Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klima zamontowana na wys. 90cm - czy obsłuży pokój na poddaszu?


Recommended Posts

Witam,

 

popełniłem błąd w wyprowadzeniu przewodu elektrycznego na klimatyzator w pokoju na poddaszu.

 

Kabel jest wyprowadzony na ścianie ze skosem. Realna wysokość instalacji klimatyzatora

to 90cm.

 

Moim zdaniem są 2 wady takiej instalacji:

 

-Klimatyzatory dmuchają w dół, więc pewnie czas schłodzenia pokoju byłby dłuższy, bo powietrze byłoby dmuchane i pobierane na niższej wysokości

-Temperatura mierzona byłaby na wys. 90cm, więc klimatyzator mierzyłby ją niższej, niż opymalna

 

Ale z drugiej strony to w końcu jedno pomieszczenie o wymiarach zbliżonym do kwadratu, nie ma przepierzeń ani innych barier - powietrze się miesza.

 

 

Czy ktoś ma doświadczenia z klimatyzacją zamontowaną na podobnej wysokości?

Jak się sprawuje?

 

Czy muszę jednak szukać innego sposobu zasilenia i montażu? Musiałbym przenieść zasilanie z drugiego klimatyzatora na tej samej ścianie budynku

i ciągnąć przewody do skraplacza po ścianie.

 

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmontować urzàdzenie, które sà dedykowane do montażu na tej wysokości tzw. Przypodłogowe.

Wszyscy japońscy producenci majà w ofercie takie urzàdzenia.

Dodatkowà zaletà tych urzàdzeń jest możliwość nadmuchu górà i dołem.

 

Nikt mi takich nie zaproponował.

Czy one są znacząco droższe od podsufitowaych/RAC?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...