.

A o PC to samo ----robi to tamto nikt nie zadaje pytania co on robi bo nikogo to nie interesuje przychodzi Kowalski i zadaje pytanie CHCĘ PC Doradźcie

Ja wybrałem po części za pomocą forum lecz zdanie zmieniałem co do wyboru parę razy . Jedni mówią że instalator z bliska . Powiem tak olewam przeczytam umowę przeanalizuję warunki i zobaczymy. Dla mnie ważne jest aby urządzenie bylo prawidlowo zainstalowane była objęta długą gwarancją serwisem i do przodu. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki, przepychacie się jak dzieciaki w piaskownicy, jeden sam sobie pompę ciepła zrobi, drugi ją kupi za pieniądze zarobione w inny sposób. Gdyby role odwrócić każdego z was byłoby stać na pół pompy ciepła, a tak to macie po całej, trzeba optymalizować nakłady w stosunku do zysków, stąd te różnice - i dobrze, tak powinno być.

 

Adamie, 64 lat i po dachach biegać, normalka, sporo takich na budowie widuję, ostatnio jeden wpadł do studzienki kanalizacyjnej, ktoś ją przykrył płytą OSB, ta zamokła i nie wytrzymała (albo źle była położona) - nic mu się nie stało, wygimnastykowany skubaniec. :) Co prawda to raptem ze 2 m w dół było, ale nie jeden młody by kwiczał, a ten wyszedł rzucając przeplatanką słów na k... i ch... po czym zajął się swoją robotą nie szukając winnych, ot... chleb powszedni.

Młodsze pokolenie pewnie by dochodziło odszkodowania przed sądem, a ten wiedział że wszedł za taśmy ostrzegawcze na własne życzenie, nie wiem po co, może grzybów szukał?

 

Zamiast pisać pierdoły na forum, byłbym wdzięczny gdybyś ustosunkował się do PW, którą kilka dni temu Ci wysłałem.

Edytowane przez SzymonKc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jezeli CHCESZ, to wiele tu się doradzić nie da...

Mam Cię unieszczęśliwić DOBRĄ poradą?

Przecież CHCESZ!

Nie przyjmiesz czegoś, czego NIE CHCESZ!

 

Polecam gruntówkę, którą JA robię.

Grzejniki zaopatrz w grzałki elektryczne z termostatem - i zadziałakją nawet w lipcowe zimne dni!

Chodzi o te łazienkowe...

13000 W / 35 W = 371,43 m2 chałupy...

A Ty masz coś koło 180m2

Sito masz a nie dom!

Konsekwencje przewiduję spore i raczej finansowe.

 

Grzałki w PC powietrze - woda nawet w największe mrozy sobie poradzą z COPem =1.

Co ustawisz - to będzie!

Tylko...

PO CO wtedy ta PC P-W?

Grzałki (same grzałki) są tańsze....

Ja Ci tu niewiele pomogę, bo Ty czegoś CHCESZ.

Za coś, co ma sens, ale czego NIE CHCESZ nie zapłacisz przecież.

Nawet tyle samo co za PC P-W którą CHCESZ!

 

Adam M.

Planuję, ale nie podjąłem jeszcze decyzji będzie lepszym stwierdzeniem dla Ciebie ?

 

Z tego co się orientuje to pompy gruntowe wychodzą drożej jeśli chodzi i początkową inwestycję, jeśli się mylę to mnie popraw i daj przykład.

 

Mam 230m2 nie licząc strychu 40m2(po podłogach), na którym są grzejniki choć nie korzystam z nich i nie licząc ogrzewanego garażu 25m2 połączonego z bryłą domu, więc coś tam sobie źle liczysz.

 

Skoro mam sito to jak to jest że przy temp 25 stopni wewnątrz i niektórych oknach prawie ciągle uchylonych mam zużycie groszku na poziomie około 3t co uważam za dobry wynik jak na dość spory dom. (mowa o ostatnim sezonie grzewczym)

 

Grzałki w PC PW działają tylko kilkanaście procent w ciągu sezonu, mogę z tym żyć tym bardziej jeśli dołożę fotowoltaikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Planuję, ale nie podjąłem jeszcze decyzji będzie lepszym stwierdzeniem dla Ciebie ?"

 

 

Zdecydowanie - TAK!

Zakłada istnienie procesu myslowego, analizę sytuacji, optymalizowanie kosztów i wymagań.

 

"Z tego co się orientuje to pompy gruntowe wychodzą drożej jeśli chodzi i początkową inwestycję, jeśli się mylę to mnie popraw i daj przykład."

Wychodzi na to, że nie przeanalizowałeś wszystkich aspektów.

Instalacja gruntówki MOZE ALE NIE MUSI być droższa od PC PW.

To zależy od tego - jakie wymagania postawisz przed instalację grzewczą.

 

"Mam 230m2 nie licząc strychu 40m2(po podłogach), na którym są grzejniki choć nie korzystam z nich i nie licząc ogrzewanego garażu 25m2 połączonego z bryłą domu, więc coś tam sobie źle liczysz."

Albo to Ty coś tam sobie źle podałeś jako dane do szacowania problemu. :lol:

WSZYSTKIE pomieszczenia grzejesz do 25stC wewnątrz spalajac 3t groszku?

 

"Grzałki w PC PW działają tylko kilkanaście procent w ciągu sezonu, mogę z tym żyć tym bardziej jeśli dołożę fotowoltaikę. "

ROZUMIEM!

Wiesz, akceptujesz, przekalkulowałeś i przemyślałeś.

Co tu można dodać?

- POWODZENIA!

A samo zycie i tak zweryfikuje - czy miałeś rację czy nie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy te 5 lat temu PC kosztowała już nie pamiętam ale coś od 70k do nawet 100k ( mała bańka) -Porażka tyle dać .

 

nie masz racji. Budowałem 10 lat , mam glikol-woda i wiem dokładnie ile zapłąciłem(duuużo mniej niż piszesz). Trzeba czytać, czytać i do tego myśleć :p

wiem,wiem - z tym ostatnim może być największy problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja gruntówki MOZE ALE NIE MUSI być droższa od PC PW.

To zależy od tego - jakie wymagania postawisz przed instalację grzewczą.

 

 

Dokładnie...nie da się też ukryć, że jak ktoś ma miejsce na działce pod wymiennik poziomy i przez przypadek ma tam jeszcze glinę, to gruntówka nawet może wyjść taniej....ale diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem tych dylematów, bo te 10 lat temu nie było PC p-w praktycznie...była tylko sopel lodu, kosmicznie droga :)

Najpierw policz zapotrzebowanie domu na ciepło....moja PC ma moc nominalną 7,6kW dla 0/35 a w praktyce ma dużo więcej, bo nawet pod koniec okresu grzewczego temperatura DZ nie spadła nigdy poniżej 0 (plusy posiadania dobrze wykonanego DZ - po lekturze forum rzecz jasna)

Nie wiem czy wyjdzie taniej, bo nie jestem na bieżąco z cenami - ale sprawdziłbym na twoim polskich producentów - ecopowery z PPC czy PSPC z Ecopol-System. Lub też innych - od jakiegoś czasu tematyka mnie jakby mniej interesuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam glinę i ił poniżej ziemii uprawnej około 30cm - miejsca sporo - myślisz,że wyjdzie to taniej niż PC powietrzna? Dotychczas wyceny w okolicach 25k-30k za 9-12 kW - większość grzejników. Nie rozpatrywałem gruntowej właśnie ze względu na koszty...

 

zapytaj w Konceptusie.

https://konceptus.com.pl/

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat PC PW temu już były, a nawet 12 lat też. Jak ten czas leci...

 

jak zaczynałem budowę, to praktycznie tylko była ta "sopel lodu" i nic więcej. One wtedy były u nas mniej więcej tak jak Yeti.

Na masową skalę pojawiły się, jak już mieszkałem, w okolicy 2011-12...niesławnej pamięci mikiego ktoś pamięta? to był ten okres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i Pana Adama M od niego dostałem namiar na firmę Koceptus chcę zmienić kocioł na ekogroszek na pompę ciepła, dom z garażem ogrzewany około 220m2 wszędzie podlogowka, miałem oferty na pompy powietrze - woda od 9 kw do 11kw nie wiem czemu mam ofertę z firmy Koceptus na pompę gruntowa aż 18 kw czy nie powinna być takiej samej mocy jak powietrzne a nawet mniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) chcę zmienić kocioł na ekogroszek na pompę ciepła, dom z garażem ogrzewany około 220m2 wszędzie podlogowka, miałem oferty na pompy powietrze - woda od 9 kw do 11kw nie wiem czemu mam ofertę z firmy Koceptus na pompę gruntowa aż 18 kw czy nie powinna być takiej samej mocy jak powietrzne a nawet mniejsza.

Ile ton węgla spalałeś w ciągu zimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i Pana Adama M od niego dostałem namiar na firmę Koceptus chcę zmienić kocioł na ekogroszek na pompę ciepła, dom z garażem ogrzewany około 220m2 wszędzie podlogowka, miałem oferty na pompy powietrze - woda od 9 kw do 11kw nie wiem czemu mam ofertę z firmy Koceptus na pompę gruntowa aż 18 kw czy nie powinna być takiej samej mocy jak powietrzne a nawet mniejsza.

 

To kwestia nieco odmiennego podejścia do problemu ogrzewania.

Dla pompy P-W dom jest buforem. Dlatego dobiera się je z niedomiarem i do ciągłej pracy. Niedobory uzupełnia się grzałkami.

 

Posiadając bardzo wydajne dolne źródło, BARDZO nadmiarowe w znacznej części roku - patrząc na potrzeby, - mozna pozwolić sobie na to, aby "nie dziadować" z mocą. Nawet w ekstremalnych warunkach mocy grzewczej nie braknie przy bardzo niskim koszczie eksploatacji i pełnej bezobsługowości.

Jakiej mocy miałeś kocioł? Nie większy jak te 9-11kW ?

Wyobrażasz sobie koszt powietrznej 18kW?

No i wtedy TEŻ powinna mieć bufor wodny.

 

W kotle paliłeś - zrobił co trzeba - i czekał na ponowne rozpalenie.

Gruntówka zrobi to samo i tak samo, tylko stać przy niej nikt nie musi.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...